Borland CZ/SK oznamuje produkt Borland® KYLIX™ 2 - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Borland CZ/SK oznamuje produkt Borland® KYLIX™ 2

12. listopadu 2001, 00.00 | Kylix 2 je bránou ze světa Linuxu do světa Javy/J2EE a Windows .Net

Praha, 9. října 2001 - Společnost Borland s.r.o. oznámila na tiskové konferenci produkt Borland® Kylix™ 2 pro rychlý vývoj aplikací typu e-business pro operační systém Linux®. Poslední verze vývojového prostředí pro rychlý vývoj aplikací (RAD) elektronického obchodování pro Linux umožňuje společnostem rychlý vývoj a instalaci aplikací, které prostřednictvím využití webových služeb zjednodušují integraci řešení typu e-business mezi zákazníky, dodavateli, obchodními partnery či zaměstnanci po celém světě; tato řešení přitom mohou být provozována na různých platformách.

Na konferenci vystoupil ředitel firmy Borland s.r.o. Richard Kubát a mimo jiné uvedl:
"Linux je nejrychleji rostoucí operační platformou díky své spolehlivosti, škálovatelnosti, otevřenosti a nízkým nákladům na vlastnictví - během roku 2000 vzrostl jeho podíl o 24%. Podle IDC má v roce 2001 Linux podíl 27% na trhu serverů a následuje tak Windows NT se 41%. Nejběžnější nasazení Linuxu je pro webové servery, file servery (jako například Samba), firewally, nebo jako servery pro page-caching. Jedno z největších nasazení Linuxu v ČR, o kterém víme v souvislosti s nasazením naší InterBase, je v Motolské nemocnici. V České republice je také často využíván ve výrobě, jako například ve firmě SOMA Lanškroun pro terminálovou síť ve výrobním procesu, dále pak v energetice, administrativě a školství."

"Analytická společnost Gartner Group očekává během následujících čtyř let růst trhu s Linuxem ze současných 2,5 miliardy USD na 9,2 miliardy USD v roce 2005. Společnosti dnes začínají používat Linux jako cenově přijatelnou platformu pro úlohy s vysokými nároky na nepřetržitost provozu a integritu dat. Příkladem může být společnost Amazon.com, která oznámila, že uspořila v průběhu 3. kvartálu 2001 částku 17 miliónů USD. Úspora vznikla díky "migraci na úspornější platformu Linuxu". Amazon přechází na "spotřební" počítače provozující Linux a očekává roční úsporu cca 20% provozních nákladů."

Kylix 2 představuje nástroj s identickou funkčností, kterou nabízí Borland Delphi 6. Nejpřevratnější novinkou nové verze Kylixu je implementace webových služeb. Borland Kylix 2 se jejich zahrnutím stává bránou ze světa Linuxu do světa Javy/J2EE a Windows .Net v globálním, distribuovaném světě, protože prostřednictvím webových služeb může tyto platformy - a tím i libovolné aplikace - dokonale propojit.

Webové služby tvoří podstatu platforem Microsoft® .Net™ a BizTalk™, Sun Microsystems® ONE™ a Oracle® .NOW™. Pomocí webových služeb je možno vytvářet obchodní procesy, které je možno nalézt, poznat jejich strukturu a spustit je prostřednictvím Internetu využitím standardních technologií. Důležitost a perspektivu webových služeb podtrhuje například i to, že německý softwarový gigant SAP oznámil, že začíná využívat webové služby a tím umožní podnikům ušetřit peníze, jelikož webové služby propojí různé počítačové systémy daleko snadněji než dříve. Podle Evans Research Group celých 70% vývojářů pro web věří, že webové služby představují "budoucnost aplikací pro Internet".

Kylix 2 obsahuje technologie BizSnap™, WebSnap™ a DataSnap™, které tvoří plně integrovanou sadu vizuálních nástrojů s pokročilou technologií kompilátoru a s opakovaně použitelnými softwarovými komponentami. Pomocí těchto komponent si mohou uživatelé produktu Kylix 2 snadno vyměňovat či upravovat dokumenty ve formátu XML, spojovat aplikace prostřednictvím Internetu a získávají též další funkce platforem webových služeb jako .Net™ a BizTalk™ od společnosti Microsoft a ONE™ od společnosti Sun Microsystems. Kylix 2 nabízí skutečnou podporu průmyslových norem protokolů webových služeb jako SOAP, XML a WSDL a tím poskytuje s využitím jediného jazyka vzájemnou propojitelnost a funkční slučitelnost aplikací na různých platformách.

K hlavním vlastnostem patří
  • Rozšiřuje možnosti Linuxu a Apache o technologie XML a webové služby pro elektronický obchod
  • Transformuje webové servery Apache na výkonné aplikační servery podnikové třídy řízené daty
  • Umožní vytvářet databázový middleware s implementovanými webovými službami, který se snadno škáluje a propojuje s libovolným řešením elektronického obchodování
  • Umožní rozšířit podnikové aplikace běžící v prostředí Borland® AppServer™ a Visibroker™ o webové služby a klienty s bohatým grafickým rozhraním
  • Umožní tvorbu platformně nezávislých aplikací pro Linux & Windows®

Produkt Kylix 2 ve všech verzích se již vyrábí a v ČR/SR je očekáván koncem listopadu 2001. Borland Kylix 2 je k dispozici ve třech vydáních: Kylix 2 Enterprise, Kylix 2 Professional a Kylix 2 Open. Pro nové uživatele je Kylix 2 Enterprise za 77 990,- Kč a Kylix 2 Professional za 10 000,- Kč. Zvláštní cena je poskytována uživatelům produktů Borland Kylix a Borland Delphi 6. Produkty jsou k dispozici přímo od zastoupení Borland v České republice i Slovenské republice. Adresa elektronického obchodu Borland je http://shop.borland.cz. Ověřovací verze produktu Kylix 2 Enterprise, funkční po dobu 60 dní, je k dispozici na adrese http://www.borland.com/downloads/. Kylix 2 Open Edition pro vývojáře software "open source" (GPL) bude zdarma k dispozici na stejné adrese.

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: