Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Preklady XML souboru

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Preklady XML souboru

Autor: honyk

20:18:29 25.05.2006

Zdravicko,
rad bych se zeptal na vase zkusenosti s preklady .xml souboru. Rad bych vyuzil moznosti uchovani jiz jednou prelozenych dvojic ala Trados aj. (obecne CAT systemy). Objevil jsem nekolik free produktu, ale k dokonalosti jim vsak jeste par veci chybi.
Prvni zminim cestu pres PO soubory, ktere se ziskaji pomoci skriptu ze sady definovanych souboru. Takovy soubor lze pak prelozit a pomoci dalsiho skriptu tyto preklady zpet vclenit do puvodnich souboru. K prekladu se pouziva nejcasteji KBabel. Jestli to ovsem dobre chapu, tento program si netvori prekladovou pamet (TM).
Trochu lepe tedy vypada sada utilit Open-language-tools ([url]https://open-language-tools.dev.java.net[/url]). V tomto pripade se v prvnim kroku puvodni soubor (xml, xhtml, ale i vyse uvedeny PO) pomoci "filtru" prevede na prekladatelsky standard XLIFF a jiz v ramci teto operace probehne srovnani textu s jiz vytvorenou databazi. Vysledny pracovni XLIFF soubor tak jiz obsahuje fuzzy preklad, ktery lze posleze akceptovat, drobne upravit, popr. zcela prepsat. Z XLIFF souboru lze kdykoliv vytvorit puvodni soubor a samozrejme o nove prelozene terminy lze rozsirit tez prekladovou databazi. Pekny koncept, ale ac se to zda byt zajimavy nastroj, zminovane srovnani textu s terminovou databazi dosud nefunguje. Preklad podobneho textu by tak musel probihat zcela od zacatku :-(
Projekt Transolution se zda byt opusten, takze jedinym solidnim resenim je pouze Omega T? Na ni mi trochu vadi chybejici podpora standardu XLIFF i PO formatu.
Nebo se v necem mylim? Neunika mi neco? Znate dalsi systemy? Prosim, podelte se o sve zkusenosti.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: