Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Desktop aplikace bez .NET frameworku

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Desktop aplikace bez .NET frameworku

Autor: PH

14:34:37 14.08.2011

Lze použít C++/CLI a vše psát v C++, nebo zabalit kód v C++ do dynamické knihovny a GUI napsat v C#, VB apod.
C++/CLI umí vytvořit binárku (resp. assembly/"sestavení") obsahující managed i nativní kód. Při volbě kompilace /cli:pure se všechen kód kompiluje do managed kódu, ale lze používat nativní typy z C/C++ (např. STL, MS má vlastní implementaci STL pro managed kód). Volba "pure" má tu výhodu, že není problém s přenositelností (výsledek neobsahuje nativní kód) a není nutné přecházet z managed do nativního kódu a naopak (s tím je spojen jistý overhead).

Citovat příspěvek

 

Re: Desktop aplikace bez .NET frameworku

Autor: visualprog

14:34:32 21.07.2011

Napsat DLL knihovny v céčku a omáčku naklikat .NET, DLL pak přilinkovat pomocí DLLIMPORT, napsat wrapper atd, např.
[url] http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa984739(v=vs.71).aspx[/url]

Citovat příspěvek

 

Re: Desktop aplikace bez .NET frameworku

Autor: Lucinek

13:47:05 21.07.2011

Ještě k tomu WPF - to je součástí .NET od nějaké verze 3.0 tuším.

Je možné psát výkonnou část aplikace v native C++ a zároveň pro GUI použít to WPF pro prezentaci dat? Takže míchat nějak rozumně managed a unmanaged kód?

Citovat příspěvek

 

Re: Desktop aplikace bez .NET frameworku

Autor: Lucinek

10:18:43 21.07.2011

Tohle bylo asi spíš na můj druhý dotaz ohledně ribbonu. Jinak nešlo, píše se tam, že "No, you can't run this on Windows XP. You need at least Vista SP2. For more details: Windows Ribbon Framework"

V tomhle dotazu mi jde o to, jestli vůbec dumat nad MFC, nebo jestli jsou dnes lepší a vhodnější věci, o kterých je nevím (není problém se něco nového naučit, pokud to bude za to stát, ale hledám na webu informace už dost dlouho a rozumnou odpověď jsem zatím nenašel).

Citovat příspěvek

 

Re: Desktop aplikace bez .NET frameworku

Autor: visualprog

9:38:17 21.07.2011

Nešlo by použít ?
[url]http://www.codeproject.com/KB/toolbars/Ribbon.aspx [/url]

Citovat příspěvek

 

Re: Desktop aplikace bez .NET frameworku

Autor: Lucinek

9:27:15 21.07.2011

Ještě jsem měl asi dodat, že aplikace musí pracovat ještě i na WinXp, tedy nelze počítat s tím, že by byla provozována jen na Vistách a výše.

Citovat příspěvek

 

Desktop aplikace bez .NET frameworku

Autor: Lucinek

9:13:11 21.07.2011

Pěkný den,
píšu jeden poměrně obecný dotaz a předem děkuji všem, kteří věnují čas přečtení a případné odpovědi.

Dosud jsme ve firmě vyvíjeli windows aplikace ve dvou různých prostředích - kritické aplikace pro práci v reálném čase a vyžadující dostatečnou kontrolu nad výkonem a větvením do vláken v C++, v případě GUI aplikací s podporou MFC. Takové ty "GUI aplikace pracující nad daty v DB" potom v C# s pomocí .NET

Ve firmě jako je naše to chodí asi podobně jako v mnoha takových firmách. Pořád se patchují nějaké chybky a dodělávají nové požadavky a tak základní aplikace vypadá už 10 let prakticky pořád stejně a využívá technologie, které k tomu před těmi 10 lety byly, ačkoli se do toho pořád lepí nové věci a funkce, ale pomocí stejného MFC, jako bylo před těmi 10 lety.

Teď dospěl čas k tomu, že je motivace a čas některé aplikace přepsat od základu a my jsme bohužel výše uvedeným postupem trochu ustrnuli ve vývoji. Takže se dá říci, že nic novějšího než kombinaci C++/"starého" MFC pořádně neznáme - tím ale nevylučuji, že se ani nemůžeme naučit.

Proto se chci zeptat vás ostatních - kam se aktuálně ubírá vývoj takových aplikací? Jaký framework zvolit - je pořád kombinace C++ a "nového" MFC aktuální? Nebo jsou jiné a lepší směry, kterými se vydat při vývoji GUI aplikací? Jak je na tom například WPF - je to něco, co by mělo/mohlo MFC nahradit?

Použití non-managed C++ je dost klíčové, komunikační knihovny jsou nad ním postaveny celé a aplikace musí zapadat do celkové "skládačky" systému, ale v oblasti GUI nástrojů se asi nemusíme omezovat.

Jednou z podmínek také je, že chceme při novém návrhu co nejvíce oddělit GUI od výkonného kódu a použít Test Driven Developement.

Také je pro nás přijatelný upgrade z VS2005 na VS2010, těch pár tisíc na vývojáře asi nebude problém ani v dnešní "krizové době" :) .

CO byste prosím poradili?

Ještě jednou díky všem, kteří věnují trochu času na sdělení svých zkušeností a názorů.

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: