Registr Windows 2000 - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Registr Windows 2000

28. srpna 2002, 00.00 | Kniha Registr Windows 2000 navazuje na předchozí titul, zabývající se Windows 95. Je to ucelená sbírka rad, jak si své Windows přizpůsobit, vylepšit a zajistit jejich bezproblémový chod.

registrw2000.jpg (8523 bytes)

Do redakce nám přišlo pár zajímavých knih a dostali jsme nabídku je orecenzovat.  Mě zaujal titul Registr Windows 2000.  Kniha má 344 stran, kvalitní lepenou vazbu a vydalo ji nakladatelství Mobil Media a.s.(http://knihy.idnes.cz). Není k ní přibaleno žádné CD,  protože těch programů pro správu registru Windows 2000 není až tak mnoho a můžete si je kdykoliv stáhnout ze stránek Microsoftu. Nyní ji máte možnost získat s desetiprocentní slevou za 261 Kč, což není mnoho v porovnání s ostatní počítačovou literaturou (neberte to prosím jako reklamu, ale jako upozornění na zajímavý titul). 

Nejdřív bych asi měl začít tím, pro koho je kniha určena. Hodí se zejména správcům, administrátorům a také programátorům (Jak sami autoři napsali : „Kdo chce programovat pod Windows, musí znát registr.“). Není určena začátečníkům, pro které je práce s registrem španělskou vesnicí. Autoři N. Wallance a A. Sequeira, mimochodem odborníci na systém Windows, se nechali inspirovat titulem, který vyšel před několika lety (Windows 95, nastavení a práce s registry) a zaznamenal mimořádný úspěch. Kniha přináší spousty řešení způsobu optimalizace provozu operačního systému Windows 2000.  

Kniha je psána spíše jako manuál, než jako nějaké poutavé čtení, ale v tomto případě je to spíše výhodou. Na začátku každé kapitoly je krátký úvod do daného tématu (když píšu krátký, tak opravdu krátký, pro někoho možná nedostačující) a pak následují „Okamžitá řešení“, která Vám ukáží co všechno se dá ve Windows 2000 měnit pomocí registru. Každý popis okamžitého řešení je velmi kvalitně zpracován. Autoři popisují krok po kroku, takže není možné nenajít klíč o kterém je řeč. Zároveň jsou důležité údaje zvýrazněny tučně.  

Nebudu zde popisovat každou kapitolu zvlášť protože bych jen opisoval obsah a ani zde nebudu vypisovat seznam kapitol a omezím se pouze na poněkud stručnější výtah. Vězte, že téměř každá kapitola obsahuje velmi užitečný zdroj informací o daném tématu.V prvních kapitolách je zpracován přehled a nástroje registru, které vám pomohou při optimalizaci Windows 2000. Potom se naučíte měnit uživatelské rozhraní systému, upravovat nastavení sítě, hardwaru a tiskáren. Po přečtení dvanácté kapitoly budete vědět, jak zabezpečit své Windows a ve třinácté, mimochodem hodně krátké, si přečtete něco o nápovědě. V dalších kapitolách už jde o specifičtější témata jako je programování registru, COM+, IIS, MTS a SQL Server. Autoři také nezapomněli na neodmyslitelnou součást Windows a to na MS Internet Explorer 4.0 a vyšší a nejprodávanější kancelářský software MS Office. V okamžitých řešeních je jen lehce „naťuknuto“ co všechno se dá pomocí registru měnit, protože není možné v žádné knize popsat veškeré nastavení Windows 2000. Každopádně toto naťuknutí by Vás mělo nasměrovat k prozkoumání té oblasti registru, která vás zajímá.

Při pročítání tohoto titulu jsem si mírně vylepšil své Windows a na krátkou chvílí se mou nejpoužívanější aplikací stal regedt32.exe. Kniha Registr Windows 2000 mě mile překvapila a všem ji mohu doporučit. Dozvíte se jak si ulehčit práci a některým správcům sítě by mohla ušetřit nejednu bezesnou noc.

Publikaci si můžete s 10% slevou zakoupit v našem internetovém knihkupectví a tím podpořit chod serveru Builder.cz

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: