Nejčastější otázky na produkt Borland Enterprise Server 5.1 - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Nejčastější otázky na produkt Borland Enterprise Server 5.1

28. června 2002, 00.00

O: Co to je Borland Enterprise Server?

Borland Enterprise Server je platforma pro běh a správu aplikací elektronického obchodu a webových služeb. Tento produkt je k dispozici ve třech edicích, aby uspokojil všechny požadavky na výkonnost, spolehlivost a škálovatelnost a zároveň byl finančně výhodný pro podnik jakékoliv velikosti. Borland Enterprise Server umožní vaší společnosti využít výhody nejnovějších technologií k dosažení specifických obchodních záměrů, tím že vám poskytne otevřenou a rozšiřitelnou základnu aplikačního serveru podporujícího aktuální standardy.

 

O: Co je nového v Borland Enterprise Server 5.1?

Hlavní nové prvky produktu Borland Enterprise Server jsou:

 • Vizuální systém správy, který provádí aktivní sledování systému, takže problémy mohou být automaticky odstraněny, případně zvýrazněny a okamžitě řešeny.
 • Podpůrné nástroje pro ladění výkonnosti a klastrování, které ušetří až padesát procent času potřebného na nasazení, konfiguraci a optimalizaci.
 • Poskytovatele webových služeb pro Java, CORBA, Enterprise Java Beans (EJB) a Message Driven Beans (MDB), které umožňují, aby současné aplikace bylo možno připojit na Internet ve formě webových služeb a také aby bylo možno je integrovat do nových aplikací a webových služeb.
 • Výrazná integrace s dalšími produkty společnosti Borland, včetně produktů Borland JBuilder a Borland Optimizeit Suite.

 

O: Která edice produktu Borland Enterprise Server je pro vás ta správná?

Borland Enterprise Server nabízí několik edic, které se liší svou výkonností a jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám softwarové infrastruktury podniku jakékoliv velikosti. Existují tři edice, které pracují nezávisle, ale jsou zkonstruovány tak, aby mohly pracovat dohromady a poskytnout vám tak softwarové řešení s ideálním poměrem cena/výkon.

 

Borland Enterprise Server

Základní funkce

Využití technologie

AppServer Edition

(Zahrnuje VisiBroker Edition)

Aplikační server

Ideální pro výkonné infrastruktury J2EE/EJB nebo webové služby

VisiBroker Edition

(Zahrnuje Web Edition)

Služby střední vrstvy

Ideální pro integraci obchodních aplikací na bázi CORBA/C++/Java

Web Edition

Webový server

Ideální pro webové aplikace na bázi JSP/Servletů nebo webových služeb

 

O: Co je to Borland Enterprise Server, AppServer Edition?

AppServer Edition je jedna z nejvíce spolehlivých, škálovatelných a nejrychlejších verzí aplikačního serveru pro aplikace J2EE a webové služby. Je to přední certifikovaná implementace platformy Sun Java 2 Platform Enterprise Edition 1.3 (J2EE), která podporuje nejnovější průmyslové standardy jako jsou EJB 2.0, JMS 1.02, Servlet 2.3, JSP 1.2, XML a SOAP. Díky revolučnímu systému Application Server Partitioning architecture poskytuje AppServer Edition možnost škálovat aplikace při současném zachování nízké ceny. AppServer Edition zahrnuje VisiBroker Edition a Web Edition.

 

O: Co to je Borland Enterprise Server, VisiBroker Edition?

VisiBroker Edition je kompletní běhové a podpůrné prostředí CORBA pro vývoj, nasazení a správu distribuovaných aplikací. Tato edice je založena na osvědčených průmyslových standardech a je plně kompatibilní s CORBA 2.4. VisiBroker Edition zahrnuje Web Edition a je jediným produktem ve své kategorii, který umožňuje webovým klientům komunikovat s CORBA objekty. Vývojové licence jsou k dostání jak pro Javu tak pro C++.

 

O: Co to je Borland Enterprise Server, Web Edition?

Web Edition je kompletní, škálovatelná a robustní platforma pro nasazování webových aplikací a webových služeb. Obsahuje produkty Apache Axis SOAP server a Web Server, Tomcat Web container a Javovskou databázi JDataStore. Web edition funguje jako standardní webový server, ale navíc podporuje Internet Inter-ORB Protocol (IIOP), který poskytuje automatické klastrování, vyrovnávání zátěže a překonání výpadku.

 

O: Podporuje Borland Enterprise Server webové služby?

Ano. Díky poskytovatelům webových služeb, nově zahrnutým ve verze 5.1, umožňuje produkt Borland Enterprise Server, aby existující aplikace byly využity na internetu jako webové služby a také umožňuje jejich integraci do nových aplikací a webových služeb. Webové služby v produktu Borland Enterprise Server jsou založeny na technologii Apache Axis a na moderním serveru Apache SOAP Server, který podporuje SOAP 1.2. Borland Enterprise Server automaticky spojuje klientský požadavek typu SOAP s webovými službami Java Web Services, Borland CORBA Services, MDBs a EJB a tím poskytuje optimalizované prostředí pro vytváření a běh webových služeb.

 

O: Už jste si zaktualizovali výsledky měření výkonnosti z programu ECperf?

Ne. Borland Enterprise Server byl první aplikační server, který publikoval výsledky výkonnostních testů prováděných programem ECperf a společnost Borland je stále jediná společnost, která na svých webových stránkách nabízí ke stažení ECperf Kit. Existují však jisté zmatky ohledně výsledků zátěžových testů na aplikačních serverech J2EE, protože tyto výsledky programu ECperf jsou ovlivněny rozdílností hardwaru, operačních systémů, databází a řadičů.

 

CSIRO, jedna z největších výzkumných institucí nedávno provedla srovnání šesti předních aplikačních serverů – včetně serverů Borland Enterprise Server, BEA WebLogic Server a IBM WebSphere Application Server. Společnost CSRIO zajistila naprostou nezaujatost a vyrovnané podmínky. Použili pro všechny produkty stejný hardware, operační systém, databáze, konfigurace a kód. Rozdílné byly tedy jen testované aplikační servery. Zjišťovanou vlastností byla škálovatelnost, jak co se týká zvyšování zátěže od klientů, tak využití zdrojů CPU. Borland Enterprise Server vyšel z tohoto testování jako jasný vítěz. Pro více informací navštivte http://www.cmis.csiro.au/ADSaT/j2eev2.htm.

 

O: Co to je systém Application Server Partitioning?

Systém Application Server Partitioning je běhová architektura, kterou exkluzivně využívá Borland Enterprise Server a která vám umožňuje konfigurovat a provozovat vetší množství virtuálních aplikačních serverů tím, že se původní aplikační server virtuálně rozdělí na více částí. Tyto rozdílně konfigurovatelné servery mohou vzájemně fungovat jako moduly pro vyvažování zátěže a tak zvyšovat funkčnost a současně snižovat cenu hardwaru a softwaru. Tím se dramaticky snižují celkové náklady na vlastnictví J2EE infrastruktury.

 

O: Podporuje Borland Enterprise Server službu pro doručování událostí architektury CORBA?

Ano. Borland Enterprise Server 5.1 nyní nabízí VisiNotify, unikátní implementaci specifikace od skupiny Object Management Group pro asynchronní komunikaci. Produkt VisiNotify byl navržen tak, aby vyhověl komplexním požadavkům, které současné distribuované systémy kladou na systém pro doručování událostí a tím dosahuje zvýšené výkonnosti a jednoduchosti ovládání. Produkt VisiNotify je dostupný samostatně nebo jako doplněk k VisiBroker Edition.

 

O: Podporuje Borland Enterprise Server transakční službu architektury CORBA?

Ano. Borland Enterprise Server 5.1 nyní nabízí produkt VisiTransact, který zjednodušuje komplexní distribuované transakce tím, že poskytuje nezbytnou sadu služeb včetně transakční služby, integrace s databázemi a administrátorských nástrojů, a to vše v rámci jediné integrované architektury. Produkt VisiTransact je dostupný samostatně.

 

O: Podporuje Borland Enterprise Server protokol 2PC (dvoufázové potvrzování transakcí)?

Ano. AppServer Edition obsahuje podporu dvoufázového potvrzovacího protokolu, který zaručuje integritu dat při významných transakcích. Volitelně může být v edici AppServer Edition také zahrnuta výkonná služba jednofázových Java transakcí. Podpora dvoufázových transakcí je také zahrnuta v produktu VisiTransact.

 

O: Pomůže mi Borland Enterprise Server se správou mých aplikací?

Borland Enterprise Server nyní standardně obsahuje systém visual management hub, který provádí  aktivní monitorování, takže problémy mohou být řešeny buď automaticky bez zásahu lidské obsluhy a nebo mohou být označeny, aby mohly být následně okamžitě řešeny správci IT.

 

O: Je Borland Enterprise Server kompatibilní s dalšími produkty společnosti Borland?

Ano. Všechny edice jsou optimalizovány tak, aby zákazníci, používající špičková vývojová prostředí společnosti Borland, byli schopni podstatně zrychlit vývoj a nasazení svých aplikací. 

 

AppServer Edition je ideální platforma pro nasazení aplikací J2EE nebo EJB, které byly vybudovány v produktu JBuilder. Faktem je, že ke každém nákupu produktu JBuilder Enterprise patří automaticky také vývojářská licence AppServer Edition. Oba produkty používají stejnou technologii Apache Axis a produkt JBuilder umožňuje lokálně využívat některé zdroje produktu Borland Enterprise Server. AppServer Edition je také integrována s produktem Optimizeit, který poskytuje informace o výkonnosti aplikací.

 

VisiBroker Edition je úzce integrovaná s produktem Borland C++ Builder. Společně vám umožní budovat vysoce výkonné grafické klienty pro OS Windows a publikovat standardní SOAP/XML webové služby, vybudované v programu JBuilder, C++ Builder či Delphi.

 

Web Edition je úzce integrovaná s produktem JBuilder pomocí komponent webových aplikací (JSP Servlety) a webových služeb. JBuilder také poskytuje průvodce pro zpřístupnění EJB a webových služeb prostřednictvím Web Edition. Web Edition je jediný webový server na trhu, který je dodáván včetně knihoven Borland Delphi, Kylix a C++ Builder.

 

Produkt JDataStore společnosti Borland, systém pro správu objektově relačních databází napsaný pouze v Javě, je součástí všech tří edic produktu Borland Enterprise Server.

 

O: Podporuje Borland Enterprise Server nejlepší techniky J2EE?

Ano. Borland Enterprise Server podporuje nejlepší techniky publikované společností Sun Microsystems a tak zajišťuje dostupnost J2EE aplikací. AppServer Edition vám umožňuje prohlížet a spravovat J2EE infrastruktury z jediné centrální konzole a obsahuje také snadno použitelného průvodce klastrováním, pracujícího v sedmi krocích, který snižuje čas potřebný k nakonfigurování prostředí aplikačního serveru řádově z týdnů na dny.

 

O: Obsahuje Borland Enterprise Server nějakou vzorovou aplikaci společnosti Sun?

Ano! Do produktu Borland Enterprise Server jsme zahrnuli aplikace Pet Store a SmartTicket, které mohou být použity k rychlé demonstraci toho, jak snadné je nakonfigurovat aplikační server J2EE.

 

O: Kterou verzi Sonic MQ (JMS) dodáváte s produktem Borland Enterprise Server 5.1?

Společnost Borland poskytuje produkt SonicMQ 4 (Enterprise Edition Plus) Message Broker jako základní službu produktu Borland Enterprise Server. SonicMQ je plnou implementací produktu Java Messaging Service (JMS) API od společnosti Sun Microsystems.

 

O: Jaké standardy podporuje produkt Borland Enterprise Server?

Borland Enterprise Server podporuje nejnovější průmyslové standardy včetně J2EE 1.3, CORBA 2.4, EJB 2.0, JMS 1.02, Servlet 2.3, JSP 1.2, XML a SOAP.

 

O: Mohu aktualizovat svou verzi Borland Enterprise Server na verzi 5.1?

Zákazníci, kteří mají v současné době podepsanou smlouvu, obdrží aktualizaci zcela zdarma. Pokud nyní nemáte uzavřenou smlouvu, prosím kontaktujte vašeho místního obchodního zástupce společnosti Borland, který vám poskytne informace o speciálních slevách na produkt Borland Enterprise Server 5.1.

 

O: Bude k dispozici zkušební verze produktu Borland Enterprise Server?

Ano. Jakmile začne prodej tohoto produktu, tak bude volně ke stažení šedesátidenní zkušební CD.

 

O: Jak si mohu zakoupit Borland Enterprise Server 5.1?

Kontaktujte Borland s.r.o. nebo Borland Slovakia s.r.o. pokud si chcete zakoupit VisiBroker Edition či AppServer Edition. Web Edition je k dispozici na http://shop.borland.cz.

 

O: Jaké jsou systémové požadavky produktu Borland Enterprise Server?

Minimální systémové požadavky

 • 128 MB RAM
 • 500 MB místa na disku

Microsoft Windows (Intel)

 • Windows NT SP6, 2000 SP2
 • JavaSoft JDK 1.3.1
 • Pentium III 600 MHz

Linux

 • Red Hat 7.1 (32 bit)
 • JavaSoft JDK 1.3.1
 • Pentium III 600 MHz

Sun Microsystems

 • Solaris 7, 8 (32 a 64 bit)
 • JavaSoft JDK 1.3.1
 • Sun Ultra 10 440 MHz

Hewlett-Packard HP-UX

 • HP-UX 11.11i (32 a 64 bit)
 • HP-UX JDK 1.3.X
 • PA-RISC 100 MHz

IBM AIX

 • AIX 5.1 (32 a 64 bit)
 • IBM JDK 1.3.X
 • RS/6000 PowerPC-604
 • 200 MHz

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: