Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

XMLHttpRequest, Javascript a chrome

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: XMLHttpRequest, Javascript a chrome

Autor: MisoM ♂

8:28:10 14.02.2013

Noo jo nedoslo mi to nejako :), pouzival som staru verziu formulara co bezala davno len cez html+php a toto mi zaplo vcera poobede ze bude problem a bol :)

Citovat příspěvek

Autor: peta1 ♂

15:24:37 13.02.2013

To je znama vec, ze type="submit" odesila formular, pokud to nemas blokovane form onsubmit="return false;" :)

Citovat příspěvek

13:46:51 13.02.2013

tak som to prave vyriesil, napadlo ma ci nie je problem v tom ze form som mal tak ako bol povodne cize method a aj action som tam mal a tiez tlacidlo nastavene na submit, ked tom method a action zrusil a tlacidlo nechal len obycajne a dal mu onclick funkciu co spracuje formular uz to funguje aj v chrome :)

viem napisal som to sem teraz velmi strucne, bolo treba mierne upravit aj javascrip na spracovanie formularu a nejake drobnosti ale podstatny problem bol v nastaveni tlacidla type nie na button alen asubmit + nastvena akcia v action co zrejme sice zavolalo javascript na spracovanie frmularu ale v zapati ho asi aj zase odoslalo ako klasicky html formular, alebo aspon tak mi to prichodi z toho ako som to krokoval a sledoval spravanie ...

Citovat příspěvek

Autor: peta1 ♂

10:55:39 13.02.2013

Ja treba chrome ani operu nepovazuji za hodnu pozornosti. Tam nekdy neco nefunguje nebo funguje uplne odlisne a neda se spolehat na spravny zapis.
W3school jsou soukrome stranky plne chyb, neda se na ne spolehat. Jestli ti to funguje, dobre, jestli ne, tak musis pocitat s tim, ze takove veci tam jsou taky :) na foru jakpsatweb.cz by ti to tez rekli moderatori.
Muzes zkusit moje ajaxy...
http://peter-mlich.wz.cz/web/js/prjpw/index.html#skriptiky
Nebo si neco vygoogluj. A nebo pouzij jquery ajaxy.

Citovat příspěvek

XMLHttpRequest, Javascript a chrome

14:21:42 12.02.2013

Pouzivam na stranke odoslanie formulara cez javascript, kde ked da user formular poslat tak sa vola java script ten posle udaje cez

xmlHttp.open("POST", url, true);
xmlHttp.setRequestHeader("Content-type", "application/x-www-form-urlencoded");
xmlHttp.setRequestHeader("Content-length", parameters.length);
xmlHttp.setRequestHeader("Connection", "close");
xmlHttp.send(parameters);

volam php script kde sa cez $_POST tieto udaje spracuju a vratim bud to chybove hlasenie ze vsetko nevyplnil alebo odoslem data cez email. Mam to spravene uz dlhsiu dobu a je to stale funkcne cez IE alebo cez Firefox, ked som skusal odoslanie formualra cez chrome, alebo operu tak ak nevyplnim vsetky udaje tak sa jednak mail neposle co je OK ale nezobrazi sa ani chybove hlasenie ale prehliadac natiahne prazdny formular.

Spravene je to tak ako sa pise aj v navode napr tu:
http://www.w3schools.com/php/php_ajax_database.asp?output=print

aj ked tam to nie je priamo na formular.

Otazka je, je nejaka specialita pre pouzitie ajaxu v chrome, safary alebo opere oproti FF alebo IE preco by to tam neslo a v IE a FF to ide uz dlhu dobu. Ze to nefunguje v chrome som zbadal len nahodou nedavno ...

Vdaka za napady ...

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: