Borland oznamuje strategii webových služeb pro jazyk Java - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Borland oznamuje strategii webových služeb pro jazyk Java

9. října 2001, 00.00 | Nejlepší řešení v jazyce Java™ přemostí J2EE™, .Net™ a stávající softwarové architektury

New York, USA - 25. 9. 2001 - Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL), vedoucí poskytovatel řešení platforem pro elektronický obchod (e-business), oznámila svou strategii pro řešení vývoje a provozu poskytování webových služeb na platformě Java™ 2, Enterprise Edition (J2EE™). Borland využije technologií Borland® JBuilder™ - vedoucího vývojového prostředí pro jazyk Java - a Borland® AppServer™ pro podporu vývoje a provozu stabilních a spolehlivých aplikací s webovými službami, odpovídajícím průmyslovým normám. Toto oznámení naznačuje významný krok v zavádění potřebné infrastruktury pro přemostění rozdílných světů platforem J2EE a Microsoft® .Net™ v trvalé a standardizované podobě.

Společnost Gartner Group odhaduje, že téměř polovina všech nových projektů bude v následujících letech používat jak technologie Java, tak .Net. Zákazníci proto potřebují takovou platformu pro e-business, která podporuje obě prostředí a umožní integraci se stávajícími aplikacemi.

Strategie webových služeb pro Javu společnosti Borland poskytuje zákazníkům platformu pro vývoj a provoz aplikací používajících stávající i vznikající standardy webových služeb včetně XML, SOAP, WSDL a UDDI (Universal Description, Discovery, and Integration - "všeobecný popis, zjištění a integrace") tak, aby zákazníci mohli využít stávající zdroje a zúčastnit se vývoje standardních koncepcí a procesů v průmyslu. Borland zamýšlí poskytnout produkt "Web Services solution pack for Java", aby programátorům umožnil vytvářet aplikace v Javě, které využívají webových služeb nebo je vytváří. Tento produkt, který bude mít podobu doplňku k vývojovému prostředí Borland JBuilder, je souborem aplikačních programových rozhraní, architektur a dalších norem vyvinutých komunitou jazyka Java.

"Borland se zavázal umožnit rychlou implementaci a standardizaci webových služeb na všech platformách včetně Javy", pravil pan Tony de la Lama, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Borland pro řešení v jazyce Java. "Borland nabízí rozsáhlou podporu XML v produktu JBuilder a pokračuje ve vývoji řešení, která pomáhají ve všech fázích života webových služeb - od vývoje až po provozování či využívání a stává se tak vedoucí silou v tomto procesu, který dnes zahrnuje podniky všech velikostí."

Iniciativa Borland v oblasti webových služeb
Borland je vedoucím poskytovatelem technologií nezávislých na platformě a podporuje otevřené standardy; proto pokračuje v podpoře webových služeb. V tomto roce již Borland úspěšně uvedl na trh Borland® Delphi™ 6, tedy první prostředí pro rychlý vývoj aplikací s možností vývoje webových služeb pod operačním systémem Windows® a nedávno ohlásil své záměry poskytovat webové služby i na platformě operačního systému Linux®.

Webové služby: jde o obchodní procesy, jejichž struktura může být rozeznána a které mohou být spouštěny prostřednictvím Internetu za pomoci běžných technologií. Webové služby umožňují vývojářům vytvářet aplikace, které propojují zákazníky, dodavatele či jiné obchodní partnery na libovolném místě ve světě bez ohledu na zvolenou platformu nebo programovací jazyk. Společnosti mohou snadno propojit aplikace s využitím běžných formátů XML prostřednictvím běžných protokolů Internetu s prakticky libovolnou klientskou aplikací - včetně aplikací běžících na osobních počítačích, prohlížečů sítě, mobilních zařízení nebo osobních digitálních zařízení. Webové služby mohou též propojit aplikace běžící na rozličných technických prostředcích - střediskových počítačích, aplikačních serverech a webových serverech; jednoduše též propojí jinak neslučitelné operační systémy jako Windows, Java, nebo Unix®. Více informací o webových službách najdete na stránce http://www.borland.com/webservices.

O produktu Borland® JBuilder™
JBuilder je aplikační vývojové prostředí společnosti Borland pro rychlou vizuální tvorbu obchodních, databázových a distribuovaných aplikací založených na platformě Java 2. Produkt podporuje vývoj v operačním prostředí Windows®, Linux® a Solaris™. JBuilder obsahuje mocnou podporu normy J2EE (Java 2 Enterprise Edition) a programátoři mohou s jeho pomocí rychle vytvářet spolehlivé a škálovatelné podnikové aplikace v jazyce Java založené na technologii EJB. Vývojáři využijí výhod průvodců, vizuálních nástrojů a opakovaně použitelných komponent typu JavaBeans® a Enterprise JavaBeans™ pro tvorbu aplikací nezávislých na platformě, které lze nasadit na aplikační servery BEA® WebLogic®, IBM® WebSphere® a samozřejmě na Borland AppServer; tedy na servery odpovídající specifikaci J2EE. JBuilder poskytuje vizuální nástroje a opakovaně použitelné komponenty pro rychlou tvorbu aplikací v jazyce Java 2 nezávislých na platformě. Detailní popis vlastností produktu najdete na adrese http://www.borland.cz/pr_jbuilder.html.

O produktu Borland® AppServer™
Borland AppServer poskytuje úplnou a výkonnou infrastrukturu pro provoz podnikových aplikací elektronického obchodování (e-business). AppServer je certifikován pro platformu J2EE 1.2.1 (Java 2 Enterprise Edition) a poskytuje klastrování, vyvažování zátěže a integraci s podpůrnými systémy. Tím představuje výkonný aplikační server nezávislý na použité platformě, který odpovídá vysokým nárokům zákazníků v oblasti globálních aplikací typu e-business. Borland zkombinoval otevřené, víceplatformní a vícejazykové možnosti technologie CORBA® s transakční podnikovou logikou technologie Enterprise JavaBeans™ (EJB) podporující nejnovější standardy J2EE: Borland AppServer je postaven na celosvětově nejrozšířenější implementaci objektové sběrnice CORBA (Borland VisiBroker) a přináší veškeré tradice technologických inovací do světa platformy J2EE. S jeho využitím mohou zákazníci snadno vytvářet a distribuovat aplikace pro elektronické podnikání, které jsou schopny zvládnout vysokou transakční zátěž charakteristickou pro podnikání na službě WWW.

O společnosti Borland
Borland je vedoucím dodavatelem výkonných řešení platforem pro elektronický obchod (e-business) navržených s ohledem na zvýšení produktivity vývojových týmů a zkrácení doby vývoje podnikových softwarových projektů. Řešení platforem pro e-business se skládá ze softwarových produktů, které firmám umožní vyvinout, instalovat a řídit aplikace pro elektronický obchod. Borland je preferovaným dodavatelem profesionálních poskytovatelů řešení typu e-business, kteří požadují platformy nezávislé na dodavateli podporující rychlou dobu vývoje, vysokou produktivitu, výkon a dostupnost. Společnost byla založena v roce 1983 a sídlí ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA. Pobočky má po celém světě.

Borland s.r.o.
Francouzská 30, 120 00 Praha 2
tel.: +420 2 2598 7050, fax: +420 2 2598 7060
e-mail:
http://www.borland.cz
http://shop.borland.cz

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: