Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Grafika a Compaq Visual Fortran

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Grafika a Compaq Visual Fortran

Autor: nytech

13:34:49 03.07.2007

Nejednodusi je si ty data co chces zobrazit, pustit treba v gnuplotu ten je dost sikovnej :), da se stejne jako dislin napojit na tvuj program ve fortranu, ale pokud na to nemas cas a chut a potrebujes jen zobrazit graf s vysledky tak doporucuji gnuplot, jinak ja pouzivam jeste table curve 2D,3D, jinak pod fortranem je graf knihovna DFLIB

Citovat příspěvek

Autor: Trabikus

16:09:42 14.09.2006

Diky moc. Zkusim co se da...
Trabikus

Citovat příspěvek

Autor: highegg

11:07:48 14.09.2006

Knihovna je obvykle hromada podprogramů, které něco dělají. Pokud je dodávána i se zdrojovými kódy (v jazyce ve které programuješ), teoreticky můžeš tyhle podprogramy vytáhnou, přidat přímo ke svému programu a volat. Protože však obyčejně na sobě tyhle podprogramy různě závisí, tak se to nedoporučuje, je lepší ji přeložit zvlášť např. do statické knihovny (v linuxu .a, ve Windows .lib), nebo dynamické (v Linuxu .so, ve Windows .dll) a volat ji "binárně".
Způsoby použití se jsou u různých knihoven různé, a ve Windows téměř nepracuji, takže bych ti radil celkem z vody nebo bych to musel sám zkoušet - zkus manuály na vygooglených stránkách.

Citovat příspěvek

2:24:09 13.09.2006

Ahoj, diky za snahu mi pomoci.
Bohuzel nemam tuseni, co je to knihovna apod... :-)
Moje "programovani" spociva pouze v tom, ze napisu numericky metody a ty mi vyplivnou vysledek danyho problemu. Tim moje programatorsky zalezitosti konci :-)
Zkousel jsem vygooglit knihovny, co jsi napsal, ale nejak nevim co mam vlastne googlit - jestli nejakou aplikaci, fortranovskej soubor, datovej soubor, kterej nekam prekopiruju, nebo tak. Jak jsem napsal - nevim co je knihovna. Nevim samozrejme ani jak se pouziva, kam patri apod. Mel bys, prosim, trpelivost nejak mi to blize vysvetlit? Jsem programatorskej analfabet. :-) Dekuji predem
Trabikus

Citovat příspěvek

Autor: highegg

19:24:58 11.09.2006

Musíš si (stejně jako v naprosté většině jiných jazyků) "adoptovat" nějakou šikovnou knihovnu. Grafických knihoven pro Fortran je hromada, stačí googlit. Zdarma jsou třeba PGPLOT, PLPLOT, GrWin, Nersc, DISLIN, OpenGL atd.
Jenom nevím, kolik z nich a jak snadno lze používat ve Windows. S VF se myslím nic standardně nedodává (to by pak bylo dražší)

Citovat příspěvek

Grafika a Compaq Visual Fortran

4:36:48 11.09.2006

Zdravim vsecky,
nevedel by, prosim, nekdo jestli (a pripadne jak na to) neni ve Visual Fortranu nejaka moznost grafickyho znazornovani, jako treba v MATLABu??? Mam na mysli jednoduchy 2D-grafy. Jestli nekdo vite, poradte prosim, uz mi to leze krkem furt prehazovat vypoctena data do jinejch programu jenom kvuli grafu.
Diky predem.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: