Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

SQL v ACCESS

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: SQL v ACCESS

Autor: policky

14:47:32 03.07.2009

Všem Děkuji.

Už mi to funguje (byl tam nějaký šotek a po restartu celého Accessu začalo vše řádně chodit) :)

Citovat příspěvek

14:16:30 03.07.2009

Díky, chybu už to nevyhazuje (to teplo je fakt zničujícína činnost šedé kůry mozkové ) :(

Už zbý mu jen vysvětlit, aby tu podmínku s like zaky akceptoval. Upravil jsem to na

DStr = "Firma Like '" & HeldaniFirmy & "%'"
DStr = Trim(DStr)

Set DBS = CurrentProject.Connection.Execute("SELECT Firma, IC, Mesto, Zeme, TelFa, www, kategorie, popiscinnosti, faxfa, obrat, KompassKod, PocetZamestnancu, Poznámka, Odpovědná_osoba, Kontaktovat, AktualniKontakt, SoucasnyKlient, MinulyKlient, pase FROM tbl_firmy WHERE (" & PrenosMest & " AND " & DStr & ") ORDER BY Firma", , adcmdtext)

jen mám teď nový problém, že to podmínku uloženou v DStr nebere v úvahu. Taky jsem zkusil použít jak % tak * a v obo případech to funguje stejně.

Citovat příspěvek

Autor: Maty

13:08:40 03.07.2009

můj ty bóže
firma=like???????????????

dstr="ABCD%"
firma like & '" & dstr & "'"

Citovat příspěvek

9:36:20 03.07.2009

Změnil jsem * na %, ale výsledek je stejný - syntaktická chyba (chybí operátor). Předpokládám, že problém asi bude v tom, že by řetězec za like měl být v úvozovkách, ale když tam přidám (AND Like " & """ & DStr & """ & ") ORDER ), tak to z názvu proměnné udělá řetězec a je to opět nedobře

DStr = HeldaniFirmy & "%"

Set DBS = CurrentProject.Connection.Execute("SELECT Firma, IC, Mesto, Zeme, TelFa, www, kategorie, popiscinnosti, faxfa, obrat, KompassKod, PocetZamestnancu, Poznámka, Odpovědná_osoba, Kontaktovat, AktualniKontakt, SoucasnyKlient, MinulyKlient, pase FROM tbl_firmy WHERE ('" & PrenosMest & "' AND Firma = Like " & DStr & ") ORDER BY Firma", , adcmdtext)

Citovat příspěvek

Autor: Maty

8:59:39 03.07.2009

páč v kódu vb je nutno pro like místo * použít %

DStr = HeldaniFirmy & "*" 'WHERE (((tbl_Firmy.Firma) Like "A%"));

Citovat příspěvek

16:14:27 02.07.2009

jsem v tom vedru nějaký natvrdlý.

mohu poprosit o zápis přímo v kódu?

Děkuji

Citovat příspěvek

Autor: peko2

16:01:33 02.07.2009

a) daj apostrofy (')
b) vyskladaj to cez chr(kód úvodzovky)
c) daj dve (tri) úvodzovky za sebou
d) neskladaj to vôbec ale použi parametre

Citovat příspěvek

13:57:17 02.07.2009

Napadlo mě to a zkusil jsem:

DStr = HeldaniFirmy & "*" 'WHERE (((tbl_Firmy.Firma) Like "A*"));

Set DBS = CurrentProject.Connection.Execute("SELECT Firma, IC, Mesto, Zeme, TelFa, www, kategorie, popiscinnosti, faxfa, obrat, KompassKod, PocetZamestnancu, Poznámka, Odpovědná_osoba, Kontaktovat, AktualniKontakt, SoucasnyKlient, MinulyKlient, pase FROM tbl_firmy WHERE ('" & PrenosMest & "' AND Firma = Like " & DStr & ") ORDER BY Firma", , adcmdtext)

Jen jsem narazil na problém, jak dát parametr za like do uvozovek.

Dají se tam nějak ty buvozovky zadat?

Citovat příspěvek

Autor: peko2

12:40:25 02.07.2009

skus like namiesto =

Citovat příspěvek

SQL v ACCESS

11:04:39 02.07.2009

Ahoj,

mám takový problém. Potřebuji do SQL výběru v ACCESS zadat, aby vybíral jen názvy začínající písmeny v proměnné HledaniFirmy. Mám to takto:

DStr = " (Nazev = '" & HeldaniFirmy & "' *) "

Set DBS = CurrentProject.Connection.Execute("SELECT Firma, IC, Mesto, Zeme, TelFa, www, kategorie, popiscinnosti, faxfa, obrat, KompassKod, PocetZamestnancu, Poznámka, Odpovědná_osoba, Kontaktovat, AktualniKontakt, SoucasnyKlient, MinulyKlient, pase FROM tbl_firmy WHERE " & PrenosMest & " AND " & DStr & " ORDER BY Firma", , adcmdtext)

Když mám jen proměnnou PrenosMest (je v ní v řetězci podmínka pro výběr měst), tak vše funguje OK. Když HledaniFirmy, hlásí to chyby. Zkoušel jsem hledat, zkoušel jsem různé varianty, ale úpořád nějaká chyba.

Při:
DStr = " (Nazev = '" & HeldaniFirmy & "' *) " - Navíc ) v dotazovém výrazu
DStr = " Nazev = '" & HeldaniFirmy & "' * " - Syntaktická chyba (chybí operátor) v dotazovém výrazu

Neumíte poradit, co s tím, aby to fungovalo i s podmínkou se dvěma proměnnými

Díky

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: