Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kdo je autorem výstavy obrazových fotografií „Očima Hanse Christiana Andersena“?

V dnešní soutěži hrajeme o:

optimalizace pomocí fmincon

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: optimalizace pomocí fmincon

Autor: 45675467754 ♂

13:51:25 04.08.2016

krejza26 napsal/a

Dobrý den, dokázal by mi někdo vysvětlit, z jakého důvodu při zadání jak lineárních tak nelineárních podmínek (ve formě jak Ax<=b i c(x)<=0) dokonverguje řešič k infeasible point (nesplní jednu z nelineárních podmínek) i přesto, že v průběhu iterací se objevují body, kde feasibility=0 ? Pokud na to koukám úplně mylně, tak budu rád za poučení.

nemuze to nastat po nejakem silenem poctu iteraci?
treba nalezeni minima pro bananovou funkci je problem na hafo iteraci.

Citovat příspěvek

Autor: asdfasdfasdf ♂

13:46:31 04.08.2016

krejza26 napsal/a

Dobrý den, dokázal by mi někdo vysvětlit, z jakého důvodu při zadání jak lineárních tak nelineárních podmínek (ve formě jak Ax<=b i c(x)<=0) dokonverguje řešič k infeasible point (nesplní jednu z nelineárních podmínek) i přesto, že v průběhu iterací se objevují body, kde feasibility=0 ? Pokud na to koukám úplně mylně, tak budu rád za poučení.

no a jaky resic se pouziva a nad jakou funkci to bezi?

Citovat příspěvek

Autor: krejza26 ♂

13:26:42 28.07.2016

krejza26 napsal/a

Ještě jsem zapomněl dodat, že se jedná o MATLAB

Citovat příspěvek

optimalizace pomocí fmincon

Autor: krejza26 ♂

13:25:39 28.07.2016

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: