Společnost Borland urychluje nasazení Webových služeb - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Společnost Borland urychluje nasazení Webových služeb

28. června 2002, 00.00

Borland Enterprise Server 5.1 nabízí aktivní správu, zlepšenou výkonnost a výraznější podporu webových služeb

 

Konference WEB SERVICES EDGE EAST CONFERENCE – NEW YORK – 24. 6. 2002 –

Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila novou verzi 5.1 produktu Borland Enterprise Server, aplikačního serveru kompatibilního s J2EE 1.3, který byl navržen pro vysoce škálovatelné nasazení distribuovaných aplikací a webových služeb. Nejnovější verze produktu Borland Enterprise Server 5.1 obsahuje zlepšenou podporu webových služeb, aktivní správu aplikací a vyšší výkonnost. Borland Enterprise Server bude dostupný během léta 2002 a bude představen ve stánku společnosti Borland (číslo 110) během konference WEB SERVICES EDGE EAST 2002 v období 24. – 27. 6. 2002 v Jacob Javits Center ve městě New York.

 

“Díky produktu Borland Enterprise Server 5.1 nabízejí naše programy pro vývoj obchodních aplikací nejvyšší výkonnost a škálovatelnost”, řekl Mark Crauwels, CEO společnosti CARNOT Inc., novátorské společnosti pro tvorbu řešení elektronického obchodu. “Při výběru nejvhodnější platformy pro nasazení svých aplikací hledají naši zákazníci takové řešení, které jim pomůže dosáhnout lepší efektivity, aniž aby jim ztroskotal celý rozpočet. My doporučujeme Borland Enterprise Server nejen proto, že díky němu naše produkty vykazují spolehlivou výkonnost, ale také proto, že tento produkt poskytuje společnosti funkčnost a škálovatelnost jakou potřebuje a za nejnižší celkovou cenu vlastnictví.”

 

Nedávné testování výkonu uskutečněné organizací The Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization (CSIRO), jednou z celosvětově největších vědeckých výzkumných institucí, vyhodnotilo produkt Borland Enterprise Server 5.0 jako nejlepší aplikační server platformy Java 2 Enterprise Edition (J2EE) a jako jeden z nejspolehlivějších a nejlépe škálovatelných aplikačních serverů, které jsou v současnosti dostupné. Borland Enterprise Sever 5.1 nyní obsahuje zlepšenou podporu webových služeb a umožňuje společnostem nasadit již existující aplikace ve formě webových služeb bez potřeby jakkoli je modifikovat. Těsná integrace s vývojovým prostředím Borland JBuilder 7 urychluje vývoj a nasazení aplikací a zvyšuje jejich výkonnost, spolehlivost a škálovatelnost. Vysoce vyspělé funkce pro správu systému automaticky opravují problémy v běhu aplikací a tím redukují provozní náklady.

 

“Unikátní technologie Partitioning společnosti Borland poskytuje produktu Borland Enterprise Server jasnou výhodu ve výkonnosti a škálovatelnosti. Nově dostupné funkce pro správu v produktu Borland Enterprise Server 5.1 pomáhají zákazníkům udržovat jejich aplikace v běhu a tak pomáhají předcházet ztrátám na výnosech”, řekl Alan Shoap, viceprezident a generální manažer společnosti Borland. “S pomocí zlepšené podpory webových služeb společnost Borland dále dokazuje své odhodlání poskytovat taková řešení pro nasazovaní aplikací, která pomůžou vývojářům využít již existujících aplikací stejně tak jako nejnovějších standardů a technologických pokroků.”

 

Nové vlastnosti a výhody produktu Borland Enterprise Server 5.1:

 

  • Zlepšená podpora webových služeb – nová sada poskytovatelů webových služeb automaticky konvertuje klientské SOAP dotazy a směřuje je na příslušnou komponentu (Java, CORBA), MDB (Message-driven Beans) nebo EJB (Enterprise Java Beans). Díky produktu Borland Enterprise Server 5.1 mají společnosti možnost nasazovat existující aplikace jako webové služby bez potřeby jejich přepisování a také mohou integrovat webové služby s dalšími aplikacemi uvnitř i vně společnosti. Využitím tohoto flexibilního běhového prostředí webových služeb mohou společnosti využít existující investice do informačních technologií a potenciálně snížit své náklady na vlastnictví.

 

  • Užší integrace s produktem JBuilder 7 – nová verze produktu Borland Enterprise Server je úzce integrovaná s produktem Borland JBuilder 7 a zrychluje a zjednodušuje tak vývoj a nasazení aplikací. Vývojová licence produktu Borland Enterprise Server, AppServer Edition je optimalizována tak, aby poskytovala vysoký výkon, škálovatelnost a spolehlivost pro aplikace J2EE vytvořené v programu JBuilder. Tato licence je standardně součástí verze Enterprise produktu JBuilder 7 a také nedávno oznámeného produktu Borland Enterprise Studio 4 for Java.

 

  • Nový systém Management Hub – nový systém Management Hub poskytuje aktivní správu a monitorování aplikací bez potřeby lidské intervence. Borland Enterprise Server 5.1 může automaticky vykonávat příkazy start, stop a ping na komponentární úrovni a maximalizovat tak efektivitu aplikací. Sada vizuálních průvodců usnadňuje konfiguraci a ladění výkonnosti. Optimalizace, které by mohly zabrat týdny či měsíce času i s příslušnými konzultačními zdroji, mohou nyní potenciálně zabrat pouze několik hodin a tak uspořit čas a náklady.

 

  • Nová služba Borland Notification Service pro architekturu CORBA. Borland Enterprise Server,  VisiBroker Edition nyní obsahuje rozšířenou podporu distribuovaných výpočetních prostředí. Služba Borland VisiNotify poskytuje snadno použitelný a vysoce výkonný systém doručování událostí.

 

Cena a dostupnost

Borland Enterprise Server 5.1 bude výhledově dostupný během léta 2002 pro operační systémy Microsoft Windows, Sun Microsystems Solaris a Red Hat Linux. Borland Enterprise Server bude dostupný ve třech edicích: Web Edition, VisiBroker Edition, AppServer Edition. Vývojová licence na produkt Borland Enterprise Server, AppServer Edition bude dodávána také jako součást produktu JBuilder 7 Enterprise.

 

O produktu Borland Enterprise Server 5.1

Rodina aplikačních serverů řady Borland Enterprise Server nabízí funkční rozsah podporující současná komplexní prostředí pro aplikační vývoj a provoz. Založen je na produktu Borland VisiBroker, tedy světově nejnasazovanější infrastruktuře. Borland Enterprise Server byl vyvinut pro poskytování vysoké výkonnosti a spolehlivosti při nízké celkové ceně vlastnictví. Borland Enterprise Server poskytuje nástroje, výkonnost a flexibilitu nasazení pro efektivní a spolehlivé ovládání implementací v neustále se měnícím prostředí informačních technologií. Borland Enterprise Server je dostupný ve třech edicích: Web Edition, VisiBroker Edition a AppServer Edition. Pro více informací o serveru Borland Enterprise Server navštivte http://www.borland.cz/pr_bes.php, popřípadě http://www.borland.com/bes/.

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížených celkových nákladech na vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: