Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

obchod

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: obchod

Autor: Maaartin

21:39:17 07.12.2010

Uz delat tridu pro kazdy predmet nedava smysl, podle toho co pises jsou vsecky predmety v podstate stejny, lisi se pouze nazvem a cenou, takze jedna trida, vice objektu nacitanym z databaze nebo CSV nebo certviceho.

> [ital] prez znacne mnozstvi navodu co jsem na internetu nasel, nemohu najit zadny navod na vytvoreni arraylistu stringů, ktere by byly vlastne nazvy mnou urcenych predmetu. Proto bych ocenil kdyby mi sem nekdo napsal jednoduchy arraylist stringů obsahujici treba slova "ahoj, cau" a potom je vypsal.[/ital]

To vypada na Javu, ja bych to rozhodne odnekud nacetl, bo data do programu proste nepatri. Kdyz by to muselo byt tak treba
com.google.common.base.Splitter.on("|").split("ahoj|cau");
nebo
Arrays.asList("ahoj|cau".split("\\|"))
nebo bych si nasplitoval "ahoj=500|cau=1000" a mel to i s cenama. Ale jak rikam, tohle v prg nema co pohledavat.

Citovat příspěvek

obchod

Autor: tomas.ch

17:42:44 07.12.2010

Dobrý den,
snazim se naprogramovat jednoduchy obchodni system, ale nevim si rady. Nezadam vas o to aby jste mi napsali kod, ale potreboval bych pouze nejakou myslenku ktere by me nakopla k reseni.
Potreboval bych pomoci s temito vecmi: 1) Potreboval bych nejakym zpusobem vytvorit inventar, ve kterem bude soupis predmetu, ktere mohu koupit, pricemz kazdy predmet je samostatna trida, ktera obsahuje nazev predmetu a cenu predmetu, coz netusim jakym zpusobem vytvorit. Jedina moznost ktera me napadla je vytvorit arraylit nazvů techto predmetu, ale tady by byl potom problem ze nevim jak k nazvu predmetu(za predpokladu ze nazev je stejny jako jmeno tridy) vypsat informace ktere trida o tomto predmetu obsahuje abych mohl pristoupit k cene predmetu a odecist ji z mych penez. TATO MYSLENKA JE NEJSPISE UPNE ZCESTNÁ,ALE OPRAVDU ME NIC JINEHO NENAPADLO. proto vas zadam bud to o radu jak tuto myslenku zrealizovat nebo o jiný nápad.
2) I prez znacne mnozstvi navodu co jsem na internetu nasel, nemohu najit zadny navod na vytvoreni arraylistu stringů, ktere by byly vlastne nazvy mnou urcenych predmetu. Proto bych ocenil kdyby mi sem nekdo napsal jednoduchy arraylist stringů obsahujici treba slova "ahoj, cau" a potom je vypsal.
Doufam ze jsem dotaz zformuloval pochopitelne a predem dekuji za jakoukoli odpoved.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: