Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Spoštění exe pomocí html odkazu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Spoštění exe pomocí html odkazu

Autor: peta1

7:58:23 20.09.2011

google = spustit exe pres flash
http://www.flash.cz/portal/clanek.aspx?id=1707

Delphi
V zivote jsem to ale nedelal a nepotreboval. Tatka to resil tak, ze si napsal vlastni delphi aplikacku, do ktere si presunul objekt browser a pak si odchytava jeho url nebo neco z ni. Mozna to dela opacne, odesila carovy kod nacteny pres ctecku do webu. Uz nevim.

Citovat příspěvek

7:51:13 20.09.2011

Pouzit jiz zmineny flash, acrobat, javu? Spustit si na tom pc server?
Jinak ne, FF a O jsou nastesti virove bezpecne prohlizece, kdyz se nespusti v nich jeden z tech zminenych doplnku.

Citovat příspěvek

Autor: Borisek

16:50:40 19.09.2011

Tak jsem vyzkoušel a funguje.
Ale jen pod IE.
Firefox a Opera ee.
Nebylo by nějake řešeni, aby to šlo i přes firefox a Operu

Citovat příspěvek

9:27:28 19.09.2011

Jeste me tak napadlo jedno reseni. Na localu si muzes spustit server pri startu pc a pak si pres nej muzes spoustet i exe i linuxove prikazy. Riziko pak prenasis na toho, kdo server spousti a nastavuje a ne na tvurce prohlizece.

Citovat příspěvek

9:24:23 19.09.2011

Spustit pres html exe na win znamena otevrit virum cestu. Podobnou vec uz dela Flash, Java, Acrobat a jine programy, pres ktere proudi do pc more viru.
http://www.dotnetspider.com/resources/19547-Run-exe-file-Java-Script.aspx

Run a Program

This script launch the file any Exe File

Teoreticky by to mohlo jeste fungovat. Nastesti IE nepouzivam a ani pouzivat nechci, protoze si viry musim z pc mazat sam a verim, ze ani FF nedovoli pres html zmenit vychozi prohlizec. Jednak je to nesmysl, protoze na linuxu zadny IE neni a pak, nevidim duvod, aby prohlizec menil nastaveni operacniho systemu nebo cokoliv v nem spoustel. Ma svuj prostor a v nem, at si dela, co chce.

Run a Program

This script launch the file any Exe File

Teoreticky by to mohlo jeste fungovat. Nastesti IE nepouzivam a ani pouzivat nechci, protoze si viry musim z pc mazat sam a verim, ze ani FF nedovoli pres html zmenit vychozi prohlizec. Jednak je to nesmysl, protoze na linuxu zadny IE neni a pak, nevidim duvod, aby prohlizec menil nastaveni operacniho systemu nebo cokoliv v nem spoustel. Ma svuj prostor a v nem, at si dela, co chce.

Citovat příspěvek

Re: Spouštění exe pomocí html odkazu

Autor: Borisek

5:57:23 19.09.2011

Tak s batakem to take nejde :S

Mi se to povedlo přes HTA ale bohužel to šlape jen v IE

Takova otazka lamy.
Da se nějak donutit html aby se spustilo v IE

Citovat příspěvek

Autor: roman.hocke

13:09:20 02.09.2011

Napadá mě, pokud by každý uživatel měl Winbox u sebe už nainstalovaný (což zřejmě předpokládáš, když servíruješ rovnou odkaz winbox://...), tak by to šlo přes dávkový soubor uložený na serveru:
[code]
run.bat:

winbox.exe admin admin
[/code]
a odkaz
[code]
spustit
[/code]
Neověřeno, ale za pokus to myslím stojí.

Citovat příspěvek

Autor: pamas

12:38:27 02.09.2011

Dobrý to je jen do té doby, dokud se nepředávají souboru parametry. Uvažoval jsem spíše o URL protokolu. Definici jsem našel vč. zápisu do registru, ale to stále neřeší předání parametrů. Zápis ve tvaru [ital]spustit[/ital] prostě nefunguje (domnívám se že to je z důvodu doplnění znaku %20 místo mezery). Ve FF lze nastavit aplikaci, která se bude spouštět po kliknutí na takový URL protokol, ale po spuštění aplikace sice předá parametr aplikaci, ale předá ho jako celý odkaz, tedy [ital]winbox://192.168.1.1 admin admin[/ital]. Pokud by někdo věděl, jak to spouštět i parametrama, dejte mi prosím vědět. Díky.

Citovat příspěvek

14:09:24 31.08.2011

No, musíš ten exe nahrát někam do htdocs, aby byl na serveru viditelný. A pak už jen klasicky:
[code]
spustit
[/code]
Většina prohlížečů se pak uživatele zeptá, jestli to chce uložit nebo spustit atd. Mám dojem, že FF to ani spustit nedovolí, jen uložit, ale to si nejsem jistý.

Citovat příspěvek

14:04:12 31.08.2011

Ve své podstatě máš pravdu, ale v tomto případě jde pouze o vnitřní web firmy a jiné OS než Win tady "nefrčí". Konkrétně jde o sw od firmy Mikrotik - Winbox (konfigurace RouterBoardů). Šlo by sem hodit konkrétní řešení takového odkazu? Díky

Citovat příspěvek

12:35:22 31.08.2011

To je dost ošemetná věc. Mohl bys dát normálně odkaz na exe soubor na serveru. Po kliknutí se soubor stáhne a u klienta spustí. Ale co když to chce člověk z Linuxu nebo MacOS? Nebo s jinou architekturou, než pro kterou byl ten exe zkompilován? Neuvažovals napsat to v Javě? Ať už jako Java web start nebo jako Java applet?

Citovat příspěvek

Spoštění exe pomocí html odkazu

12:22:50 31.08.2011

Zdravím, chci se zeptat, zda je možné spouštět určitou aplikaci ve Win pomocí html odkazu na stránkách. Na netu jsem našel pouze spouštění exe s pevně daným umístěním na HDD u klienta, ale mě by zajímalo, zda lze spouštět exe přímo ze strany serveru pokud klient aplikaci nemá nainstalovanou. Díky za každou radu či "nakopnutí".

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: