Kontrola neplatných linků - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Kontrola neplatných linků

7. prosince 1998, 00.00 | Recenze programu na kontrolu chybných odkazů na vzdáleném serveru. Aplikace je určena pro Windows a má své pro a proti..

LinkCop je aplikace na kontrolu platnosti odkazů na web serveru. (tedy na rozdíl od utilitek vestavěných do většiny html editorů kontroluje již vystavená data, nikoliv data na vašem disku..)

LinkCop-logo Program může běžet interaktivně, nebo co je důležitější, napozadí dle plánovače. Výsledky svého snažení vám poté zašle na zadanou adresu emailem jako přílohu (obyčejný text nebo zip archiv).
Můžete specifikovat zda kontrolovat lokální odkazy, linky "ven" a na CGI scripty. Dále jaké informace ukládat do výsledného reportu a nastavení mailu.
Samozřejmostí je nastavení proxy serveru, identifikace a časových intervalů..

Výsledný report obsahuje statistické informace (počty chybných a dobrých odkazů, procenta chybovosti, velikost stránek ap.) a u chybných odkazů i popis chyby (většinou 404 Not Found -- dokument nenalezen nebo Host not found -- server nenalezen). Velmi užitečný může být i seznam dvaceti špatně dosažitelných stránek (kontrola rychlosti, plus chybová hláška serveru 408 Request Time-out indikuje, že odkaz je v pořádku ale časově nedostupný..).

Dle tvrzení autorů si tento nástroj poradí i s rozsáhlými weby typu yahoo.com, microsoft.com, netscape.com které obsahují tisíce linků. Volně dostupná demoverze každopádně zvládne pouze 200 odkazů.

Program asi u vás nalezne uplatnění, pokud nemáte plný přístup na server či jej nechcete dále zatěžovat. V opačném případě existuje množství prográmků a scriptů s podobnou fcí pro lokální dokumenty.. (nebo potřebujete větší množství hitů?)

Velikost instalaček je skoro 5Mb, to je docela dost. Program si sebou totiž táhne několik knihoven z VB a jiných. Při instalaci vám nabídne uschování původních verzí. To celé zaručí, že vám nebude žádná knihovna chybět, ale ..

Home page
linkcop.com

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: