Novell kupuje SilverStream Software - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Novell kupuje SilverStream Software

11. června 2002, 00.00

Vysoce produktivní Web Services aplikační prostředí pro podniky vnáší novou dimenzi do vize jednotné Sítě společnosti Novell

 

Kombinace jedinečných konzultačních služeb, vývoje Web Services aplikací a na platformě nezávislé síťové a bezpečnostní infrastruktury společnosti Novell splňuje současné požadavky firem na technologie založené na Webu

 

Na platformě nezávislá, spolehlivá a bezpečná architektura přináší zákazníkům rychlou návratnost investic

 

 

PROVO, UT a Billerica, Mass. – 10. června 2002 – Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL), přední poskytovatel softwaru pro služby Sítě, a SilverStream Software, Inc. (Nasdaq: SSSW), vedoucí společnost v oblasti vývoje aplikací orientovaných na Web Services, dnes oznámily uzavření konečné dohody o akvizici společnosti SilverStream společností Novell. Akvizice je součástí plánu společnosti Novell stát se vedoucí silou na poli komercializace Web Services (webových služeb). Akvizice významně podpoří vizi Novellu – vizi jednotné Sítě, když zákazníkům umožní rychle vytvořit obchodní aplikace postavené na nejnovějších webových technologiích a přitom využít stávající investice do IT.

 

Díky akvizici společnosti SilverStream se nabídka společnosti Novell rozšíří o nástroje potřebné k nasazení webových aplikací – business řešení, vývoji Web Services aplikací a spolehlivé, bezpečné síťové infrastruktury. Díky akvizici společnosti SilverStream získají zákazníci novou možnost jak pomocí Webu vylepšit svou obchodní výkonnost a zvýšit své příjmy.

 

Podle dohody podá Novell nabídku na odkup všech akcií společnosti SilverStream za 9 USD na akcii, po níž bude následovat fůze, kdy držitelé zbývajících akcií obdrží stejnou částku v hotovosti. Za předpokladu, že akvizice bude dokončena v červenci 2002 s přibližně 23,6 milionu akcií, dosáhne celková hodnota akvizice před zdaněním hodnoty cca 212 milionů USD. V tom případě, vzhledem k finanční hotovosti společnosti SilverStream očekávané ve výši 100 milionů USD, bude výdaj společnosti Novell přibližně 112 milionů USD v hotovosti.

 

Akvizice byla jednomyslně schválena správními radami obou společností. David Litwack, prezident a CEO společnosti SilverStream, spolu s některými dalšími akcionáři souhlasili s tím, že oficiálně nabídnou své akcie reprezentující přibližně 20,33 procent akcií. Veřejná nabídka vyžaduje alespoň majoritu všech ostatních akcií k odkupu. Akvizice by měla být pravděpodobně ukončena v červenci 2002, pokud akcionáři, kteří drží 90 % akcií společnosti SilverStream budou s touto nabídkou souhlasit. Pokud bude nabídnuto méně než 90 % akcií, bude muset být ke schválení transakce svolána valná hromada, což by znamenalo, že akvizice bude pravděpodobně uzavřena během čtvrtého čtvrtletí finančního roku 2002 společnosti Novell. SilverStream se stane plně vlastněnou dceřinou společností společnosti Novell.

 

„Novell je na dobré cestě zaujmout vedoucí postavení na rychle rostoucím trhu Web Services řešení,” řekl Jack Messman, předseda, prezident a CEO společnosti Novell. „Díky technologiím Novellu a SilverStreamu zákazníkům nabídneme ideální architekturu pro tvorbu nové generace systémů. Umožníme jim tak nasadit nové technologie s nízkými náklady a zároveň plně využít předchozí investice do IT.“

 

„Slibovali jsme, že se vrhneme na pole Web Services. Akvizicí SilverStreamu tohoto cíle nejenom dosáhneme, ale rovnou předběhneme konkurenci,” dodal Jack Messman. „ Díky schopnosti poskytovat novou generaci Web Services řešení, posunujeme Novell kupředu na cestě směrem k růstu a profitabilitě.“

 

Jedinečná kombinace schopností posouvá Novell do vedení

 

Vize jednotné Sítě společnosti Novell přináší vedoucí řešení pro plánování, nasazení a řízení současných rozsáhlých business aplikací. Platforma společnosti Novell se skládá ze tří základních komponent:

 

  • Strategie a dodávka: Cambridge Technology Partners společnosti Novell nabízejí strategii a řešení využívající osvědčené metodologie k řešení složitých obchodních otázek.
  • Vývoj Web Services aplikací: SilverStream nabízí vysoce produktivní vizuální prostředí pro rychlou tvorbu dynamických, interaktivních aplikací, které integrují stávající informační prostředky.
  • Na platformě nezávislá infrastruktura: Služby Sítě společnosti Novell zahrnují bezpečnostní a adresářové technologie, spolehlivé vysoce výkonné síťové služby a správu.

 

„Novell a SilverStream se k sobě skvěle hodí,” uvedl David Litwack, prezident a CEO společnosti SilverStream. „Novell jako jeden z prvních rozpoznal příležitost jakou přináší poskytování síťových služeb a jeho vize jednotné Sítě odpovídá směru, kterým se současný trh díky Web Services ubírá. Sloučením naší produktové řady SilverStream eXtend, která připravuje podnikové systémy pro Web a poskytuje dynamické aplikace, s konzultačními službami a síťovou infrastrukturou Novellu dostanete vše co je potřeba k získání vedoucí pozice na trhu.”

 

Akvizice SilverStreamu umožní společnosti Novell poskytovat podnikům „architekturu orientovanou na služby“. “Architektura orientovaná na služby” je volně propojená, na standardech a procesech založená síťová architektura, která usnadňuje vývoj aplikací založených na Web Services. Organizacím umožňuje maximálně využít své systémy, uživatele, zařízení, obchodní procesy a informační zdroje, které tvoří součást firemního bohatství.

 

„Díky této akvizici se Novell stane významným hráčem na poli Web Services spolu s ostatními jako IBM, Microsoft a Sun, tj. firmami které se věnují strategii v oblasti služeb, “ řekl Chris Stone, místopředseda představenstva společnosti Novell. „Na tento trh ale vstupujeme z jiné pozice. Místo monolitického přístupu založeného na proprietárních produktech, který zastávají ostatní, se Novell zaměřuje na alternativní nabídku nákladově efektivních, flexibilních řešení, která umožňují spolupráci produktů od všech dodavatelů. Je to role, kterou již v síťovém světě hrajeme, a kterou - jako jediní - vnášíme i do arény Web Services.“

 

Po uzavření akvizice bude produktová řada SilverStream eXtend rebrandována pod jménem Novell. David Litwack, prezident a CEO společnosti SilverStream se stane Senior Vice Presidentem společnosti Novell a členem Worldwide Management Committee společnosti Novell.

 

Kompletní znění této tiskové zprávy v anglickém originále najdete na http://www.silverstream.com/Website/app/en_US/PressReleaseDetail?id=7fa1c22f19c14a97b44c8a9c1e72eb56.

 

O společnosti SilverStream Software, Inc.
SilverStream Software, Inc. (Nasdaq: SSSW) dodává software a služby, které firmám z žebříčku Global 2000 umožňují rychlé zavedení podnikových eBusiness řešení. Řešení založená na platformě SilverStream využívají standardy jako Java a XML, které umožňují sjednotit všechny příslušné informace a služby pro zákazníky, partnery a zaměstnance, a přitom využít předchozí investice do technologií. Společnost SilverStream byla založena v roce 1996. V současné době zaměstnává stovky odborníků po celém světě. Řešení SilverStream pomáhají mnoha známým společnostem a organizacím jako je např. ADC Telecommunications, Amerisure Insurance, Home Depot, Chicago Stock Exchange, Samsung Electronics, Sears, Qwest Communications nebo US Cellular. Další informace o společnosti SilverStream najdete na adrese www.silverstream.cz, anebo www.silverstream.com.

 

O společnosti Novell
Novell, Inc. (NASDAQ: NOVL) je předním poskytovatelem softwaru pro služby Sítě, který zajišťuje služby pro zabezpečení a výkon všech typů sítí - Internetu, intranetů a extranetů, kabelových i bezdrátových, firemních i veřejných - pracujících na všech předních operačních systémech. Software pro služby Sítě Novellu poskytuje základnu pro jednotnou Síť - jednu celosvětovou síť, která podporuje nové aplikace a formy podnikání. Celosvětové programy pro prodejní kanály, konzultace, vzdělávání a technickou podporu, společně se strategickými aliancemi, spojují software pro služby Sítě pocházející od firmy Novell s produkty a službami jiných dodavatelů, a tak vytvářejí pro zákazníky ucelená síťová řešení.

Přesné informace o veškerých produktech a službách společnosti Novell se dozvíte v Centru podpory zákazníků (NCCC) v ČR na tel.: 02-21 85 69 99 a v SR na tel.: 02-44 25 66 24, na českých webových stránkách http://www.novell.cz nebo amerických http://www.novell.com.

 

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: