Borland Delphi 7 Studio - první nezávislá cesta pro vývoj aplikací .NET - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Borland Delphi 7 Studio - první nezávislá cesta pro vývoj aplikací .NET

19. srpna 2002, 00.00

Stručný obsah: Borland Delphi 7 Studio je víceplatformní prostředí pro rychlý vývoj softwarových aplikací (RAD – Rapid Application Development). Integruje v sobě nástroje pro modelování, vývoj a nasazení moderních, robustních informačních systémů pro elektronický obchod, provozovaných na platformě Windows nebo Linux. Delphi 7 Studio umožňuje využití nejnovějších technologií jako jsou například .NET, webové služby nebo aplikační servery.

Více jak jednomu milionu uživatelů předcházejících verzí Delphi přináší nové Delphi 7 Studio možnost velice snadno zvládnout a efektivně využívat nové technologie Microsoft .NET Framework. Borland míní, že architektura .NET bude mít nepochybně klíčový význam pro tvorbu nových aplikací, běžících v operačním systému Windows.

 

SCOTTS VALLEY, Kalifornie, USA – 6. 8. 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila, že uvádí na trh novou verzi Delphi - Borland Delphi 7 Studio. Tento balík vývojových nástrojů v sobě zahrnuje plnou implementaci perspektivních technologií jako jsou např. webové služby nebo vývoj řízený modelem. Delphi 7 Studio podporuje také Microsoft .NET Framework. Více než jeden milion vývojářů může i nadále využívat své zkušenosti s Delphi a přitom rozvíjet své znalosti a připravovat své aplikace pro .NET.

 

“Nové operační systémy jen zřídka kdy změní přes noc techniky vývoje a nasazení aplikací. Vývojáři i koncoví uživatelé budou po přechodné období využívat nové i staré systémy a toto přechodné období většinou trvá několik let. IDC vnímá prostředí .NET framework spíše jako přirozený evoluční krok platformy Windows, než jako revoluci v této oblasti,” řekl Al Gillen, ředitel pro průzkum u společnosti IDC. “V konečném důsledku to znamená, že vývojáři software potřebují mít dobře definované způsoby migrace na platformu Microsoft .NET.”

 

Borland nabízí jako první nezávislou cestu, jak přejít na vývoj .NET aplikací. Delphi 7 Studio také umožňuje návrh a nasazení rozsáhlých softwarových aplikací od základního konceptu až po produkční nasazení rychleji pomocí nového návrháře UML a technologie modelem řízené architektury (Model Driven Architecture - MDA).

 

“Borland i nadále dodává vývojářům produkty, umožňující přechod na nové, nastupující technologie aniž by přišli o stávající investice do technologií a infrastruktury,” řekl Simon Thornhill, viceprezident a hlavní ředitel společnosti Borland. “Delphi 7 Studio umožňuje vývojářům snadný přechod na .NET dle jejich vlastního harmonogramu, přičemž mohou využít znalosti a již existující dobře známé zdroje. Přidání vysoce kvalitních modulů pro zajištění celého životního cyklu aplikace jako jsou modelování, modelem řízená architektura (MDA), tvorba tiskových sestav a možnost víceplatformního nasazení (Windows, Linux) do Delphi 7 Studia přináší skutečnou inovaci.”

 

Nové vlastnosti a výhody produktu Borland Delphi 7 Studio:

·         Vývoj rozsáhlých aplikací pomocí technologie modelem řízené architektury (MDA – Model Driven Architekture) - urychluje vývojový proces tím, že provází vývojáře od základního návrhu architektury aplikace až po nasazení aplikace a tím výrazně snižuje množství kódu a také zkracuje čas potřebný pro vývoj.

 

·         Rychlý a snadný vývoj webových aplikací – umožňuje vývojářům vizuálně vytvářet webové aplikace v prostředí Delphi 7 Studia. Eliminuje obvyklé práce vývojáře na serverové straně pomocí režimu Application Mode a zajišťuje transparentní správu relace.

 

·         Podpora vývoje aplikací pro Linux - Delphi 7 Studio bude dodáváno s jazykovou verzí Delphi produktu Borland Kylix 3. Kylix 3 je první vysoce výkonné vizuální vývojové prostředí (IDE) pro rychlou tvorbu databázových i webových aplikací s grafickým uživatelským rozhraním, využívající webových služeb a běžících na operačním systému Linux.

 

·         Enterprise Class Reporting – nová sada nástrojů umožňující vývojářům vytvářet víceplatformní tiskové sestavy.

 

·         Bezplatné licencování technologie DataSnap (dříve MIDAS) při nasazení vícevrstvých aplikací – nové licencování DataSnapu v Delphi 7 Studiu umožňuje vývojářům snadno škálovat jednoúrovňové aplikace a aplikace typu klient/server na vícevrstvé bez dalších poplatků za běhové licence.

 

·         Aplikace Windows XP™ - Delphi 7 Studio zahrnuje podporu Windows XP Theme.

 

Ceny a dostupnost

Borland Delphi 7 Studio bude dostupné na trhu koncem srpna tohoto roku ve čtyřech edicích: Architect, Enterprise, Professional a Personal. V edicích Architect, Enterprise a Professional produktu Delphi 7 Studio bude také dodáván produkt Borland Kylix™, jazyková verze Delphi pro Linux. Produkty budou k dostání od zastoupení společnosti Borland v ČR a SR a na webovém obchodě společnosti na adrese http://shop.borland.cz.

 

Konference RADCon 2002

10. – 19. 9. 2002 – Česká a Slovenská republika

Borland vás srdečně zve na konferenci, představující nové verze produktů Delphi Studio a Kylix. Delphi 7 a Kylix 3 přinášejí významná vylepšení a úplně nové funkce, které vám pomohou pracovat efektivně a skutečně vysoce produktivně. Navíc společné balení Delphi s Kylixem zajišťuje snadnou přenositelnost aplikací na Linux, platformu, jež začíná nabývat stále většího významu a popularity. Nové Delphi přináší také první nástroje Borlandu pro tvorbu aplikací pro .NET. Programátoři mohou nyní snadno vyvíjet nový typ aplikací s minimálním úsilím a ztrátou času při poznávání nových technologií.

Více informací o konferenci naleznete na internetu: http://www.borland.cz/sk_radcon02.php.

 

O produktu Borland Delphi 7 Studio Architect

Borland Delphi 7 Studio Architect je kompletní řešení na bázi technologie modelem řízené architektury (MDA). Provází a pomáhá vývojáři při práci od návrhu až po nasazení všech typů aplikací pro Windows nebo Linux. Přináší významné novinky v oblasti aplikací pro elektronický obchod (např. webové služby, sadu nástrojů pro rychlou tvorbu webových aplikací) a opět významně zvyšuje produktivitu práce. Nástrojem Migration Kit for .NET vybavuje vývojáře na cestu k platformě Microsoft .NET. Díky přibalenému Kylixu mohou vývojáři snadno přenést své aplikace z windows na Linux a zvýšit tak potenciál pro návratnost svých investic do vývoje aplikace.

Delphi 7 Studio významně zjednodušuje celý cyklus vývoje aplikací a zkracuje čas potřebný pro dodání aplikací na trh. Více informací o produktu naleznete na: http://www.borland.cz/pr_delphi.php nebo na: http://www.borland.com/delphi/.

 

O společnosti Borland

Borland Software Corporation je vedoucím poskytovatelem technologií, používaných pro vývoj, nasazení a správu softwarových aplikací. Borland klade velký důraz na integraci a přenositelnost softwarových aplikací. Tím umožňuje podnikům všech velikostí rychle nasadit moderní webové aplikace pro elektronický obchod a propojit tyto aplikace s tradičně užívanými informačními systémy. Mezi zákazníky společnosti Borland patří nejen velká část tisíce nejvýznamnějších firem v USA (Fortune 1000), ale i milióny vývojářů na celém světě sdružených v rámci služby Borland Developer Network. Borland poskytuje všem svým uživatelům velkou svobodu při vývoji, nasazování, integraci i řízení aplikací běžících v rámci rozsáhlých globálních podniků. Produkty společnosti Borland pomáhají vývojářům zvyšovat efektivitu a dodávat požadovaná řešení rychleji a při dodržení rozpočtu. Tím vším snižuje Borland koncovým uživatelům celkové náklady na vlastnictví informačních technologií (TCO, Total Cost of Ownership).

 

Společnost byla založena v roce 1983, své ústředí má ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA a pobočky má po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky. Další informace najdete na adrese http://www.borland.cz, popřípadě na http://www.borland.com a http://community.borland.com.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: