Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Programové nastavení hlasitosti - obecně

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Programové nastavení hlasitosti - obecně

Autor: TC ♂

15:46:18 06.03.2013

http://www.rolandus.com/products/details/704

Citovat příspěvek

Re: Programové nastavení hlasitosti - obecně

Autor: qwdtewqtqewt ♂

11:24:29 06.03.2013

Martin12345 napsal/a

Dobrý den,
potřebuji ze svého SW v C# nastavit hlasitost zvuku generovaného tím programem. Samozřejmě není problém nastavit pomocí Win API hlasitost, ale je to pouze 16bitové číslo. Jelikož potřebuji vysokou přesnost na hranici sluchového prahu (téměř neslyšitelné zvuky) a zároveň být schopen produkovat i vysoké hlasitosti, nastává problém.
Dočetl jsem se, že ASIO driver umožňuje u nějakých zvukových karet nastavovat hlasitost přímo na kartě, což bude zcela určitě lepší řešení (skutečně mi jde o vysokou přesnost a kvalitu zvuku). Bohužel nikde nelze najít takové informace u zvukových karet (jestli mají nějaký vlastní SDK na ovládání nebo tak něco - manuální otáčení čudlíkem je pro mě nepoužitelné).
Chci se tedy zeptat, zda někdo nemá zkušenosti s tímto problémem, případně jestli by mi nedoporučil zvukovou kartu (plánuji nákup externí karty přes usb) nebo postup, jak tento problém řešit.
Předem děkuji za odpovědi.

bez ohledu na operacni system je treba zjistit jake jsou ovladace pro zvukovky a jake systemove funkce se k tomu vazou. pokud by si mel clovek sam upravit ovladac hw pro zvukovku tak by zas musel sehnat datasheet o vnitrnostech. takze bych hledal ty systemove funkce.

Citovat příspěvek

Programové nastavení hlasitosti - obecně

Autor: Martin12345 ♂

11:00:06 06.03.2013

Dobrý den,
potřebuji ze svého SW v C# nastavit hlasitost zvuku generovaného tím programem. Samozřejmě není problém nastavit pomocí Win API hlasitost, ale je to pouze 16bitové číslo. Jelikož potřebuji vysokou přesnost na hranici sluchového prahu (téměř neslyšitelné zvuky) a zároveň být schopen produkovat i vysoké hlasitosti, nastává problém.
Dočetl jsem se, že ASIO driver umožňuje u nějakých zvukových karet nastavovat hlasitost přímo na kartě, což bude zcela určitě lepší řešení (skutečně mi jde o vysokou přesnost a kvalitu zvuku). Bohužel nikde nelze najít takové informace u zvukových karet (jestli mají nějaký vlastní SDK na ovládání nebo tak něco - manuální otáčení čudlíkem je pro mě nepoužitelné).
Chci se tedy zeptat, zda někdo nemá zkušenosti s tímto problémem, případně jestli by mi nedoporučil zvukovou kartu (plánuji nákup externí karty přes usb) nebo postup, jak tento problém řešit.
Předem děkuji za odpovědi.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: