Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

UP & framework

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: UP & framework

Autor: suky2

8:53:58 13.08.2008

[bold]yfalken[/bold]
Diky, ted jeste [url]http://forum.builder.cz/read.php?160,2702773[/url] prosim.

Citovat příspěvek

Autor: yfalken

9:41:37 12.08.2008

suky2 Napsal:
-------------------------------------------------------
> pridas proste frameworkove tridy
> Myslis vsechny tridy frameworku, nebo jen ty,
> ktere mi budou nejakym zpusobem uzitecne a budou
> mit vazbu na ty my navrhovy?
jojo - tak nejak

>
> tridy prevest do uml
> Prevadel jsem je jenom klasicky na tridy, co je to
> ten modul a jak se pouziva?

funguje to tak ze z bytecodu (zdrojaku) frameworku pomoci uml nastroje ziskas reprezentaci trid v uml modelu - podivej se napriklad na magic draw
oddeleni modelu (nebo jen proste trid a pomocnych diagramu) frameworku pouzijes projektovy modul ktery ti umozni pracovat s modelem jako s autonomni casti - ten modul to uz je ale jenom otazka stabni kultury toho jak si postavis vlastni model

>
> Diky za trpelivost

Citovat příspěvek

20:36:41 11.08.2008

[ital]pridas proste frameworkove tridy[/ital]
Myslis vsechny tridy frameworku, nebo jen ty, ktere mi budou nejakym zpusobem uzitecne a budou mit vazbu na ty my navrhovy?

[ital]tridy prevest do uml[/ital]
Prevadel jsem je jenom klasicky na tridy, co je to ten modul a jak se pouziva?

Diky za trpelivost ;)

Citovat příspěvek

12:23:47 11.08.2008

hele - hledas problemy kde nejsou - preci trida frameworku ktera ti vyhovuje ti proste akorat odstrani ten krok se zapouzdrenim - v uml modelu navrhu - napriklad do diagramu trid pridas proste frameworkove tridy a namodelujes vazby mezi nimi a ostatnimi tridamy - ty tridy jsou zhruba na stejne urovni abstrakce. Dobre uml nastroje ti umozni framework a jeho tridy prevest do uml a vytvorit z neho samostatny modul - tento modul pak pouzijes ve svem modelu atd. Y

Citovat příspěvek

13:04:54 08.08.2008

Jeste bych se zeptal, to cos napsal chapu a hodne mi to pomohlo, ale poukazal si prave na MVC a architekturu, ale co kdyz budu mit ve frameworku tridu pro praci treba s formularem nebo s datumama, o tech dedit nebudu, jak je tedy zapojit?

Diky za odpoved,
Lukas Kubanek (suky)

Citovat příspěvek

12:13:22 05.08.2008

framework obecne pomaha tim ze zajistuje nejakou mechaniku nad obecnyma objektama - ze tve analyzi ti vypadnou nejake analyticke tridy ktere dal ve fazi designu rozpracujes do trid navrhu a ty pomoci OOP spojis se tridamy frameworku - urcite asi ne se vsemi tridu po tride ...

takze priklad: mas analytickou tridu Skupina -> z ni vytvoris navrhovou tridu - Skupina (ne vzdy je to 1:1 a nekdy se to rozpada daleko vic ale zde pro jednoduchost); dale budes mit obecny MVC framework ktery definuje napriklad pro model obecny objekt FModel

co udelas je to ze vytvoris navrhovou tridu pro skupinu SkupinaModel ktera jako sveho predka bude mit FModel. Trida SkupinaModel obahuje vse ohledne specifickych dat modelu skupiny a muze byt tim padem zaslana obsluznym metodam - napriklad kontroleru frameworku (ktery zrejme pro to aby plnil tvoji aplikacni logiku bude opet nejakym zpusobem zapouzdren do specifikych navrhovych trid)

analyticky model nevi nic o frameworku - framework a jeho pouziti je az zalezitosti navrhu a s frameworkem se tedy poji az navrhove tridy

Y

Citovat příspěvek

19:19:40 02.08.2008

[bold]YF[/bold]
[ital]tak jako proste zasociujes abstrakci vyhovujici tridy analyzi s tridama frameworku[/ital]
Takze mam vzit jako frameworkovou tridu po tride a vytvaret k ni abstrakci?

Jinak jsem moc nepochopil obsah prispevku, pokusil by ses to vysvetlit jeste jednou podrobneji? Dekuji moc.

Lukas Kubanek

Citovat příspěvek

12:13:38 29.07.2008

tak jako proste zasociujes abstrakci vyhovujici tridy analyzi s tridama frameworku - jinak vetsinou stejne vyrobis a zavrapujes (nebo jinak prepouzijes) tridy frameworku pro specificky pouziti v designu takze budes pracovat ciste nad specifickejma entitama specifickyho modelu - nehledal bych v tom nakou slozitost

YF

Citovat příspěvek

UP & framework

Autor: Lukas Kubanek

23:17:35 23.07.2008

Prosim o radu. Z me literatury jsem nepochopil jednu celkem dulezitou vec. Jde o to, ze ve svem systemu chci vyuzivat framework, ktery je zalozen na MVC navrhovem vzore a samozrejme obsahuje nekolik knihoven pro usnadneni prace. Pri studii UP ale radi, ze by se meli analyticke tridy prevest na navrhove, jenze o pouziti frameworku se nezminuji. Jak tedy prechazet z analytickeho modelu k modelu navrhu a sikovne do nej zabudovat framework? Postacili by mi nejake odkazy tykajici se tohoto tematu. Dekuji, Lukas Kubanek

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: