Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Java rxtx v linuxu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Java rxtx v linuxu

Autor: Ondrej jirasek ♂

11:39:22 18.10.2012

tak uz sem poridil v Jave vypisovat ty hodnoty spravne, pridal jsem tam ale oddelovace a tim se to trosku srovnalo takze vypise hodnotu a za tim :: (pr. 25::) jak to v jen to proste vypisuje jak to prijde pod ruku takze pr:
2
4
::
25
:
: atd
jak by se to dalo pospojovat do nejakeho strikngu kterej by se pak rozdelil podle tech oddelovacu a vypisovali se pouze hodnoty bez ::
diky moc

Citovat příspěvek

Autor: Ondrej Jirásek ♂

23:46:32 14.10.2012

tak cteni ze souboru slape pekne, jen je nekde problem protoze vypisuje nesmislne hodnoty:-(a nemuzu nejak prijit kde je problem, MCU posila po lince vzdalenost na cidle ale java to reprezentuje celkem podivnym zpusobem proste nesmysle cisla

Citovat příspěvek

Autor: aetqetwert ♂

7:20:27 11.10.2012

Maaartin napsal/a

ondrej jirasek napsal/a

a jak poresim otvirani a zavirani portu?

A zkousel jsi "seriovy port to je napriklad device /dev/ttyS0 a s nim muzes v jave delat jako se souborem.", tedy otevrit/zavrit soubor? Ja s tty takhle nikdy nedelal, ale proc by to nemelo fungovat???

Ted me napada, ze netusim co je otvirani/zavirani portu(*), ale to je myslim uplne jedno. Proste jako se souborem, od toho to vypada jako soubor aby se s tim tak dalo delat.

(*) Pokud tam teda nemas nakou krytku co je potreba nejdriv sejmout/nasadit, to linux myslim neumi (nekdy ma problemy i se suplikem cedecka).

xxx=open("/dev/ttyS0");

close (xxx);

Citovat příspěvek

Autor: Maaartin ♂

21:09:04 10.10.2012

ondrej jirasek napsal/a

A zkousel jsi "seriovy port to je napriklad device /dev/ttyS0 a s nim muzes v jave delat jako se souborem.", tedy otevrit/zavrit soubor? Ja s tty takhle nikdy nedelal, ale proc by to nemelo fungovat???

Ted me napada, ze netusim co je otvirani/zavirani portu(*), ale to je myslim uplne jedno. Proste jako se souborem, od toho to vypada jako soubor aby se s tim tak dalo delat.

(*) Pokud tam teda nemas nakou krytku co je potreba nejdriv sejmout/nasadit, to linux myslim neumi (nekdy ma problemy i se suplikem cedecka).

Citovat příspěvek

Autor: ondrej jirasek ♂

12:22:43 09.10.2012

Citovat příspěvek

Autor: sadfsadfasf ♂

6:18:43 09.10.2012

Ondrej jirasek napsal/a

zdravim potreboval bych rozchodit nebo aspon pomoci jak zacit pracovat se seriovym portem v jave, stahl jsem si knihovnu RXTX, ale nejak nevim kudy dotho potrebuju zprovoznit aplikaci ktera mi bude ukazovat aktualni hodnotu (idelane JLabel ) ktera se vysila po seriove sbernici z MCU .
predem diky za rady

http://stackoverflow.com/questions/638553/how-do-i-get-java-to-use-the-serial-port-in-linux

seriovy port to je napriklad device /dev/ttyS0 a s nim muzes v jave delat jako se souborem.

Citovat příspěvek

Java rxtx v linuxu

Autor: Ondrej jirasek ♂

22:55:58 08.10.2012

zdravim potreboval bych rozchodit nebo aspon pomoci jak zacit pracovat se seriovym portem v jave, stahl jsem si knihovnu RXTX, ale nejak nevim kudy dotho potrebuju zprovoznit aplikaci ktera mi bude ukazovat aktualni hodnotu (idelane JLabel ) ktera se vysila po seriove sbernici z MCU .
predem diky za rady

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: