Společnost Borland rozšiřuje vývojová řešení pro platformu Java - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Společnost Borland rozšiřuje vývojová řešení pro platformu Java

28. května 2002, 00.00

BORCON, ANAHEIM, Kalifornie, USA – 20. 5. 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) oznámila rozšíření skupiny svých vývojových řešení pro platformu Java představením produktů JBuilder 7, Borland Enterprise Studio 4 for Java a Optimizeit Suite 4.2. Nová verze produktu JBuilder dokonale spojuje produkty společnosti Borland pro použití v průběhu celého životního cyklu vytváření aplikace. Do skupiny produktů Java je začleněn i produkt Borland TeamSource pro spolupráci týmů v rámci celého procesu vývoje a produkt Optimizeit Suite pro testování výkonnosti. Cílem spojení všech těchto nástrojů je vytváření vysoce kvalitních aplikací a zvyšování produktivity vývojářů za současného snižování nákladů. Borland Enterprise Studio pro Javu slučuje tyto a další produkty v jediném softwarovém balíku určeném k modelování, vývoji a nasazování aplikací jazyka Java. Společnost Borland předvedla tyto, ale i další produkty, které poskytují vysoce výkonná řešení pro vývoj moderních javovských aplikací, na třinácté výroční konferenci společnosti Borland nazvané BorCon 2002, která se konala v Anaheimu ve státě Kalifornie, USA. Toto oznámení podtrhuje prvenství společnosti Borland v  technologii Java a její závazek poskytovat rostoucímu počtu javovských vývojářů prostředky pro pokrytí životního cyklu vývoje aplikace v celé délce.

 

Rozšířená nabídka společnosti Borland zahrnuje:

  • Nový Borland JBuilder 7, vedoucí vývojové prostředí pro platformu Java na současném trhu
  • Nové Borland Enterprise Studio 4 pro platformu Java, kompletní vývojové prostředí pro platformu Java obsahující Borland JBuilder 7 jako základní kámen, které poskytuje integraci všech stádií životního cyklu vývoje aplikací od návrhu přes vývoj až k nasazení.
  • Nový Borland Optimizeit Suite 4.2, výkonnost zajišťující řešení pro vývoj stabilních a spolehlivých aplikací. Poskytuje těsné propojení s Borland JBuilder 7.
  • TeamSource DSP, vývojová platforma určená pro týmy vývojářů. Zahrnuje novou integraci do produktu Borland Enterprise Studio pro Javu prostřednictvím produktu JBuilder.

 

“Vydání nových produktů společnosti Borland, označuje bod, ve kterém se mění způsob, jakým trh přemýšlí o integrovaných vývojových prostředích”, řekl Tony de la Lama, viceprezident a manažer řešení Java u společnosti Borland. “Podnikový vývojář potřebuje pokrýt řadu fází vývojového cyklu aplikace bez omezení, která sebou přinášejí částečná řešení. S produktem JBuilder 7, budou mít vývojáři přístup k návrhu, konstrukci, analýze výkonu, týmovému vývoji, správě dat, testování, nasazení a správě z jediného prostředí tohoto prověřeného špičkového produktu.”

 

“Nyní, když se Java stala bezpečně součástí skupiny nejpoužívanějších průmyslových řešení, podstatně roste i potenciál vývoje a prodeje javovských produktů”,  řekl Joseph Feiman, ředitel výzkumu u společnosti Gartner. “Řešení pro správu vývojového cyklu aplikací, které integruje analýzu výkonu a možnost rozdělit práci mezi více skupin do jediného vývojového prostředí pro platformu Java, umožňuje společnostem plně využít  potenciál Javy a vybudovat aplikace na nejpokročilejší možné úrovni.”

 

“Výkon a rozšiřitelnost produktu JBuilder umožnila společnosti CoManage integrovat spojení s různými elementy sítě v reálném čase s předním vývojovým prostředím pro platformu Java”, řekl Andy Fraley, CTO a spoluzakladatel společnosti CoManage Corp., dodavatele síťových řešení datové integrity pro telefonní společnosti. “Výsledkem je unikátní, ve své třídě nejlepší vývojové prostředí, které umožňuje systémovým integrátorům rychle vyvinout adaptéry napsané čistě v Javě pro široké spektrum telekomunikačních zařízení. S produktem JBuilder můžeme ovládat kompletní životní proces vývoje adaptéru  v jediném prostředí.”  

 

Nové produkty společnosti Borland pro platformu Java poskytují podporu nejnovějších norem pro webové služby a vývoj mobilních zařízení, stejně tak jako podporu více platforem a více aplikačních serverů než jakékoliv jiné vývojové prostředí. Tato široká podpora umožňuje zákazníkům udržovat krok s vývojem technologií a současně stále využívat investice do existujících technologií. Spojením schopnosti rozdělit práci pro více skupin a schopnosti testovat výkon přímo ve vývojovém prostředí rozšiřuje společnost Borland možnost vývojových nástrojů obsáhnout životní cyklus vývoje aplikací a dodávat tak technologii, která pomáhá vývojářům vybudovat lepší aplikace. Borland Enterprise Studio pro platformu Java poskytuje kompletní softwarový balík těsně integrovaných produktů pro správu celého životního cyklu vývoje aplikací od návrhu až po nasazení.

 

Rozšířená vývojová řešení Javy od společnosti Borland:

 

Borland JBuilder 7

Borland JBuilder je přední víceplatformní prostředí pro tvorbu podnikových distribuovaných aplikací v jazyce Java. JBuilder 7 zachovává nejnovější standardy jazyka Java a zkracuje vývojový cyklus. Vývoj Enterprise Java Beans (EJB), webových, XML a databázových aplikací je zjednodušen díky dvoucestným vizuálním návrhářům a možností nasazení na více aplikačních serverech J2EE než umožňuje jakékoliv jiné vývojové prostředí pro platformu Java. JBuilder 7 poskytuje zobrazení kódu pomocí UML, testování aplikací a podporu pro různé platformy a systémy pro správu verzí s rozšířením funce „refactoring“ pro zvyšování produktivity vývojářů. Díky přímému přístupu k produktům Optimizeit Suite a TeamSource DSP poskytuje JBuilder spojení klíčových aspektů pro správu celého životního cyklu vývoje aplikací, a to v rámci jediného prostředí. Součástí JBuilderu 7 je podpora webových služeb a kompatibilita se současnými standardy aplikací pro mobilní zařízení. Opakované uživatelské úkoly a procesy sestavení se mohou snadno slučovat s procesy sestavování centralizovanými v prostředí Apache Ant. Produkt JBuilder je k dispozici ve třech verzích: Enterprise, SE a Personal. Pro více informací navštivte: http://www.borland.com/jbuilder.

 

Borland Enterprise Studio 4 for Java

Vývojové řešení platformy Java s názvem Borland Enterprise Studio 4 for Java je výkonný softwarový balík poskytující kompletní řešení správy životního cyklu pro modelování, vývoj, ladění výkonnosti a nasazení moderních aplikací Java. Základním kamenem tohoto produktu je program JBuilder 7 a s ním integrované produkty Borland Enterprise Server a Optimizeit Suite 4.2 s novým Rational Rose Professional J 2002 Edition a Rational Unified Process (RUP) 2002. Borland Enterprise Studio for Java je také spojeno s novým Macromedia Dreamweaver MX. Pro více informací navštivte: http://www.borland.com/estudio/java/.

 

Borland Optimizeit Suite 4.2

Tento produkt je nyní také zahrnut přímo v panelu nástrojů produktu Borland JBuilder 7. Nabízí řešení analýzy výkonnosti pro vývoj stabilních a spolehlivých aplikací, které se integruje s předními vývojovými a běhovými prostředími. V oblasti aplikací J2EE a javovských klientských programů poskytuje Optimizeit Suite 4.2 společnostem a vývojářům řešení pro vyhledávání a nápravu chyb výkonnosti v celém procesu vývoje. Umožňuje tak týmům vývojářů dodávat konsistentní, vysoce kvalitní aplikace při snížení doby a ceny vývoje. Integrované nástroje produktu Optimizeit Suite 4.2 – Profiler, Thread Debugger a Code Coverage – usnadňují vývojářům v Javě hledání, analyzování a opravování problémů s výkonem aplikace. Optimizeit Suite 4.2 je dostupný jako součást produktu Borland Enterprise Studio for Java a je také prodáván odděleně. Po omezenou dobu bude produkt Optimizeit Suite 4.2 zdarma k dispozici společně s produktem JBuilder 7 Enterprise. Pro více informaci navštivte: http://www.borland.com/optimizeit/.

 

Borland TeamSource DSP

Borland TeamSource DSP (Developement Service Platform - Platforma vývojových služeb) je nově integrována do produktu Borland Enterprise Studio for Java a jako součást panelu nástrojů produktu JBuilder 7. TeamSource DSP kombinuje nástroje pro správu zdrojového kódu s integrovanou implementací Bussines Messaging a výsledně dodává bezpečnou, snadno použitelnou vývojovou platformu pro podnikové týmy rozdělené v různých funkcích, na různých místech a v různých společnostech. Úzkou vazbou na Internet dosahuje TeamSource DSP zvýšené rychlosti, výkonnosti a bezpečnosti v rámci vnitřních sítí a také je dosaženo výrazného zlepšení týmového vývoje aplikací přes hranice představované firewally. TeamSource DSP dosahuje inovační a organizační flexibility, zkracuje životní cyklus vývoje produktu, snižuje cenu vývoje a zvyšuje produktivitu takovým způsobem, který výsledně znamená výrazné zlepšení ziskovosti. Po omezenou dobu obsahují produkty JBuilder a Borland Enterprise Studio také devadesátidenní možnost zdarma si vyzkoušet produkt TeamSource. Plné licence produktu TeamSource se prodávají odděleně. Pro více informací navštivte: http://www.borland.com/teamsource.

 

Vylepšení produktivity vývoje díky školení a profesionálním službám

Borland Professional Services nabízí školení, konzultace a jednostrannou technickou podporu pro všechny produkty společnosti Borland včetně nových řešení společnosti Borland pro platformu Java. Služby společnosti Borland v oblasti plánování, integrace, vývoje, údržby a správy náročných podnikových projektů pomáhají zákazníkům snížit čas potřebný na vývoj, dále jejich náklady, zvyšují produktivitu a snižují množství chyb v procesu vývoje a zajišťují tak, že jejich investice do technologií splní stanovené obchodní cíle.

 

Cena a dostupnost

Borland JBuilder 7, Borland Enterprise Studio 4 for Java a Optimizeit Suite 4.2 můžete již dnes objednávat od společnosti Borland; dodávky prvních balení se v ČR a SR očekávají začátkem 7/2002. Objednávky můžete podávat například prostřednictvím webového obchodu Borland CZ na adrese: http://shop.borland.cz; popřípadě můžete zavolat zastoupení v ČR nebo SR.

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížených celkových nákladech na vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: