Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

visual bascic 6 vs. windows 7 64bit

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: visual bascic 6 vs. windows 7 64bit

Autor: Šemík

15:01:01 21.07.2011

Ahoj mám W7 64bit a VB6 mi nešel nainstalovat ale pak jsem stáhnul xp mod a v pohodě jede všechno. xp mod není aplikace ani to nejede nikde napozadí, ale spoustu programů z XP mi už jede.

Citovat příspěvek

Autor: xlnc

15:08:42 20.07.2011

Já bych do 64bitu s VB6 nešel.

Vezmu to ze svého pohledu a tím jsou Office 2010 64bit na Windows 7 64bit. V nich prostě některé VB6 prvky (výpůjčené přes VBA) neběží (TreeView, ListView a další), API funkce mají jiné deklarace, problémy s ODBC, Microsoft Jet, tj. na problémy s konexemi narazíte taky skoro jistě .. prostě říkám ne.

Citovat příspěvek

Autor: RomanZ

10:12:00 07.07.2011

Myslim ze mi VB6 fungoval.

Jde spis o to, jestli ty Tve starsi projekty pobezi na 64bitech, protoze jestli ne, budes pak mit problem s jejich ladenim na vyvojarske masine.

32bitovy program na 64bit windows cte/zapisuje do jinych vetvi v registrech, do jinych slozek Program Files apod., coz Ti mozna nebude vadit, pokud tyto zalezitosti nepouzivas a nebo je pouzivas jen v ramci sve aplikace a ne pro komunikaci s jinymi aplikacemi.

Nejjistejsi je to vyzkouset a pak se teprve rozhodnout, jestli Ti 64bit stoji za to.

Citovat příspěvek

Autor: Luboš

0:28:20 06.07.2011

Ve Win7/64bit lze spouštět 32 bitové aplikace, takže i vb6 jede bez problémů.

Citovat příspěvek

visual bascic 6 vs. windows 7 64bit

Autor: ble

22:26:08 05.07.2011

Nazdárek

Chystám se k instalaci Windows7 ultimate a stojím před rozhodnutím zda win7 nainstalovat jako 64bit nebo 32bit. Jsem pro 64bit, ale nejsem si jist tím, zda pod win7 64bit bude fungovat visual basic 6, ve kterém udržuji pár starších projektů (občas je v nich potřeba doprogramovat nějaké změny, appl pracuje s ms sql a přistupuje přes ADO).

Máte někdo zkušenosti s VB6 pod Win7/64bit ?? Díky

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: