Společnost Borland se zapojila do iniciativy "OSS Through Java" - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Společnost Borland se zapojila do iniciativy "OSS Through Java"

8. května 2002, 00.00

Společnost Borland pomáhá definovat, vyvíjet a implementovat Java API pro telekomunikační průmysl

 

SCOTTS VALLEY, Kalifornie, USA – 30. 4. 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) oznámila své zapojení do projektu OSS (Operations Support System - systému operační podpory) Through Java. Tato iniciativa byla založena společností Sun Microsystems, Inc a dalšími předními společnostmi včetně společností Ericsson, Motorola, Nokia, Nortel Networks a Telcordia Technologies. Členové iniciativy investují své zdroje a formují pracovní týmy s cílem vytvořit standardní Java API (aplikační programové rozhraní), které pomůže vytvořit nové obchodní příležitosti pro vývojáře OSS a pro miliony vývojářů v Javě. Společnost Borland poskytne tomuto projektu nejen svoje zkušenosti z oblasti technologií Java a CORBA, ale také zkušenosti se zákazníky v telekomunikačním průmyslu. Cílem iniciativy je standardizovat rozhraní telekomunikačních služeb, aktivace těchto služeb, účtování a aplikace pro inventarizaci.

 

Poskytovatelé telekomunikačních služeb musí v současnosti čelit roztříštěnému trhu OSS plného proprietárních systémů, které nemohou spolupracovat bez nákladné integrace. Mnoho poskytovatelů vyvinulo svá vlastní API a technologie pro integraci, ale s narůstající složitostí roste také množství slabých míst v těchto systémech. To často vede k nákladným problémům s telekomunikačními službami. Projekt OSS Through Java nabízí telekomunikačním poskytovatelům flexibilnější řešení pro rychlý vstup na trh, urychlený růst a bezproblémové operace. Výsledkem je větší množství času, který může být věnován na klíčové problémy jako je získávání zákazníků a rychlejší návrat investic.

 

“Přední postavení společnosti Borland a její neutuchající oddanost spolehlivým, škálovatelným a otevřeným platformám a také podpora vytvoření průmyslových standardů, to jsou hlavní přínosy do projektu OSS Through Java”,  řekl Phillipe Lalande, manažer pro iniciativu OSS Through Java u společnosti Sun. “Zákazníci společnosti Borland také chápou důležitost používání prověřeného rámce pro vývoj API, které podporují základní funkce OSS/Bussines Support Systems (BSS - systémy obchodní podpory). Tento přístup je nejjistější cestou k urychlení vývoje příští generace telekomunikačních řešení. Jsme přesvědčeni, že telekomunikační průmysl jako celek bude mít velký prospěch ze začlenění společnosti Borland do této iniciativy.”

 

Společnost Borland má dlouholeté zkušenosti se zákazníky z oboru telekomunikací, kteří používají technologie společnosti Borland pro vývoj, nasazení a integraci aplikací. Mezi tyto technologie patří Borland Enterprise Server, VisiBroker Edition - nejnasazovanější řešení na trhu CORBA. Telcordia, poskytovatel systémů operační podpory, síťového softwaru, konzultačních a inženýrských služeb telekomunikačnímu průmyslu používá mimo jiné i Borland Enterprise Server pro nasazení a integraci svých aplikací.

 

“Zapojení do iniciativy OSS Through Java podtrhuje pokračující závazek společnosti Borland držet se standardů v oblasti programování software a provozních platforem, které snižují náklady na integraci aplikací organizacím v oblastech telekomunikací, technologií, financí a státní správy”, řekl Frank Slootman, viceprezident softwarových řešení společnosti Borland. “Naši zákazníci z oblasti telekomunikací věří, že platformy Java a Java 2 Enterprise Edition (J2EE) budou na čele trhu vývojových prostředí. Zapojení do iniciativy OSS Through Java je pro Borland přirozeným krokem k tomu aby společnosti profitovaly z technologických standardů.”

 

Společně se společností Borland investují členové iniciativy svoje zkušenosti a zdroje k podpoře trhu se zaměnitelnými a univerzálními komponentami OSS. OSS API vešla do procesu standardizace v nejnovějším programu Java Community Process (JCP), do jehož výkonného výboru byla společnost Borland znovuzvolena v listopadu 2001. JCP již byl úspěšně použit k vytvoření technologií jako J2EE, JDBC API a Java Messaging Service. Iniciativa OSS Through Java se zaměřuje na přinesení stejné celistvosti roztříštěnému trhu OSS/BSS, jakou zmíněné technologie přinesly do jednotlivých odvětví průmyslu.

 

O iniciativě OSS Through Java

Iniciativa OSS through Java, využívající úspěchu technologie Java 2 Enterprise Edition (J2EE)  v podnikových aplikacích a elektronickém obchodu, je založena s cílem vyvinout API, které urychlí vývoj nových řešení OSS/BSS, ve kterých jsou všechny aplikace schopné spolupracovat. API vzniklé vlivem této iniciativy jsou standardizována v rámci nejnovějšího programu Java Community Process (JCP). JCP poskytuje každé oblasti aplikací specifikace, referenční implementaci a nástroje pro technologickou kompatibilitu – a to vše je včetně zdrojových kódů zcela zdarma. API od iniciativy OSS Through Java pomáhají poskytovatelům služeb nastartovat nasazování služeb na bezdrátové sítě nové generace a využít sjednocení telekomunikací a internetově založených řešení. Pro více informací o iniciativě OSS through Java navštivte java.sun.com/products/oss.

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížené celkové ceně vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

 

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: