Borland oznamuje své plány v oblasti jazyka Java™ pro bezdrátová zařízení - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Borland oznamuje své plány v oblasti jazyka Java™ pro bezdrátová zařízení

6. června 2001, 00.00 | Borland® JBuilder™ bude podporovat bezdrátové platformy

Borland® JBuilder™ bude podporovat bezdrátové platformy

SAN FRANCISCO - 4.6.2001 - Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL), vedoucí poskytovatel implementačních platforem pro elektronický obchod, dnes oznámila strategickou iniciativu rozšířit rodinu produktů Borland® JBuilder™ o podporu několika dodavatelů bezdrátových zařízení. Společnost Borland odhalila své plány budoucí podpory technologie Java™ v bezdrátových zařízeních během vývojářské konference JavaOne. Zároveň předvedla produkt JBuilder MobileSet, Nokia Edition - první produkt v plánované řadě podporující platformu Java 2, Micro Edition (J2ME™). Tento produkt zatím podporuje výhradně vývoj pro mobilní telefony firmy Nokia, nicméně ještě v tomto roce se očekává druhé vydání produktu JBuilder MobileSet pro vývoj aplikací pro více bezdrátových platforem.

Podle poslední zprávy společnosti Gartner Group se platforma J2ME stane dominantní technologií pro tvorbu lokálních informatických aplikací a bude využívána 70 procenty "chytrých" telefonů a přenosných osobních organizérů a podobných zařízení.

"Během posledního roku a půl expandovala společnost Borland na nové trhy, aby využila rostoucí popularity operačního systému Linux® a technologie Java", řekl pan Dale L. Fuller, prezident a výkonný ředitel společnosti Borland. "Aplikujeme nyní naše zkušenosti s technologií Java a vývojem aplikací obecně na mobilní a bezdrátový trh. Pro Borland je to přirozený krok, který je podpořen našim bohatým dědictvím inovací a vedoucí pozicí na trhu tvorby a implementace aplikací."

Borland je jednou z prvních společností, které posunují svůj zájem i do oblasti vývojových technologií pro mobilní a bezdrátová zařízení, a proto bude mít možnost získat část tohoto rostoucího trhu. Bude usilovat o to, stát se de facto normou pro vývoj technologií Java na mobilních a bezdrátových zařízeních. Partnerství s vedoucími firmami v globálním měřítku - jako je například společnost Nokia - jsou pouze prvním krokem bezdrátových záměrů společnosti Borland. Další partnerství, která jsou již rozpracována, pomohou tyto záměry ještě dále rozšířit.

"Společnost Sun vítá podporu J2ME, kterou plánuje společnost Borland", řekl pan Curtis Sasaki, ředitel pro marketing technologií u společnosti Sun Microsystems. "Očekáváme, že produkt JBuilder MobileSet dále zvýší využívání technologií J2ME mezi vývojáři bezdrátových aplikací a nastaví novou laťku vývojovým prostředím, která podporují všechny tři varianty platformy Java."

Podle rozboru Evans Data Wireless Developer Survey, který byl vydán v únoru 2001, se budou vývojáři aplikací pro bezdrátová zařízení při jejich vývoji primárně zaměřovat na platformy Java a J2ME. V lednu 2001 bylo dotazováno zhruba 500 vývojářů aktivně vyvíjejících aplikace pro bezdrátová zařízení a více než třetina z nich uvedla, že budou využívat Javu a J2ME.

O produktu Borland® JBuilder™ MobileSet
JBuilder MobileSet je prostředí odpovídající platformě J2ME, které je plně integrováno s vedoucím vývojovým prostředím pro vývoj v jazyce Java s názvem JBuilder 5. Je určeno pro podporu vývoje software v zařízeních opatřených virtuálními stroji Java, jakými jsou například telefony společnosti Nokia řady MIDP. Spojení produktů JBuilder 5 a JBuilder MobileSet obsahuje vizuální návrhové nástroje pro tvorbu mobilních aplikací, emulaci a ladění zařízení, stejně tak jako veškeré běžné vlastnosti, které nabízí JBuilder. Vývojové prostředí MobileSet je plně integrováno do prostředí produktu JBuilder pro tvorbu aplikací na platformě J2ME s použitím platforem MIDP a CLDC.

Borland Software Corporation
Společnost Borland je vedoucím dodavatelem implementačních platforem pro elektronické obchodování (e-business), které jsou navrženy tak, aby zvýšily produktivitu vývojářů a zkrátily čas nutný pro vývoj a odzkoušení podnikových aplikací včetně jejich rychlého uvedení do provozu. Implementační platformy pro elektronické obchodování se skládají ze softwarových produktů, které firmám umožní vyvíjet, provozovat a řídit rozsáhlé distribuované aplikace typu e-business. Borland volí jako dodavatele ty společnosti, které profesionálně vytváří rozsáhlé podnikové aplikace typu e-business, které požadují na implementační platformu nezávislou na dodavateli, která umožní vysokou produktivitu, výkon a dostupnost aplikací a rychlý postup od vývoje k rutinnímu provozu. Společnost byla založena v roce 1983 a má své sídlo ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA. Další informace najdete na http://www.borland.com,  popřípadě http://www.borland.cz.

Borland s.r.o.
Malé náměstí 13, 110 00 Praha 1
tel.: +420 2 2442 3175, fax: +420 2 2142 3186
e-mail:
http://www.borland.cz
http://shop.borland.cz

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: