Borland a Nokia představují integraci technologie Java pro bezdrátovou komunikaci - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Borland a Nokia představují integraci technologie Java pro bezdrátovou komunikaci

14. října 2001, 00.00

Paříž - 8. října 2001 - Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL), jeden z předních dodavatelů technologických platforem pro řešení typu e-business, dnes oznámil na své výroční vývojářské konferenci (Borcon 2001) v Paříži rozšíření svých vztahů se společností Nokia. Tyto dvě společnosti se dohodly na integraci sady nástrojů Nokia Developer's Suite pro prostředí PersonalJava s předním vývojovým nástrojem pro jazyk Java s názvem Borland JBuilder. Prostředí PersonalJava představuje platformu jazyka Java firmy Sun Microsystems pro budování síťově propojitelných aplikací určených pro různá zařízení koncových zákazníků. Zmiňovaná integrace produktů firem Borland a Nokia přináší služby a nástroje pro vývojáře aplikací pro mobilní zařízení a umožňují vytváření a instalaci aplikací nové generace.

"Naše spolupráce se společností Borland rozšířila možnosti vývojářů na vytváření aplikací nové generace pro mobilní telefony Nokia" řekl Timo Saraketo, ředitel Forum Nokia. "Vývojové prostředí pro Javu společnosti Borland v kombinaci s programovým řešením společnosti Nokia pro mobilní aplikace přináší na trh pro dnešní vývojáře zcela jedinečné řešení."
Sada nástrojů Nokia Developer integrovaná s nástrojem JBuilder zjednodušuje vývoj v jazyce Java a umožňuje vývojářům aplikací pro mobilní zařízení vytvářet aplikace pro mobilní komunikátory Nokia 9210 a mobilní zařízení pracující na platformě Symbian, kde dochází ke kombinaci mobilního telefonu, e-mailu, barevného zobrazovacího zařízení s vysokým rozlišením a multimédií. Komunikátor Nokia 9210 je prvním produktem firmy Nokia, který podporuje na PC běžně používané kancelářské aplikace a je dále prvním produktem podporující jazyk Java. Sadu nástrojů Nokia Developer lze získat na adrese www.forum.nokia.com.

"Borland uvítal rozšíření svých vztahů se společností Nokia, uznávané přední společnosti působící v oblasti mobilních zařízení", řekl Ted Shelton, starší vicepresident a hlavní stratég společnosti Borland. "Prostřednictvím svého produktu JBuilder se Borland podílí na spolupráci se společností Nokia. Účelem společného úsilí je vytvoření nejlepšího řešení pro javovské vývojáře umožňující snadné vytváření a nasazování aplikací nové generace pro prostředí PersonalJava."
Toto oznámení podtrhuje soustředění společnosti Borland na expanzi sady produktů JBuilder směrem k podpoře více dodavatelů mobilních zařízení a dále dlouhodobou strategii společnosti v dodávání otevřených, na standardech založených vývojářských technologií.

Již dříve v tomto roce společnosti Borland a Nokia spolupracovaly na nástroji Borland® JBuilder™ MobileSet, Nokia Edition, který umožňoval rychlý vývoj aplikací pro telefony firmy Nokia podporující jazyk Java. MobileSet, Nokia Edition přináší k mnoha na standardech založeným, v praxi osvědčeným vlastnostem vývojového prostředí JBuilder speciální vizuální návrhové nástroje, které umožňují komunitě společnosti Nokia čítající přes 500 000 vývojářů aplikací pro mobilní zařízení vyvíjet aplikace nové generace.

O produktu Borland JBuilder
Borland JBuilder je vývojové prostředí pro rychlý vývoj podnikových, databázových a distribuovaných aplikací postavených na platformě Java 2. Tento produkt umožňuje vývoj v prostředí operačních systémů Windows, Linux a Solaris. Zahrnuje silnou podporu platformy J2EE umožňující programátorům rychle vyvíjet spolehlivé a škálovatelné komponenty založené na technologii EJB. JBuilder dále poskytuje řadu průvodců a vizuálních nástrojů pro vytváření opakovaně použitelných komponent JavaBeans a nabízí nástroje pro nasazování vyvíjených J2EE modulů do prostředí aplikačních serverů BEA® WebLogic®, IBM® WebSphere® a Borland AppServer™. JBuilder poskytuje vizuální nástroje a znovupoužitelné komponenty pro rychlé vytváření na platformě nezávislých Java 2 aplikací. Detailní popis vlastností produktu JBuilder se nachází na adrese http://www.borland.cz/pr_jbuilder_box.html.

O společnosti Borland
Borland je vedoucím dodavatelem výkonných řešení platforem pro elektronický obchod (e-business) navržených s ohledem na zvýšení produktivity vývojových týmů a zkrácení doby vývoje podnikových softwarových projektů. Řešení platforem pro e-business se skládá ze softwarových produktů, které firmám umožní vyvinout, instalovat a řídit aplikace pro elektronický obchod. Borland je preferovaným dodavatelem profesionálních poskytovatelů řešení typu e-business, kteří požadují platformy nezávislé na dodavateli podporující rychlou dobu vývoje, vysokou produktivitu, výkon a dostupnost. Společnost byla založena v roce 1983 a sídlí ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA. Pobočky má po celém světě.

Borland s.r.o.
Francouzská 30, 120 00 Praha 2
tel.: +420 2 2598 7050, fax: +420 2 2598 7060
e-mail:
http://www.borland.cz
http://shop.borland.cz

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: