Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Blokovaný Port 80

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Blokovaný Port 80

Autor: peta

12:54:01 09.11.2009

vypni skype. Znama vec, ze se napaskuje, kam nema, treba na port 80 a pak prepisuje ve strance tel.cisla.

Citovat příspěvek

Autor: Mi.Chal

14:51:51 05.11.2009

Boris V Napsal:
-------------------------------------------------------
> Na telnet www.seznam.cz 80 se objeví černé okno a
> blikající kurzor jinak nic.

zkusil si tam psat? ono nic videt nebude, ale kdyz napises to co jsem ti psal, tak na ty dva entery by to pak melo skoncit. To ze se ti objevilo okno a hned to neskoncilo by ale melo znamenat, ze se to nekam pripojilo...

Citovat příspěvek

Autor: Boris V

11:36:25 05.11.2009

Děkuji za odpovědi. Volal jsem na ESET, ale u nich je prý vše OK. Navíc NOD nestahuje ani aktualizace a ten by asi sám sebe neblokoval.

AV kontroly jsem již provedl pomocí DrWEB a NOD32, ale nic.
Na telnet www.seznam.cz 80 se objeví černé okno a blikající kurzor jinak nic.

Po poradě s naším IT správcem mi "přesměroval port" a když jsem v exploreru nastavil proxy server, tak se internet rozběhl.

Takže to vypadá fakt jen na blokování portu 80...... :S

Poradíte mi někdo, čím bych ještě mohl kompy proskenovat a zjistit příčinu.

Jinak budu muset nahodit nové instalace a vše znovu nastavit do domény, což bude stát čas i peníze.

Navíc bych rád znal příčinu, abych se pro příště mohl připravit.

Dík za nápady.

Citovat příspěvek

Autor: Mi.Chal

20:13:58 03.11.2009

Boris V Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ještě pro doplnění:
>
> náš správce sítě neví v čem je problém. Vše kromě
> zmíněného internetu funguje a internet nefunguje
> na 3 PC a na 2 PC funguje zatím bez problémů.
> Instaloval jsem zkušebně i Firefox, ale ani v něm
> se nikam nepřipojí. Případné doplňující informace
> se pokusím zodpovědět.

jeste muzes zkusit napsat do prikazoveho radku treba

telnet www.seznam.cz 80

jestli to hned neukonci spojeni, tak pak muzes napsat treba

GET \

a dva entery. Jestli funguje pripojeni spravne, tak by ti mela prijit od serveru nejaka odpoved, nejspis neco jako ze to neni platny request. Ale aspon uvidis, kam se dostanes a jestli se vubec spoji pc se serverem

Citovat příspěvek

Autor: sthruska

16:17:27 03.11.2009

Odporúčam volať na technickú podporu Eset-u. Mne blokovalo internet. Vraj nech si stiahnem novšiu verziu (Smart security 4). Mali tam chybu a ani sa nenamáhali to nejako oznámiť. Už som prešiel na Norton Internet security. Okrem iného mi NOD 32 veľmi spomaľoval beh PC.

Citovat příspěvek

16:07:24 03.11.2009

Ještě pro doplnění:

náš správce sítě neví v čem je problém. Vše kromě zmíněného internetu funguje a internet nefunguje na 3 PC a na 2 PC funguje zatím bez problémů. Instaloval jsem zkušebně i Firefox, ale ani v něm se nikam nepřipojí. Případné doplňující informace se pokusím zodpovědět.

Citovat příspěvek

Blokovaný Port 80

15:51:40 03.11.2009

Zdravím,

nevím, zda jsem to pojmenoval správně, ale zkusím popsat problém.

Máme server s SBS 2003, NOD32 a Kerio firewal, 5 PC + 2 NB přes WIFI a externího správce sítě.

Nedávno jsme přeinstalovali NOD32 na verzi 4 na serveru a od té doby začaly problémy.
Nejprve nešel internet v celé síti. Vznikl nějaký konflikt s Keriem. To nám správce sítě odstranil, takže fungovalo všechno.

Poté jsem upgradoval na všech PC i NB nový NOD32 a zpočátku bylo vše OK. Asi po týdnu přestal fungovat internet na 2 PC. Provedl jsem kontrolu pomocí NOD32 a Dr.WEB. Něco to našlo, ale nic zásadního. Provedl jsem i opravu pomocí WINSOCKXPFIX.exe. IP adresy jsou regulérně přiděleny a Když si pingnu na server nebo jakýkoliv PC tak je vše OK, e-maily chodí v pořádku a přihlášení v exploreru na exchange je take OK. Když pingnu na www.seznam.cz tak mi napíše IP adresu, ale objeví se hláška "vypršel limit".

Jsem teď správce sítě amatér a z donucení, tak buďte shovívaví, když budu mít hloupé otázky.

Předem děkuji za pomoc.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: