Borland Podepsal dohodu o akvizici Starbase - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Borland Podepsal dohodu o akvizici Starbase

12. října 2002, 00.00

SCOTTS VALLEY a SANTA ANA, Kalifornie – 9. října 2002: Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) a Starbase Corporation (Nasdaq SC: SBAS) dnes společně oznámili podepsání dohody, na jejímž základě Borland získává formou nabídky na odkup akcí aktiva společnosti Starbase za celkovou kupní cenu přibližně 24 milionů dolarů nebo 2,75 dolaru za akcii. Produkty společnosti Starbase doplní a dále rozšíří nabídku společnosti Borland. Svým zaměřením jsou orientovány na trh, jehož objem by měl podle odhadů společnosti META Group provádějící průzkumy na poli softwarového průmyslu v roce 2004 dosáhnout jedné miliardy dolarů.

 

Společnost Starbase se sídlem ve městě Santa Ana představuje jednu z předních firem nabízejících technologie pro řízení konfigurace programových systémů. Pro svých více než 4 200 zákazníků z celého světa společnost Starbase dodává komplexní řešení pro správu celého životního cyklu budovaného systému, které zahrnuje jak definici a správu požadavků, tak vývoj aplikačního programového systému a řízení změn a konfigurace.

 

Prezident a CEO společnosti Borland a Dale L. Fuller k akvizici uvedl: “Společnost Borland zaujímá přední pozici na poli vývojových nástrojů a její řešení zkracují čas potřebný pro vytvoření obchodních aplikací. Naši zákazníci tak mohou lépe obstát v dnešním konkurenčním boji. Věříme, že požadavky na rychlé dodávání vyvíjených systémů na trh povedou k dalšímu zkracování procesu vývoje a integrovaná řešení jako ta naše budou hrát klíčovou roli. Akvizice společnosti Starbase proběhla v souladu s naším cílem, kterým je integrace všech fází vývoje software do jediného, homogenního prostředí sjednocujícího fáze návrhu, vývoje, testování a nasazení v životním cyklu programového systému.

 

Posilujeme schopnost Borlandu poskytnout zákazníkům na platformě nezávislé technologie, které umožní maximální využití týmové spolupráce, zajistí vysoce kvalitní kód a minimalizují celkové náklady“, dodal prezident Fuller. „Bez ohledu na to, zda bude použita platforma Java, Linux nebo .NET, Borland pomáhá svým zákazníkům vytvořit svá řešení rychleji a lépe."

 

Prezident a CEO společnosti Starbase Corporation James Harrer přidal svůj komentář: „Společnost Borland je přední firmou na trhu vývoje software a pro nás je to výjimečný zážitek, spojit své síly se rostoucí společností, která sdílí náš zájem o vývojová řešení orientovaná na návrh. Borland disponuje pružným vedením, finanční silou a celosvětovou distribuční sítí, má tedy ideální podmínky pro prosazení našich technologií na trhu. Tím, že Borland integruje doplňkové technologie Starbase, umožníme zvýšit produktivitu vývojovým týmům ve všech fázích životního cyklu aplikace. Tato transakce nám otevírá vzrušující nové obchodní příležitosti.

 

Výkonný vice prezident a finanční ředitel společnosti Borland Frederick A. Ball poznamenal: „Společnost Starbase je všeobecně známa pro svá v praxi rozšířená řešení v oblasti správy požadavků, řízení verzí, spolupráce a sledování chyb. Věříme, že těsnou integrací technologií společností Starbase a Borland vytvoříme konkurenceschopné řešení, které bude pokrývat požadavky rostoucího trhu. Integrací stávající organizace Starbase a využitím jejích aktiv bychom měli dosáhnout synergie, která se odrazí ve vyšších výnosech.“

 

Po ukončení akvizice bude produktová řada společnosti Starbase distribuována prodejními kanály společnosti Borland.

 

S více než 305 miliony dolarů v hotovosti k 30. červnu 2002 je naším cílem pokračovat ve zhodnocování těchto aktiv způsobem, který zajistí růst hodnoty společnosti. Věříme, že dobře promyšlené a efektivně realizované akvizice poskytnou nové možnosti růstu, které obohatí naši stávající nabídku, dále upevní naši přední pozici na trhu a pomůže nám dosáhnout udržitelný, dlouhodobý a ziskový růst“, dodal vice prezident Ball.

 

O akvizici

Podle dohody Borland nejprve vypíše nabídku na hotovostní odkup všech obchodovaných akcií Starbase v ceně 2,75 dolaru za akcii, následovat bude vlastní sloučení, ve kterém držitelé zbývajících akcií získají za akcii v hotovosti stejnou částku. Borland také souhlasil s poskytnutím půjčky dvou milionů dolarů na účely spojené s přechodným financováním společnosti Starbase do doby ukončení transakce.

 

Akvizice byla schválena správními radami společnosti Borland i Starbase a její uskutečnění není podmíněno dalšími požadavky.

 

Roli finančního poradce společnosti Borland při akvizici sehrála společnost Bear, Stearns & Co. Inc., společnost Starbase využila pro tutéž službu firmu SG Cowen.

 

Výhled do budoucna

Dopad akvizice na finanční výsledky společnosti Borland ve čtvrtém čtvrtletí 2002 záleží na okamžiku ukončení této transakce. Společnost očekává, že se celkové náklady na akvizici budou pohybovat v rozmezí 7 až 12 milionů dolarů.

 

Za předpokladu, že bude akvizice dokončena ve čtvrtém čtvrtletí 2002, Borland očekává, že v roce 2003 přinese zvýšení příjmů firmy přibližně o 30 až 35 milionů dolarů a od druhého čtvrtletí zvýší výnosy na akcii, bez započtení nákladů na akvizici. Detailnější odhady budou dostupné 24. října po telefonické konferenci společnosti Borland hodnotící třetí čtvrtletí.

 

O společnosti Starbase

Starbase Corporation dodává komplexní řešení pro správu celého životního cyklu budovaného systému, zahrnuje jak definici a správu požadavků, tak vývoj aplikačního programového systému a řízení změn a konfigurace.

 

Řešení společnosti Starbase, zahrnující produkty CaliberRM a StarTeam, úspěšně podporují proces vývoje s primárním zaměřením na správu požadavků na systém. Koncepce těchto produktů poskytuje snadnou sledovatelnost a spolupráci týmů v rámci životního cyklu programového systému. S jejich přispěním mohou zákazníci používat vlastní rozvržení procesů pro řízení procesu vývoje, řídit klíčová pravidla při vývoji a zajistit jejich rychlé osvojení bez negativního dopadu na proces vývoje nebo vynucení organizačních změn. Společnost zaměstnává přibližně 240 zaměstnanců, sídlo firmy se nachází v Kalifornii v Santa Ana. Více se o společnosti dozvíte na adrese http://www.starbase.com.

 

O společnosti Borland

Borland Software Corporation je vedoucím poskytovatelem technologií, používaných pro vývoj, nasazení a správu softwarových aplikací. Borland klade velký důraz na integraci a přenositelnost softwarových aplikací. Tím umožňuje podnikům všech velikostí rychle nasadit moderní webové aplikace pro elektronický obchod a propojit tyto aplikace s tradičně užívanými informačními systémy. Mezi zákazníky společnosti Borland patří nejen velká část tisíce nejvýznamnějších firem v USA (Fortune 1000), ale i milióny vývojářů na celém světě sdružených v rámci služby Borland Developer Network. Borland poskytuje všem svým uživatelům velkou svobodu při vývoji, nasazování, integraci i řízení aplikací běžících v rámci rozsáhlých globálních podniků. Produkty společnosti Borland pomáhají vývojářům zvyšovat efektivitu a dodávat požadovaná řešení rychleji a při dodržení rozpočtu. Tím vším snižuje Borland koncovým uživatelům celkové náklady na vlastnictví informačních technologií (TCO, Total Cost of Ownership).

 

Společnost byla založena v roce 1983, své ústředí má ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA a pobočky má po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky. Další informace najdete na adrese http://www.borland.cz, popřípadě na http://www.borland.com a http://community.borland.com.

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: