Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Export Docbook do MS Word

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Export Docbook do MS Word

Autor: honyk

21:19:06 29.06.2010

Na vašem místě bych se pokusil manažery přesvědčit, že to co potřebují není Word, ale PDF. V případě úspěchu bych nasadil DocBook. Z něj vede k PDF cesta buď přes xsl-fo nebo přes latex (dblatex). Doporučil bych první variantu (XSL-FO je přeci jen W3C standard). Náročnost customizace výchozích DocBook stylů zavisí na požadovaném výstupu i na počtu využívaných elementů. To se samozřejmě těžko odhaduje. Nějaké zkušenosti mám, kdybych nebyl teď tak zasekanej, tak bych nabídl pomocnou ruku. Každopádně bude lepší přesunout související dotazy na specializované fórum na stránkách věnovaných DocBooku http://docbook.cz/

Citovat příspěvek

Autor: Tomáš

10:57:18 29.06.2010

Díky za odpověď. No abych to doplnil. Nejspíš budu vytvářet plno dokumentace a potřebuji k tomu pořádný nástroj, což není Word. Práce s Wordem je pro mě hodně nepohodlná, navíc spoustu věcí dělá hodně blbě a trávím hodně času dolaďováním vzhledu (víceméně bez úspěchu). S XSLT už jsem dřív dělal a s Docbookem jsem si taky trochu hrál, takže oceňuji to, že při psaní se věnuji jen obsahu a zobrazení řeším zvlášť. (to stejné platí i pro TeX, který znám líp, ale neviděl jsem firmu, který by ho používala, navíc není tak univerzální jako DocBook).

Pro mě jako vývojáře je lepší strohá dokumentace v HTML, manažeři zase chtějí Word (a tam je potřeba ta šablona). Po pravdě řečeno, nevím, jak složité může být přepsat zadanou šablonu do podoby XSLT, aby se to doplnilo při každé konverzi.

Citovat příspěvek

Autor: honyk

0:20:30 28.06.2010

Nešlo by více konkretizovat "moc mi to nevyhovuje" ? Žádný systém není ideální, ani DocBook - v jeho případě se jeví jako nejvhodnější generovat přímo požadovaný výstup, bez následných konverzí do Wordu - jenže k tomu jsou třeba znalosti XSLT, hrubá představa o členění DocBook XSLT stylů, základy XSL-FO, takže ne zcela triviální úkol.

Citovat příspěvek

Export Docbook do MS Word

Autor: Tomáš

10:11:49 25.06.2010

Ahoj,
v práci píšu dokumentaci ve Wordu a moc mi to nevyhovuje, tak se chci zeptat, jestli jde nějak [ital]jednoduše[/ital] exportovat Docbook do něčoho, co zvládne MS Word (nejlépe přímo .doc). Problém je ten, že mám předepsané šablony (firemní hlavičky &spol.), takže otázka vlastně zní, jak jednoduše zkombinovat zadanou šablonu a export z DocBooku. Na nějaké dlouhé experimentování bohužel nemám čas, takže nemůžu tu šablonu znovy vytvářet v XSL (kromě toho se šablona občas změní a musel bych ji zase předělávat).
Díky za všechny reakce.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: