Produkt Borland® Enterprise Studio for Java™ 2 byl uveden na trh - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Produkt Borland® Enterprise Studio for Java™ 2 byl uveden na trh

27. srpna 2001, 00.00 | Těsnější integrace vedoucích řešení pro zachycení rostoucí poptávky vývoje podnikových aplikací

Scotts Valley, Kalifornie, USA, 20.srpna 2001 - Společnost Borland Software Corporation , vedoucí dodavatel softwarových řešení pro elektronické podnikání, dnes oznámila uvedení produktu Borland® Enterprise Studio for Java™ 2 (Enterprise Studio), uceleného vývojářského řešení pro tvorbu podnikových aplikací a aplikací pro elektronické obchodování, na trh. Enterprise Studio nabízí podstatně těsnější integraci vedoucího javovského softwaru z dílny Rational Software a Borland. Vylepšená integrace produktů Rational Rose® a Borland JBuilder™ přináší bezporuchové dvoucestné technologie a větší konzistenci uživatelského prostředí pro vývojáře podnikových systémů v Javě, aby byli mohli rychleji a efektivněji vytvářet komplexní javovské aplikace.

Významné vlastnosti produktu Enterprise Studio:

  • JBuilder 5 nabízí nové služby, jako jsou XML integrace, validace a sledování chyb.
  • Užití aplikačního serveru Borland AppServer™ 4.5 dovoluje vývojářům ladit a spouštět aplikace lokálně i vzdáleně.
  • Poslední verze produktu Rational Rose Professional J Edition je nepostradatelným nástrojem pro společnosti, které navrhují aplikace pro platformy Java a J2EE™ a které mají vývojáře pracující na profesionálních webovských řešeních pro elektronické obchodování s kritickými nároky na spolehlivost provozu a integritu dat.
  • Volitelně zahrnovaný Macromedia® Dreamweaver® UltraDev™ 4 je nástrojem pro profesionální vývoj webovských aplikací.

Odpověď na potřeby vývojářů v jazyce Java

Dle Gartner Group je Java nejrychleji se rozvíjející vývojovou platformou s více než jedním milionem současných programátorů na světě. Gartner předpovídá, že počet programátorů v Javě dosáhne tří milionů již v roce 2004.

"Dnes jsou programátoři v Javě konfrontováni se stále rostoucí složitostí aplikací, a proto vyžadují, aby bylo modelování zahrnuto do vývojových procesů", prohlásil Mark Driver, výzkumný analytik u Gartner Group. "Tak, jak roste složitost aplikací, potřeba integrace vývojového prostředí a modelování aplikací se stává zcela zásadním požadavkem."
"Ve shodě s cíli Borlandu se Rational a Macromedia zavazují nabízet zákazníkům nejvyšší standard ve vývoji v Javě", říká Tony de la Lama, vicepresident a ředitel obchodního oddělení Java u společnosti Borland. "Počáteční uvolnění Enterprise Studia na začátku tohoto roku bylo velice úspěšné pro Borland. Budeme pokračovat v blízké spolupráci s Rational a Macromedia, abychom přinášeli našim klientům to nejlepší, co by měla javovská platforma nabízet v oblasti ucelené aplikační analýzy, návrhu aplikace, řízení procesů a prostředí pro vývoj a provoz aplikací."

O produktu Borland® Enterprise Studio for Java™


Borland Enterprise Studio for Java 2 slučuje Borland JBuilder 5, Borland AppServer 4.5, Rational Rose Professional J Edition a Rational Unified Process® (RUP®) do jednoho, snadno použitelného balení, které umožňuje společnostem vytvořit celopodnikový software pro elektronické obchodování efektivněji a úsporněji. Enterprise Studio může na přání zahrnovat i produkt Macromedia Dreamweaver UltraDev 4 pro tvorbu rozhraní webovských aplikací a poskytne tak všechny nezbytné nástroje pro vývoj a provoz aplikací pro elektronické podnikání.

Klíčové komponenty jsou:

  • Borland JBuilder 5, cenami ověnčené, vedoucí vývojové prostředí v jazyce Java s novou podporou pro vývoj v XML;
  • Borland AppServer 4.5, výkonný podnikový aplikační server podporující platformu J2EE, který slučuje výhody Enterprise JavaBeans™ (EJB™) a CORBA®;
  • Rational Rose Professional J Edition, nová verze vedoucího vizuálního modelovacího řešení, které je přímo integrováno s produktem JBuilder 5;
  • Rational Unified Process® zajišťuje nejlepší praktiky a metody pro softwarový vývoj.

O produktu Borland® JBuilder™ Enterprise


JBuilder je aplikační vývojové prostředí společnosti Borland pro rychlou vizuální tvorbu obchodních, databázových a distribuovaných aplikací založených na platformě Java 2. Produkt podporuje vývoj v operačním prostředí Windows®, Linux®, Mac® OS X a Solaris™. JBuilder obsahuje mocnou podporu normy J2EE (Java 2 Enterprise Edition) a programátoři mohou s jeho pomocí rychle vytvářet spolehlivé a škálovatelné podnikové aplikace v jazyce Java založené na technologii EJB. Vývojáři využijí výhod průvodců, vizuálních nástrojů a opakovaně použitelných komponent typu JavaBeans® a Enterprise JavaBeans™ pro tvorbu aplikací nezávislých na platformě, které lze nasadit na aplikační servery BEA® WebLogic®, IBM® WebSphere® a samozřejmě na Borland AppServer; tedy na servery odpovídající specifikaci J2EE. Detailní popis vlastností produktu najdete na adrese http://www.borland.cz/pr_jbuilder.html.

O produktu Borland® AppServer™ 4.5


Borland AppServer 4.5 poskytuje úplnou a výkonnou infrastrukturu pro provoz podnikových aplikací elektronického obchodování (e-business). AppServer je certifikován pro platformu J2EE 1.2.1 (Java 2 Enterprise Edition) a poskytuje klastrování, vyvažování zátěže a integraci s podpůrnými systémy. Tím představuje výkonný aplikační server nezávislý na použité platformě, který odpovídá vysokým nárokům zákázníků v oblasti globálních aplikací typu e-business. Borland zkombinoval otevřené, víceplatformní a vícejazykové možnosti technologie CORBA® s transakční podnikovou logikou technologie Enterprise JavaBeans™ (EJB) podporující nejnovější standardy J2EE: Borland AppServer je postaven na celosvětově nejrozšířenější implementaci objektové sběrnice CORBA (Borland VisiBroker) a přináší veškeré tradice technologických inovací do světa platformy J2EE. S jeho využitím mohou zákazníci snadno vytvářet a distribuovat aplikace pro elektronické podnikání, které jsou schopny zvládnout vysokou transakční zátěž charakteristickou pro podnikání na službě WWW.

O Rational Rose® Professional J Edition


Rational Rose je vedoucí modelovací nástroj pro vývoj robustních a efektivních řešení, které odpovídají reálným podnikatelským potřebám ve webcentrickém distribuovaném podniku a v prostředí systémů pracujících v reálném čase. Rational Rose používá standardně jazyk UML jako vizuální modelovací nástroj dostupný jak pro neprogramátory, kteří chtějí modelovat podnikové procesy, tak pro programátory modelující aplikační logiku. Rational Rose Professional J Edition zrychluje a zjednodušuje vývoj v jazyce Java díky úplné integraci s produktem Borland JBuilder včetně dvoucestných nástrojů a možností zpětného inženýrství.

O Rational Unified Process®


Unifikovaný proces RUP (Rational Unified Process) je vývojový postup využívající web technologie, který rozšiřuje produktivitu týmu a zpřístupňuje všem jeho členům nejlepší programovací postupy. RUP je snadno uchopitelný učitel, který přináší do procesu vývoje aplikací praktický přístup tím, že poskytuje velké množství návodů, šablon a příkladů pro všechny kritické aktivity při vývoji elektronických aplikací. Na elektronické podnikání speciálně zaměřený učitel poskytuje explicitní vedení v oblastech jako je modelování podnikových aktivit, architektury web a testování aplikací pro web. RUP je plně přizpůsobitelný rámec, který může být snadno upraven tak, aby odpovídal způsobu práce svého uživatele.

O Macromedia® Dreamweaver® UltraDev™ 4


Macromedia Dreamweaver UltraDev 4 je prvním nástrojem, který umožňuje vizuálně vytvářet a upravovat webovské aplikace řízené daty, a to na mnoha serverových platformách. Vytváří aplikace, které využívají technologií Microsoft® Active Server Pages (ASP), Sun Microsystems® JavaServer™ Pages (JSP™) a Allaire® ColdFusion® Markup Language (CFML) k propojování s běžnými servery. S jeho pomocí je možno rychle provádět změny v návrhu www stránek s pomocí náhledu živých serverových dat na pracovní ploše, bez námahy vytvářet opakovaně použitelné chování serverů, integrovat komponenty JavaBeans a snadno vytvářet menu a tlačítka pomocí Macromedia Flash.

Borland Software Corporation


Společnost Borland je vedoucím dodavatelem výkonných implementačních platforem pro elektronické obchodování (e-business), které jsou navrženy tak, aby zvýšily produktivitu vývojářů a zkrátily čas nutný pro vývoj a zkoušení podnikových aplikací až po jejich rychlé uvedení do provozu. Implementační platformy pro e-business se skládají ze softwarových produktů, které firmám umožní vyvíjet, provozovat a řídit rozsáhlé distribuované aplikace typu e-business. Borland je preferovaným dodavatelem těch společnosti, které profesionálně vytvářejí rozsáhlé podnikové aplikace typu e-business a které požadují implementační platformu nezávislou na dodavateli, vysokou produktivitu, výkon, dostupnost aplikací a rychlý pokrok od vývoje k rutinnímu provozu. Společnost byla založena v roce 1983 a má své sídlo ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA. Další informace najdete na http://www.borland.com, popřípadě http://www.borland.cz.

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: