Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kdo je autorem výstavy obrazových fotografií „Očima Hanse Christiana Andersena“?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Jaký princip pro sdílení klíče šifrovaného textu?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jaký princip pro sdílení klíče šifrovaného textu?

Autor: Bezradný ♂

0:11:38 18.12.2015

Heslo musí být v DB zašifrované a každý v roli musí být schopný ho dešifrovat. Deset lidí dešifruje jeden šifrovaný text.
Čili klíčem nemůžu být heslo uživatele, zároveň to ale nemůže být nic, k čemu má přístup administrátor operačního systému, webového nebo databázového serveru.

Citovat příspěvek

Re: Jaký princip pro sdílení klíče šifrovaného textu?

Autor: Ja On ♂

17:29:09 29.11.2015

Pokud to tedy chápu správně, není to technický problém, ale problem struktury dat (v DB).

Vyrozuměl jsem, že heslo nepatří uživateli, ale skupině/roli -> heslo tedy ukládat s referencí skupiny/role, nikoliv konkrétního uživatele.

Ale moc jsem jádro problému nepobral.

Citovat příspěvek

Jaký princip pro sdílení klíče šifrovaného textu?

Autor: Bezradný ♂

0:15:58 28.11.2015

Ahoj,
dělám webovou aplikaci (C#, ASP.NET, MSSQL) na uchovávání hesel (webová obdoba keepassu). Uživatel do webového formuláře zadá heslo, které si chce uložit. Heslo se zašifruje a uloží do databáze. Potud OK.

Problém přichází s požadavkem, aby toto heslo bylo dostupné více uživatelům podle role (např. v roli IT je deset ajťáků a každý může dané heslo vyzvednout). Jak by se to dalo vyřešit? Zároveň je zde požadavek na možnost změnit uložené heslo a to musí být pořád dostupné všem v roli IT.

Už nad tím přemýšlím několik týdnů a žádné řešení mě nenapadá, takže za každou radu budu moc vděčný.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: