Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Jak donutit db, aby zmenšila transakční log?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jak donutit db, aby zmenšila transakční log?

Autor: edmund ♂

22:46:35 29.07.2012

Nakonec tam nepřekážely nedokončený transakce, ale nějaká neprovedená replikce. Pak už stačilo použít
exec sp_removedbreplication
DBCC SHRINKFILE ('MojeDb_log')

A bylo vymalováno. Ze 14 GB na 512 KB.

Citovat příspěvek

Jak donutit db, aby zmenšila transakční log?

Autor: Edmund2 ♂

10:03:47 27.07.2012

Mám databázi z MS SQL serveru verze 2008 R2. MDF soubor má cca 800MB, ale LDF má 13 GB! Potřeboval bych ten log zmenšit, ale běžné prostředky selhávají. Za běžné prostředky pokládám, shrink databáze i souborů pomocí management studia (mám jen verzi expres), backup databáze (už několikrát proveden, ale v včera už backup nešel, hlásil I/O chybu zařízení. ), změnu recovery modelu z full_backup na simple a obráceně a různé kombinace výše uvedeného. Jediným výsledkem je, že občas se povede zmenšit log o řádově desítky MB, což není to, co bych chtěl.

Otázka zní, co zkusit dalšího?

Tahle db byla před nějakou dobou poškozená a pomohlo až její oprava pomocí DBCC CHECKDB REPAIR_ALLOW_DATA_LOSS. Nicméně teď se jeví, že je bez chyb. Ale stejně je na ní něco divného. Mám například skript na reindexaci všech tabulek v db, který na jiných db na stejném serveru probíhá bez problémů ale na této db hlásí podivné chyby, jako například, že nezná information_schema.tables. Projde jedině, když to napíšu velkými písmeny. Na dotaz

SELECT table_name FROM INFORMATION_SCHEMA.TABLES WHERE table_type = 'base table'

nevrací nic. Když umažu podmínku na table_type = 'base table'. tak vrátí seznam tabulek. Pokud zadám
select * from tabulka
vrací chybu, že tabulka neexistuje. Musím ten dotaz zadávat pomocí
select * from schema.tabulka
A tak podobně.
Databáze byla původně pro verzi sql 2000.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: