Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Visual Studio 2010

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Visual Studio 2010

Autor: Jan Kolar

15:57:39 12.08.2010

Nasa firma presla na Visual Studio 2010 no ale celkovo nic moc. Je pravda, ze Intellisense funguje omnoho spolahlivejsie. Je to cele prerobene, na svoju cinnost vyuziva sql databazu ulozenu v subore *.sdf (subory typu *.ncb sa uz nepouzivaju). Taktiez podciarkovanie nespravnych casti kodu urychluje vyvoj, pretoze este pred spustenim samotnej kompilacie si vsimnem, ze kod obsahuje trivialne chyby a opravim ich. Uz spomenute automaticke doplnanie nazvov hlavickovych suborov je taktiez velmi sikovne. Inac nie je pravda, ze pre kazdy projekt treba zvlast nastavovat zoznam adresarov. Treba sa preklikat na zalozku Property Manager, vybrat lubovolny projekt, vybrat konfiguraciu Debug a kliknut pravym tlacitkom na polozku Microsoft.Cpp.Win32.user. Nastavenia, ku ktorym sa dostanete platia globalne pre cele Visual Studio. Je vsak pre mna nepochopitelne, preco sa Microsoft rozhodol tieto nastavenie umiestnit sem.
Co sa tyka negativ je ich cela rada. Takze po poriadku:
1. Rychlost kompilacie - v projekte, na ktorom pracuje nasa firma sa full rebuild predlzil z 4min:18sec na 7min:54sec a to nezavisle od toho, ci je zapnuta novo pridana podpora (vo VS2005 to bola experimental feature) pre vyuzitie viacerych procesorov pri kompilacii. Mam 4jadrove CPU z najnovsieho radu procesorov Intel Core i7, 3GB RAM, Windows 7 Professional. Je mozne, ze pri malych projektoch si uvedeny rozdiel nevsimnete, ale ak kompilujete solution s desiatkami projektov radovo so stovkami tisic riadkov zdrojovych kodov, rata sa kazde % spomalenia.
2. Intellisense je sice spolahlivejsie, ale niekedy velmi pomale takze musim cakat niekolko sekund kym najde vysledok (plati to najma pre prikazy Goto Definition, Goto Declaration).
3. Spomalovanie pocitaca - vo VS 2005 som bezne maval spustene 3 - 4 instancie Visual Studia tu je to dost problematicke. Pocas kompilacie je praca s pocitacom niekedy prakticky nemozna aj ked zatazenie CPU je na pomerne nizkej urovni. Niekedy sa to stava, aj ked nekompilujem. Proste pocitac zamrzne na niekolko sekund az niekolko desiatok sekund.

Citovat příspěvek

Autor: 0xenon

13:25:03 10.05.2010

podle mych zkusenosti doporucuji prechazet na nove verze VS az po vydani prvniho SP, obvzlast u rozsahlych projektu. Kolega byl na konferenci MS VS2010, hodne ho zaujala podpora paralelizace a jine vychytavky (hledej neco jako parallel_for), ale s tim zkusenosti nemam.

Citovat příspěvek

Autor: martines

23:21:28 05.05.2010

Vdaka za odpoved.
Tie headery su fajn, ale nepovazujem to za take strasne dolezite. Directories... no chapem, ma to svoje vyhody, ale ked si chce clovek narychlo spravit nejaky test projekt a pouziva napr. ako ja Qt, tak je to asi skor mierne minus to tam vsetko nahadzovat. Automaticke pociarkovanie, ktore poznam zo C#, to je super vec. Ak to bude nechybove, tak davam velke plus.
Celkovo som vasou odpovedou povzbudeny nove VS 2010 vyskusat. Kedze ho nechal Microsoft testovat ochotnej verejnosti snad aj chyb by mohlo byt menej.

Citovat příspěvek

Autor: michalferko

12:16:34 04.05.2010

Momentalne bezim na 2010 Express Edition a oproti 2008cke sa mi zda, ze ten intellisense pokrocil. Automaticke podciarkovanie chybnych casti kodu usetri zbytocne opakovane kompilovanie. Takisto moznost automatickeho doplnania nazvu headerov a "external dependencies" su velmi sikovne a zjednodusuju pracu.

Nepaci sa mi co spravili s Directories, ze ich treba manualne pripajat ku kazdemu projektu, ale aspon v tom je vacsi poriadok.

Pod XP (Sempron 140, 1GB RAM) mi islo pomerne pomaly (vacsinou to bolo dost otravne), ale pod Win 7 (Core i3 330M, 3GB RAM) slape ako hodinky.

Citovat příspěvek

11:01:14 04.05.2010

Fuha, naozaj nikto nic. Znamena to, ze s prechodom na nove VS mam asi pockat, kedze nemam dost casu(a chuti uz vobec nie) na riesenie potencialnych problemov.
Ked hladam na nete, tak nachadzam spustu clankov este z roku 2009 o roznych beta verziach, o mnohych prisluboch, co ma byt nove a zmenene a teraz ked je nove Visual studio vonku, tak akoby "skapal pes".
No nic, ked budete mat niekto akekolvek info budem vdacny za kazdu radu.

Citovat příspěvek

Visual Studio 2010

10:39:58 29.04.2010

Zdravim.
Mate niekto skusenosti s novym Visual Studiom 2010. Som programator v C++ a co ma podla namotavok na novom VS najviac zaujima je lepsia podpora Intellisense. Hoci sa tato funkcia postupne z kazdou verziou zlepsuje, pri vacsim projektoch su stale nejake problemy, najma ked sa pouzivaju templaty. Ak niekto uz nove VS pouzivate, rad by som poznal vase skusenosti.
Vdaka za odpovede.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: