Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

session_id problém ?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: session_id problém ?

Autor: designerrr

17:12:10 12.10.2011

Tak problém se nakonec vyskytoval i u dalších webů využívajících flashové uploadery a vyřešil to asi restart serveru.

Citovat příspěvek

Autor: Kevujin

14:40:55 12.10.2011

a co ti vrátí Zend_Session::getId(), případně session_id() a pak Zend_Auth::getStorage()?

Citovat příspěvek

Autor: peta1

11:13:00 12.10.2011

http://cz.php.net/manual/en/book.session.php
http://cz.php.net/manual/en/function.session-id.php

If id is specified, it will replace the current session id. session_id() needs to be called before session_start() for that purpose.

Jinymi slovy, kdyz je session nastartovana, tak drzi id dokud neni pouzito destroy nebo session_regenerate_id. Vsadim se, ze nad tim vsim mas jeste session_start.
Tez si povol chybove hlasky, error_reporting.
Je mozne, ze zend si session ridi sam a tvou pomucku nastavovani session vubec nepotrebuje? Ale se zend nemam zkusenosti, zkoukni manual.

http://framework.zend.com/manual/en/zend.session.html

Citovat příspěvek

session_id problém ?

Autor: designerrr

13:32:27 11.10.2011

Zdravím,
v jedné aplikaci prý po přechodu na php 5.3 z php 5.2 a zpět kvůli nějaké nekompatibilitě u jiných projektů přestal fungovat flashový uploader, nikdo jiný do toho prý nezasahoval. Včera sem se několik hodin snažil přijít na to, kde je problém ale marně. Flashové požadavaky neposílají cookies, takže je potřeba SESSIONID přidat manuálně skrze javascript do flashového uploadu a na serveru session id obnovit pomocí volání session_id(). Mě to na lokále funguje normálně, ale na tom serveru prostě po zavolání session_id($_POST['SESSIONID']) a session_start() je $_SESSION prazdná a tím pádem neprojde požadavek skrz Zend_Auth autentizaci a obrázek se ani neuloži, navíc při dalším požadavku je klient přesměrovaný na login.

V úvodním scriptu
[code]
if(isset($_POST['SESSIONID'])) {
session_id($_POST['SESSIONID']);
}
$eshopSessionConfig = new Zend_Config_Ini('../config/config.ini', 'eshop-session');
Zend_Session::start($eshopSessionConfig->toArray());
[/code]

v configu
[code]
[eshop-session]
name = SESSIONID
use_only_cookies = on
remember_me_seconds = 864000
cookie_lifetime = 864000
[/code]

Na lokále vše ok a na ostrém je $_SESSION prázdná.
Logoval jsem info a normálně SESSIONID přijde spolu s flashovým požadavkem, takže
to volání session_id proběhne. Nechápu to a už mi došli nápady.
Na serveru je php 5.9.1 a session nastavení je až na gc_probability stejné jako u mě na lokále. Těším se na jakékoliv nápady.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: