Borland ukončuje akvizici společnosti Starbase - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Borland ukončuje akvizici společnosti Starbase

13. ledna 2003, 00.00 | SCOTTS VALLEY, Kalifornie, USA – 8. 1. 2003 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila, že úspěšně ukončila akvizici společnosti Starbase Corporation (Nasdaq: SBAS).

Podle podmínek dohodnutých ve smlouvě mezi společnostmi Borland a Starbase z 8. října 2002 převzal Borland společnost Starbase za celkovou sumu přibližně 24 milionů dolarů. Dle dohody vyhlásil Borland 11. října 2002 nabídku na odkup akcií společnosti Starbase za cenu 2,75 dolaru za akcii. Do ukončení nabídky 22. listopadu 2002 získal Borland tímto způsobem přibližně 78,9% vydaných akcií společnosti Starbase. Po nabídce na odkup akcií následovalo 7. ledna 2003 vlastní převzetí společnosti Starbase firmou Galaxy Acquisition Corp., plně vlastněnou společností Borland a založenou pouze za účelem realizace této akvizice. Držitelé zbývajících kmenových akcií společnosti Starbase obdrží stejnou sumu jako byla nabízena při nabídce k odkupu akcií, tedy 2,75 dolaru za akcii. Po ukončení akvizice má Starbase statut dceřiné společnosti plně vlastněné společností Borland. Dosavadní akcionáři společnosti Starbase obdrží v krátké době pokyny pro výměnu svých akcií.

 

Akvizicí Borland získává přední řešení v oblasti technologie řízení softwarových konfigurací, základnu více než 4 200 zákazníků a zkušené experty na tuto problematiku – zejména pracovníky doposud zajišťující přímý prodej a výzkum a vývoj produktů společnosti Starbase. Technologická řešení společnosti Starbase podporující oblasti definice a správy požadavků a změnový a konfigurační management doplňují přední, platformě nezávislá řešení společnosti Borland pokrývající celý životní cyklus vývoje aplikací.

 

Výkonný viceprezident a finanční ředitel společnosti Borland Frederick A. Ball poznamenal: „Integrace společnosti Starbase do společnosti Borland probíhá podle plánu. Hlavní prioritou je nyní růst tržeb generovaných našimi celosvětovými distribučními kanály posílenými o integrující se obchodní struktury společnosti Starbase. V průběhu tohoto měsíce budou všichni naši obchodní zástupci zaškoleni v prodeji všech našich produktů na každoročním celosvětovém setkání. Výzkum a vývoj, který bude dále probíhat ve stávajících lokalitách, bude pokračovat ve vývoji plánovaných produktů s důrazem na dosažení těsnější integrace s komplexním řešením společnosti Borland a nabídne tak uživatelům komfortnější nástroje.“

 

Prezident a generální ředitel společnosti Borland Dale L. Fuller řekl: „Touto akvizicí naplňujeme náš cíl integrace fází návrhu, vývoje, testování a nasazení životního cyklu vývoje aplikací do jediného homogenního řešení. Na platformě nezávislá řešení společnosti Borland pomáhají společnostem zkrátit čas potřebný pro vytvoření svých obchodních aplikací přinášejících konkurenční výhodu a snižujících celkové náklady vlastnictví. Tím, jak roste potřeba rychlého dodání aplikací na trh a tlak na zkrácení procesu vývoje, stávají se řešení od Borlandu zásadní strategickou volbou pro podniky všech velikostí.“

 

O společnosti Starbase

Starbase Corporation dodává komplexní řešení pro správu celého životního cyklu budovaného systému, zahrnuje jak definici a správu požadavků, tak vývoj aplikačního programového systému a řízení změn a konfigurace. Řešení společnosti Starbase, zahrnující produkty CaliberRM a StarTeam, úspěšně podporují proces vývoje s primárním zaměřením na správu požadavků na systém. Koncepce těchto produktů poskytuje snadnou sledovatelnost a spolupráci týmů v rámci životního cyklu programového systému. S jejich přispěním mohou zákazníci používat vlastní rozvržení procesů pro řízení procesu vývoje, řídit klíčová pravidla při vývoji a zajistit jejich rychlé osvojení bez negativního dopadu na proces vývoje nebo vynucení organizačních změn. Společnost zaměstnává přibližně 240 zaměstnanců, sídlo firmy se nachází v Kalifornii v Santa Ana.

 

O společnosti Borland

Borland Software Corporation je vedoucím poskytovatelem technologií, používaných pro vývoj, nasazení a správu softwarových aplikací. Borland klade velký důraz na integraci a přenositelnost softwarových aplikací. Tím umožňuje podnikům všech velikostí rychle nasadit moderní webové aplikace pro elektronický obchod a propojit tyto aplikace s tradičně užívanými informačními systémy. Mezi zákazníky společnosti Borland patří nejen velká část tisíce nejvýznamnějších firem v USA (Fortune 1000), ale i milióny vývojářů na celém světě sdružených v rámci služby Borland Developer Network. Borland poskytuje všem svým uživatelům velkou svobodu při vývoji, nasazování, integraci i řízení aplikací běžících v rámci rozsáhlých globálních podniků. Produkty společnosti Borland pomáhají vývojářům zvyšovat efektivitu a dodávat požadovaná řešení rychleji a při dodržení rozpočtu. Tím vším snižuje Borland koncovým uživatelům celkové náklady na vlastnictví informačních technologií (TCO, Total Cost of Ownership).

 

Společnost byla založena v roce 1983, své ústředí má ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA a pobočky má po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky. Další informace najdete na adrese http://www.borland.cz, popřípadě na http://www.borland.com a http://community.borland.com.

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: