České hry - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

České hry

27. dubna 2003, 00.00

Olomouc, 26. dubna 2003 - zástupci dvou olomouckých herních týmů Ignitron a PUPworX vám oznamují, že díky jejich společné spolupráci vznikl nový internetový server České Hry, který se bude primárně zaměřovat na podporu českých amatérských a nezávislých herních vývojářů. Tento projekt se nachází na adrese http://www.ceskehry.cz.

O serveru České Hry:

Před vznikem našeho serveru existovalo na českém internetu velké množství amatérských a nezávisle na sobě působících týmů či jednotlivců, kteří vyvíjeli počítačové hry. Tito lidé měli mnohdy nedostačující podmínky pro vývoj – neměli dostatek kvalifikovaných lidí v týmu, měli si s kým vyměňovat své postřehy a zkušenosti či třeba měli problémy s hostingem svých stránek. Z těchto a mnoha dalších důvodů často docházelo k tomu, že někdy i poměrně nadějný projekt po nějaké době zanikl a nikdy nespatřil světlo světa. A tomuto by náš server rád předcházel.

Už zhruba po měsíčním zkušebním provozu si server České Hry získal značnou popularitu mezi vývojáři a to nás jen utvrdilo v tom, že stránka podobného typu na českém internetu doposud chyběla. Jenom k dnešnímu dni se na diskusních fórech zaregistrovalo přes 100 vývojářů a další stále přibývají.

Protože jsme si vědomi toho, že právě z řad amatérských tvůrců se rekrutují budoucí profesionálové, naším cílem je centralizovat a zmapovat českou amatérskou a nezávislou herní scénu, podporovat nadějné vývojáře a jejich projekty, pořádat pravidelná setkání vývojářů, na kterých si mohou vyměňovat své zkušenosti a setkat se s lidmi „z oboru“.

Celý server je rozdělen na několik částí:

 • Magazín - http://magazin.ceskehry.cz - v této sekci se nachází velké množství článků týkajících se především programování, tvorby grafiky, hudby a zvuku, game-designu a dalších věcí, které s těmito tématy úzce souvisejí.
 • Fórum - http://forum.ceskehry.cz - diskusní fóra rozdělená do několika tématických okruhů (programování, grafika, design apod.) nabízejí všem vývojářům možnost diskutovat s kolegy a vyměňovat si své cenné zkušenosti.
 • Smažírna - http://smazirna.ceskehry.cz - každý, kdo se rád baví a chce se odreagovat, by měl zavítat do sekce Smažírna. Zde najdete hlavně on-line hry určené k hraní přímo z vašeho internetového prohlížeče. Nejedná se o klasickou hernu (karty, lodě a další), ale většinou o akční flashové hry s hezkou grafikou, které pocházejí od českých vývojářů.
 • Inzerce - http://inzerce.ceskehry.cz - do této sekce může každý vývojář vložit svůj inzerát za účelem získání nových kontaktů na jiný tým, případně najímání lidí do svého týmu.
 • Server České Hry se neustále vyvíjí a v nejbližší době budou představeny nové služby, jako je třeba katalog týmů, v němž budou uvedeny informace o konkrétních týmech, z jaké části České republiky pocházejí, kolik mají členů, na jakých hrách pracovali/pracují.

  Kromě výše uvedeného nabízí server České Hry možnost hostování týmům či jednotlivcům, kteří vyvíjejí počítačové hry.

  Při této příležitosti bychom rádi vyzvali případné zájemce o mediální partnerství či spolupráci s naším projektem, aby nás kontaktovali za účelem projednání dalších podmínek naší společné spolupráce.

  O týmu Ignitron

  Tým Ignitron je široké hráčské obci znám především jako autor dvou výtečných logických her – Dáma 1 a Dáma 2, jimiž se nesmazatelně zapsal do historie českých volně šiřitelných her. V současné době již hry nevyvíjí, ale převážně se specializuje na poskytování služeb spojených s tvorbou webových stránek.
  Pro více informací navštivte http://www.ignitron.cz.

  O týmu PUPworX

  Tým PUPworX je počítačovým hráčům znám především díky své závodní hře Trabi 2, kterou publikoval původně jako shareware a zhruba po dvou letech ji uvolnil jako freeware. V současné době pracuje na webové hře ze středověku jménem Monarchia (http://www.monarchia.cz/), provozuje server MinaSite (http://www.minasite.cz) a tvoří komerční internetové prezentace.
  Pro více informací navštivte http://www.pupworx.com.

  Bližší informace o projektu ČeskeHry.cz vám poskytne:

  Michal Acler
  PR Manager
  telefon: +420 777 018 287
  e-mail:
  www: http://www.ceskehry.cz

  Tématické zařazení:

   » Tiskové zprávy  

  Poslat článek

  Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

  Váš e-mail:

  (Není povinný)

  E-mail adresáta:

  Odkaz článku:

  Vzkaz:

  Kontrola:

  Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

  Kód pro ověření

   

   

   

   

  Nejčtenější články
  Nejlépe hodnocené články

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: