Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Vyhľadanie min, a max

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Obrovské ďakujem

Autor: fichtik

11:34:47 10.04.2011

není zač, kdyby jsi ještě něco potřeboval tak se ozvi na fichtik at seznam.cz

Citovat příspěvek

Obrovské ďakujem

Autor: PeterP88

10:39:40 10.04.2011

Veľmi pekne ďakujem, ani nevieš ako strašne veľmi si mi pomohol. Toto ma veĺmi brzdilo v dalkom pokračovaní v práci. Máš moju obrovskú vďaku. Fakt Dík.

Citovat příspěvek

Re: Vyhľadanie min, a max

9:40:55 10.04.2011

jediné co je potřeba přispůbit je ta cesta k souboru data.txt
tento kod pracuje následovně
načte všechny data ze souboru, rozdělí si jej podle čárky, čím vznikne jednorozměrné pole o délce počtu řádků.
potom si každý prvek z pole rozdělí na dva podle mezery (získá souřadnice X a Y) a ty porovnává na minimum a maximum (podmínky if)
msgbox ti to potom ukážou výsledky

tady je kod pro vba, zapomněl jsem na odlišnosti oproti VB ve kterém je ten první příklad

Dim pole As Variant
Dim Xmax As Integer
Dim Ymax As Integer
Dim Xmin As Integer
Dim Ymin As Integer
Dim x As Integer
Dim y As Integer
Dim xy As Variant

Sub novy()
Xmin = 999
Ymin = 999
Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set txt = fso.OpenTextFile("C:\data.txt")
soubor = txt.ReadAll
txt.Close
pole = Split(soubor, ",")
For i = 0 To UBound(pole) - 1
xy = Split(pole(i), " ")
If (xy(0) > Xmax) Then Xmax = xy(0)
If (xy(0) < Xmin) Then Xmin = xy(0)
If (xy(1) > Ymax) Then Ymax = xy(1)
If (xy(1) < Ymin) Then Ymin = xy(1)
Next i
MsgBox (Xmax)
MsgBox (Ymax)
MsgBox (Xmin)
MsgBox (Ymin)
End Sub

Citovat příspěvek

2:22:51 10.04.2011

ďakujem, ale bohužial toto nerieši môj problém. Pravdepodobne som ten zdroják mal nejak prispôsobiť, no priznám sa neviem ako. Opakujem, som z programovania úplná lama. študujem geodéziu, a učili nás akurát programovať v jazyku C v Unixe !!! čo má asi tak hodnotu nulovú.
Ten program potrebujem na nasledovné : V CAD soft. Microstation mám napísané makrá ktoré 1. spustia export súradníc (tvar súborov viď screnn) 2. vo vytvorenom txt nájdu min max ... (toto potrebujem) a defin. ich do premenných 3. vyrysujú a vyplnia sprievodnú tabuľku do výkresu, pre jej umiestnenie potrebujem tie min a max hodnoty.

Problém je v druhom bode, na ktorý potrebujem vedieť aspoň základy. Skúšal som to riešiť nejak princípom, že "nahrať súradnice do matice (poľa) a potom testovať cez podmienky v cykle.
Zistil som však že jednak to nie je ako v C-čku a neviem uložiť údaje z txt do premenných v poli, a vyberať z nich podla indexov, + problém že dopredu vlastne neviem, akú dimenziu (rozmery) by malo mať.

Toto programovanie robím vlastne nie priamo vo VB, ale skôr VBA (podobné ako v exceli na tvorbu makier) , a zatiaĺ som si vystačil s nahrávaním a následnou editáciou makier. + Nejaké jednoduché veci z textboxmi, a volaním okien.

Neviem či to pomôže no posielam linky nascrenn , hlási mi problémy zo syntaxom.

druhý link je ako som skúšal načítavať a zobrazovať nejaký text, čo som však zistil jepre môj účel nepoužiteľné

http://imghost.sk/image/354343-screen.png

2. screen

http://imghost.sk/image/354349-screen2.png

Citovat příspěvek

2:15:06 10.04.2011

ďakujem, ale bohužial toto nerieši môj problém. Pravdepodobne som ten zdroják mal nejak prispôsobiť, no priznám sa neviem ako. Opakujem, som z programovania úplná lama. študujem geodéziu, a učili nás akurát programovať v jazyku C v Unixe !!! čo má asi tak hodnotu nulovú.
Ten program potrebujem na nasledovné : V CAD soft. Microstation mám napísané makrá ktoré 1. spustia export súradníc (tvar súborov viď screnn) 2. vo vytvorenom txt nájdu min max ... (toto potrebujem) a defin. ich do premenných 3. vyrysujú a vyplnia sprievodnú tabuľku do výkresu, pre jej umiestnenie potrebujem tie min a max hodnoty.

Problém je v druhom bode, na ktorý potrebujem vedieť aspoň základy. Skúšal som to riešiť nejak princípom, že "nahrať súradnice do matice (poľa) a potom testovať cez podmienky v cykle.
Zistil som však že jednak to nie je ako v C-čku a neviem uložiť údaje z txt do premenných v poli, a vyberať z nich podla indexov, + problém že dopredu vlastne neviem, akú dimenziu (rozmery) by malo mať.

Toto programovanie robím vlastne nie priamo vo VB, ale skôr VBA (podobné ako v exceli na tvorbu makier) , a zatiaĺ som si vystačil s nahrávaním a následnou editáciou makier. + Nejaké jednoduché veci z textboxmi, a volaním okien.

Neviem či to pomôže no posielam linky nascrenn , hlási mi problémy zo syntaxom.

druhý link je ako som skúšal načítavať a zobrazovať nejaký text, čo som však zistil jepre môj účel nepoužiteľné

[url]http://imghost.sk/image/354343-screen.png [/url]

2. screen

[url]http://imghost.sk/image/354349-screen2.png[/url]

Citovat příspěvek

20:23:00 09.04.2011

ahoj,tady je zdroják,
data v texťáku musí být ve tvaru
X Y,
X Y,
atd...

Dim pole As String()
Dim Xmax As Integer
Dim Ymax As Integer
Dim Xmin As Integer = 99999
Dim Ymin As Integer = 99999
Dim x As Integer
Dim y As Integer
Dim xy As String()

Dim soubor As New IO.StreamReader("data.txt")
pole = soubor.ReadToEnd.Split(",")
For i As Integer = 0 To pole.Length - 1
xy = pole(i).Split(" ")
If (xy(0) > Xmax) Then Xmax = xy(0)
If (xy(0) < Xmin) Then Xmin = xy(0)
If (xy(1) > Ymax) Then Ymax = xy(1)
If (xy(1) < Ymin) Then Ymin = xy(1)
Next i
MsgBox(Xmax)
MsgBox(Ymax)
MsgBox(Xmin)
MsgBox(Ymin)

Citovat příspěvek

17:42:32 09.04.2011

Zabudol som ešte : Cesta k súboru aj jeho názov bude predvolený vopred, tj stále tá istá cesta "C:/Suradncice.txt"

Citovat příspěvek

Vyhľadanie min, a max

17:18:47 09.04.2011

Dobrý deň.

Potrebujem pomôcť s programovaním vo VB. Robím bakalárku v Microstatione a v ňom využívam aplikáciu VB for Aplikation. Marazil som na nasledovný problém.

Potreboval by som program, ktorý otvorí textový súbor v ktorom sa nachádzajú súradnice x a y vyjadrené číselnými hodnotami, oddelené čiarkou alebo medzerou. v tvare

X Y
X Y
X Z

(počet párov nie je vopred daný. ). a ktorý uloží do premenných Xmin, Xmax, Ymin, Ymax hodnoty do ktorých sa načítajú max a min hodnota z Y-ových a x-ových súradníc zo súboru, aby sa s nimi dalo ďalej pracovať.

Kedže nemám príliš veľké programátorské skúsenosti, neviem si s tým poradiť. Dikes

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: