Společnost Borland představuje technologie C++ pro 2,5G/3G - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Společnost Borland představuje technologie C++ pro 2,5G/3G

28. května 2002, 00.00

BORCON, Anaheim, Kalifornie, USA – 20. 5. 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) oznámila, že představí svoji novou technologii C++ určenou k vývoji aplikací pro mobilní telefony typu 2,5G a 3G a hlasem ovládané osobní digitální asistenty (voice-enabled personal digital assistants - PDAs). Tyto aplikace běží pod operačním systémem Symbian a představily se na třinácté výroční konferenci společnosti Borland nazvané BorCon 2002 dne 20. května 2002. Aby podpořila inovaci na vznikajícím trhu s bezdrátovými technologiemi, plánuje společnost Borland, že první vydání této technologie bude k dispozici během druhé poloviny roku 2002.

 

Společně s vydáním Borland JBuilder MobileSet 2.0 v lednu roku 2001 se představení technologie C++ stává dalším krokem společnosti Borland na cestě podpory vývoje moderních aplikací pro mobilní zařízení. V současné době se plánuje, že řešení C++ od společnosti Borland umožní vývojářům rychle vyvinout aplikace v jazyce C++, které poběží pod operačním systémem Symbian, tedy operačním systémem pro moderní digitální mobilní telefony. Zároveň je plánováno, že toto řešení bude podporovat vývoj aplikací C++ pro platformu telefonů Nokia s názvem Series 60, která je rovněž provozována pod operačním systémem Symbian.

 

“Vítáme podporu společnosti Borland pro C++ a Javu”, řekl Jouko Häyrynen, viceprezident mezinárodního vývojářského programu společnosti Nokia s názvem Forum Nokia. “Trh s moderními digitálními mobilními telefony roste rychle a technologie C++ společnosti Borland pro mobilní zařízení umožní milionům vývojářů dodávat na trh nové aplikace a využít tak této velké příležitosti.”

 

“Rok 2002 bude vzrušujícím rokem pro oblast mobilních zařízení, která konečně začínají být dost výkonná, aby zvládala interaktivní multimediální aplikace jaké uživatelé očekávají”, řekla Jessica Figueras, analytička pro elektronické infrastruktury u společnosti Ovum. “Tento rok se po celém světě prodá téměř 165 milionů zařízení splňujících tyto požadavky. Ale to nic neznamená, pokud nebudou existovat nástroje k výrobě takových aplikací.”

 

“Reputace společnosti Borland v oblasti nástrojů pro rychlé vytváření aplikací a existence komunity vývojářů vyhovují společnosti Symbian, která by ráda viděla rychlé a efektivní využití potenciálu, který nabízí její mobilní telefony založené na operačním systému Symbian”,  řekl Mark Edwards, výkonný viceprezident pro prodej a marketing ve společnosti Symbian. “Je nám potěšením vytvořit partnerství se společností Borland a podpořit tak požadavky našich zákazníků.”

 

“Operační systém Symbian byl přijat vedoucími výrobci mobilních telefonů a naše podpora této platformě podtrhuje záměr společnosti Borland poskytovat vývojářům maximum možností k budování moderních aplikací pro mobilní zařízení”, řekl Simon Thornhill, viceprezident a manažer oddělení řešení pro rychlý vývoj aplikací ve společnosti Borland. “Přidáním řešení C++ k Borland JBuilder MobileSet vznikne produkt, který poskytne vývojářům svobodu pro vývoj mobilních aplikací jak v C++, tak v Javě.”

 

O společnosti Symbian

Společnost Symbian je společnost licencující software, vlastněná předními společnostmi z průmyslu mobilních zařízení. Je dodavatelem moderních otevřených standardních operačních systémů pro digitální mobilní telefony. Cílem společnosti Symbian je vytvořit široký trh pro mobilní telefony, tím že umožní svým zákazníkům vytvářet vítězící produkty.  Webové stránky společnosti Symbian jsou dostupné na adrese : www.symbian.com.

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížených celkových nákladech na vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: