Sun Microsystems zásadně mění trh aplikačních serverů - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Sun Microsystems zásadně mění trh aplikačních serverů

4. listopadu 2002, 00.00 | Tvorba webových služeb je díky zdarma poskytované PE novými integrovanými javovskými nástroji nyní ještě rychlejší a hospodárnější - Sun ONE Application Server 7 je v JSP, Servletech a napojení na databázi o více než 50 % rychlejší než IBM WebSphere.

SANTA CLARA, Kalifornie, 28. října 2002, PRAHA, 4. listopadu 2002

Společnost Sun Microsystems, Inc. oznámila významný strategický milník, který zásadně mění ekonomiku poskytování webových služeb (Web Services). Sun navázal na úspěch referenční implementace Java 2 Platform, Enterprise Edition (J2EE[tm] platform) a Java WSDP a uvolnil dvě nové verze aplikačního serveru Sun[tm] ONE Application Server 7. Produkt je těsně integrován s novou sadou nástrojů pro webové služby - Sun ONE Studio for Java, Enterprise Edition 4.1. Základní verze (Platform Edition) aplikačního serveru je k dispozici pro podniky a ISV zdarma, a to na všech hlavních platformách. Díky modulární architektuře nabízí zákazníkům a vývojářům mnohem větší možnost volby a návratnost investic (ROI) při rychlém nasazování javovských webových služeb na platformě Sun ONE.

 

Postavení aplikačního serveru Sun ONE Application Server 7 na trhu posilují zákazníci a partneři jako Access Point, Appfluent, Attachmate, BackBay Corpus, Technologies, Broadvision, Cleverlance, Comergent, Divine, Documentum, Eaton Corporation, Et Netera, Foedero, Getronics, HP OpenView, Infravio, Insevo, Macromedia, Morse, Netsco, PentaSafe, Rational, Resonate, Sitraka, Software AG, Telstra, TogetherSoft, Vignette nebo Wily.

 

„Zákazníci, kteří platili za předražené jednorázové licence, jejichž možnosti ani nemohli využít, mají nyní na výběr řadu nových variant,“ uvedl Jonathan Schwartz, Executive vice president, software, Sun Microsystems. „Sun nabídl bezplatnou verzi aplikačního serveru na všech hlavních platformách, a nastavil tak nové ekonomické poměry v nasazování webových služeb. Předpokládáme, že tato nová propozice hodnot a rozšíření aplikačního serveru přinese platformě Sun ONE díky zrychlení nasazování webových služeb nové obchodní příležitosti.“

 

„Pro vývoj a nasazení javovských webových služeb jsme se ve společnosti Telstra rozhodli využít Sun ONE Application Server 7,“ uvedl Andrew Johnson, Executive director, Online Services Group společnosti Telstra, přední australské telekomunikační společnosti. „Náš obchod je orientován na služby na vysoce konkurenčním a rychle se měnícím trhu, a tak při rozhodování o nákupu bylo pro nás nesmírně důležité, aby náklady na vlastnictví byly co nejnižší a aby architektura produktu byla modulární, a tedy splňovala naše požadavky jak na minimální instalaci, tak i na řešení pro důležité podnikové aplikace.“

 

Hlavní novinky, které přináší Sun ONE Application Server 7:

 

  • Sun nabízí první kompletní produktovou implementaci platformy J2EE 1.3 a Java WSDP. Java WSDP je integrovaná sada nástrojů pro javovské vývojáře, která umožňuje vytvářet, testovat a nasazovat XML aplikace, webové aplikace a webové služby. Poskytuje referenční implementaci Javy a standardů pro webové služby, včetně WSDL, SOAP, ebXML a UDDI.
  • Základní verze verze - Platform Edition je v současné době k dispozici zdarma ke stažení pro platformy Solaris a Windows na adrese http://wwws.sun.com/software/download/app_servers.html . Předpokládá se, že v lednu bude těsně integrována do operačního systému Solaris[tm] 9. Připravovány jsou i verze pro platformy Sun Linux, HP-UX a AIX, které by měly být k dispozici v horizontu 60 až 90 dní. Je možné také objednat  podporu za roční poplatek 875 USD na procesor. Další informace o podpoře aplikačního serveru Sun ONE najdete na http://wwws.sun.com/software/products/appsrvr/support.html.
  • Verze Standard Edition je v současné době také plně k dispozici, a to za 2 200 USD na procesor. Obsahuje navíc možnost vzdálené administrace či monitoringu rozsáhlejších administrativních domén.
  • Sun ONE Application Server je již dlouhou dobu využíván jako jádro největších a nejnáročnějších transakčních webových aplikací na světě. Podle nezávislých srovnávacích testů je Sun ONE Application Server v oblasti webových služeb při využití JAX-RPC nejméně o 45 % rychlejší než BEA a IBM.* Z interních testů společnosti Sun také vyplývá, že Sun ONE je v JSPs, Servletech a napojení na databázi (JDBC) o více než 50 % rychlejší než IBM WebSphere.**
  • Vývoj javovských webových služeb je nyní mnohem jednodušší a produktivita vývojářů výrazně vyšší, a to díky těsné integraci se Sun ONE Studio for Java, Enterprise Edition update 4.1 IDE pro obousměrnou tvorbu a několikanásobné využití webových služeb a předpřipraveným komponentám, které nabízí Sun ONE Application Framework 2.0. Samozřejmě pro vývoj javovských aplikací pro Sun ONE aplikační server lze použít i jiné vývojové prostředí.
  • Aplikace vytvořené přímo pro Sun ONE Application Server mohou bez problémů běžet na jakémkoliv jiném aplikačním serveru, založeném na J2EE. Jeho nová architektura je totiž postavena na základním runtimovém modelu, který vychází z referenční implementace platformy J2EE 1.3. Tím se výrazně zkracuje doba uvedení na trh. Pro testování přenositelnosti aplikací na různé J2EE implementace je k dispozici Java Application Verification Kit for the Enterprise (Java AVK Enterprise), který je možné si stáhnout na adrese http://java.sun.com/j2ee/avk/.

 

„Výsledky našich laboratorních testů Aplikačního serveru Sun ONE 7 dopadly skvěle,“ uvedl Curt Stevenson, Vice president of business development, Back Bay Technologies, Inc. „Naši malí a středně velcí zákazníci mohou díky zdarma poskytované Platform Edition využívat aplikace a webové služby na celé řadě lokací, kde to dříve kvůli ceně prakticky nebylo možné. Velcí zákazníci zase budou moci využít výhod vysoké dostupnosti a možnosti clustrování verze Enterprise Edition, jakmile bude k dispozici.“

 

Další informace o Sun ONE Application Server 7 najdete na http://www.sun.com/aboutsun/media/presskits/sunone-june2002/.

 

* Výkonnostní testy provedené organizací PushToTest, která se zabývá open source softwarem.
** Interní srovnávací testy společnosti Sun provedené pomocí testovací aplikace Trade 2 Web Primitives, kterou vyvinula společnost IBM pro účely měření výkonnosti komponent aplikačních serverů.

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi The Network Is The Computer (Síť je počítačem), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovatele výkonného hardware, software a služeb pro provoz internetu. Sun působí ve více než 100 zemích světa

a  společnost lze najít na http://www.sun.com.

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: