Novell připravuje vizuální vývojové nástroje založené na standardu XForms - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Novell připravuje vizuální vývojové nástroje založené na standardu XForms

10. prosince 2002, 00.00 | Standard XForms, který byl vyvinut v rámci W3C za aktivního přispění Novellu, umožňuje prezentaci informací v podobě XML, což představuje nový revoluční přístup k tvorbě interaktivních webových aplikací.

Novell uvolnil ukázku technologie XForms a v nových verzích platformy plánuje uvést exteNd vizuální nástroje pro vytváření dynamických formulářů a rozhranní pro rychlou tvorbu aplikací založené na XForms.

Praha – 9. prosince 2002 – Novell oznámil záměr poskytovat vizuální nástroje založené na novém standardu XForms, které by měly být součástí nové verze Novell exteNd, J2EE platformy pro vývoj webových aplikací. Novell také uvolnil ukázku technologie XForms pro vývojáře, kterou je možné si stáhnout na adrese www.novell.com/xforms. Díky implementaci XForms do platformy exteNd se výrazně sníží pracnost vývoje standardních webových aplikací.

„Novell věří, že se standard XForms stane základním stavebním kamenem pro prezentaci informací založených na XML, včetně informací poskytovaných prostřednictvím aplikací založených na webových službách,“ uvedl David Litwack, senior viceprezident pro vývoj webových aplikací společnosti Novell. „Naším cílem je pomáhat vývojářům vytvářet složité aplikace, a proto jim chceme v nové verzi platformy exteNd nabídnout nové vizuální nástroje pro vytváření dynamických formulářů založené na XForms. Vývojáři, kteří se teprve s Javou a J2EE seznamují tak budou moci pomocí této platformy rychle vytvářet a nasazovat rozsáhlé aplikace založené na webových službách.“

Nové verze platformy exteNd budou obsahovat “drag-and-drop” nástroje založené na XForms, které výrazně sníží množství programování při tvorbě interaktivních webových aplikací, jež jinak vyžaduje speciální odborné znalosti. Výsledkem je, že aplikace založené na standardech budou moci vizuálně vyvíjet jak zkušení, tak i začínající vývojáři, což zkrátí dobu uvedení aplikace na trh. Standardy jako je XForms navíc umožňují, aby aplikace vytvořené pomocí platformy exteNd běžely na všech hlavních platformách a operačních systémech. Zákazníci tak nejsou vázaní na řešení od jednoho dodavatele.

Novell kromě XForms plánuje i implementace dalších standardů, které by měly usnadnit vývoj webových aplikací. Novell připravil ukázku technologie XForms, aby si vývojáři mohli tento nový standard sami vyzkoušet. Další informace najdete na adrese http://www.novell.com/xforms, odkud je také možné si tuto technologickou ukázku stáhnout. Jedná se o jednu z prvních implementací, které je kompatibilní s XForms 1.0 Candidate Recommendation, kterou nedávno uvolnila W3C (World Wide Web Consortium), standardizační organizace zabývající se vývojem protokolů zajišťujících rozvoj webu a interoperabilitou protokolů. Novell hraje v rámci W3C klíčovou roli při vývoji standardu XForms, na kterém se podílejí i ostatní členové této organizace, a to v rámci pracovní skupiny pro XForms.

Dostupnost
Nástroje pro vizuální vývoj založené na standardu XForms budou k dispozici s novou verzí platformy Novell exteNd 5, jejíž uvolnění je plánováno na polovinu roku 2003. Ukázka technologie XForms je k dispozici již nyní, a to na adrese http://www.novell.com/xforms.

 

O společnosti Novell
Novell, Inc. (NASDAQ: NOVL) je předním poskytovatelem softwarových řešení pro řízení bezpečné identifikace (Novell Nsure) a vývoj webových aplikací (Novell exteNd) a poskytovatelem na platformě nezávislých služeb sítě (Novell Nterprise) a podpory a profesionálních služeb (Novell Ngage). Vize Software pro služby Sítě – světa bez informačních hranic – pomáhá zákazníkům společnosti Novell bezpečně a efektivně využít hodnotu informací. Další informace najdete na http://www.novell.com nebo http://www.silverstream.cz.

 

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: