Společnost Borland oznámila počátek globální spolupráce s IBM za účelem zvýšení kvality vývoje podnikových aplikací - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Společnost Borland oznámila počátek globální spolupráce s IBM za účelem zvýšení kvality vývoje podnikových aplikací

22. srpna 2002, 00.00

Obě společnosti budou dodávat své špičkové produkty - IBM DB2, Borland Delphi Studio, Kylix, C++ Builder - zákazníkům, kteří pracují s platformami Windows a Linux

 

SAN FRANCISCO, Kalifornie, USA - 19. 8. 2002: Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila uzavření globální dohody se společností IBM Corporation (NYSE: IBM) v oblasti distribuce a marketingu za účelem poskytnutí špičkových vývojových řešení pro operační systémy Windows a Linux. Tato smlouva využívá popularitu databázového softwaru IBM DB2 a technologie Borland Rapid Aplication Developement (RAD) mezi vývojářskou komunitou k tomu, aby umožnila společnostem vytvářet grafické (GUI), databázové a webové aplikace a také webové služby pro operační systémy Windows a Linux.

 

Smlouva začne nabývat platnosti koncem tohoto léta, kdy společnost IBM začne přidávat třiceti denní testovací verze produktů Borland Delphi Studio Architect, Borland C++ Builder Enterprise a Borland Kylix Enterprise do většiny verzí svých produktů IBM DB2 Universal developer’s Edition a DB2 Universal Personal Edition. Na druhou stranu bude společnost Borland přidávat produkt IBM DB2 Universal Developer’s Edition do většiny verzí svých produktů Borland Delphi Studio Architect, Borland C++ Builder Enterprise a Borland Kylix Enterprise.

 

Součástí dohody je, že se obě společnosti budou podílet na vytvoření portálu, který bude pomáhat vývojářům, kteří mají zájem o přechod na mezi-platformová řešení od společností Borland a IBM. Tento portál bude dostupný na webových stránkách společnosti IBM a bude spravován oběma společnostmi.

 

“Borland je společnost známá tím, že poskytuje svým zákazníkům, včetně milionů vývojářů, produkty, které zvyšují produktivitu a výkonnost vývojářů pracujících na všech hlavních platformách.” řekl Lauren Flaherty, viceprezident oddělení marketingu společnosti IBM Data Management Solutions. “Dnešní dohoda je význačná pro vývojáře, kterým se tak otevřela cesta jak přejít na produkty společnosti Borland a na DB2.”

 

“IBM je bezesporu přední společnost na poli podnikových databázových technologií, což mimo jiné dokazuje fakt že ovládá 34 procent tohoto trhu,” řekl Frank Slootman, viceprezident oddělení softwarových produktů u společnosti Borland. “Uzavření této dohody mezi společnostmi IBM a Borland zkvalitní vývoj celého trhu tím, že nabídne komunitě vývojářů kvalitnější alternativní prostředky pro vývoj aplikací.”

 

S tím jak vývojářská komunita hledá alternativy, nabízí společnost Borland mnohem více možností pro rychlý vývoj podnikových aplikací. Zároveň společnost IBM pokračuje ve zkvalitňování důležitých vlastností svého databázového softwaru DB2, jako je snadná ovladatelnost, podpora standardů a schopnost pracovat na více platformách.

 

O společnosti Borland

Borland Software Corporation je vedoucím poskytovatelem technologií, používaných pro vývoj, nasazení a správu softwarových aplikací. Borland klade velký důraz na integraci a přenositelnost softwarových aplikací. Tím umožňuje podnikům všech velikostí rychle nasadit moderní webové aplikace pro elektronický obchod a propojit tyto aplikace s tradičně užívanými informačními systémy. Mezi zákazníky společnosti Borland patří nejen velká část tisíce nejvýznamnějších firem v USA (Fortune 1000), ale i milióny vývojářů na celém světě sdružených v rámci služby Borland Developer Network. Borland poskytuje všem svým uživatelům velkou svobodu při vývoji, nasazování, integraci i řízení aplikací běžících v rámci rozsáhlých globálních podniků. Produkty společnosti Borland pomáhají vývojářům zvyšovat efektivitu a dodávat požadovaná řešení rychleji a při dodržení rozpočtu. Tím vším snižuje Borland koncovým uživatelům celkové náklady na vlastnictví informačních technologií (TCO, Total Cost of Ownership).

 

Společnost byla založena v roce 1983, své ústředí má ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA a pobočky má po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky. Další informace najdete na adrese http://www.borland.cz, popřípadě na http://www.borland.com a http://community.borland.com.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: