Systinet oznámil investici 21 mil. USD od Warburg pincus - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Systinet oznámil investici 21 mil. USD od Warburg pincus

10. března 2002, 00.00

CAMBRIDGE, Mass. - 6. března 2002 - Společnost Systinet, vedoucí poskytovatel softwarové platformy pro vývoj a provoz webových služeb (Web Services), dnes oznámila získání investice ve výši 21 milionů USD. Jedná se o jednu z největších investic do firmy působící v oblasti webových služeb. Hlavním investorem Systinetu je známý, celosvětově působící, venture kapitálový a investiční fond Warburg Pincus. Získaný kapitál Systinet využije především k posílení obchodního a marketingového týmu a na další vývoj produktové řady WASP (Web Applications and Services Platform).

"Cílem Warburg Pincus je být strategickým partnerem vynikajících společností a pomáhat jim dosáhnout vedoucí pozice na trhu," řekl Cary Davis, Managing Director společnosti Warburg Pincus. "Ukázalo se, že webové služby jsou novou generací distribuovaného zpracování dat. Systinet má ohromnou příležitost stát se vedoucím poskytovatelem softwarové platformy pro webové služby."

Platformu WASP, která je v současné době k dispozici již ve třetí verzi, využívají k integraci aplikací a systémů zákazníci jako J.P. Morgan, Ericsson nebo T-Motion. Roman Staněk, CEO a zakladatel společnosti Systinet řekl: "Na rozdíl od ostatních dodavatelů má Systinet vyzkoušenou architekturu, kterou využívá více než 10 000 registrovaných uživatelů a která již byla prověřena ve stovkách implementací."

Staněk také uvedl, že investice od Warburg Pincus umožní Systinetu posílit obchodní a marketingové aktivity. "Naše produkty budou, s využitím této další investice, nadále poskytovat přidanou hodnotu klientům, kteří potřebují spolehlivou Web Services platformu," řekl Staněk.

Webové služby jsou softwarové komponenty poskytující obchodní funkci nebo službu prostřednictvím internetových standardů. Hlavní výhodou webových služeb je jejich otevřenost a standardizace, které umožňují jejich použití z libovolného systému, programovacího jazyka nebo koncového zařízení. Platfoma Systinetu nabízí potřebnou kompatibilitu, kompletní funkcionalitu a unikátní výkonnost a rozšiřitelnost. WASP obsahuje rozšíření standardních vývojových nástrojů, které výrazně zvyšují produktivitu vývojáře webových služeb. Na rozdíl od platforem ostatních dodavatelů, které tvorbu webových služeb úzce spojují s jednotlivými webovými aplikačními servery, platforma WASP zaručuje širokou kompatibilitu, díky nezávislosti na konkrétním aplikačním serveru. Zákazníkům tak dává volnost při budování jejich vlastní architektury webových služeb a umožňuje jim volit optimální technologie pro danou aplikaci. WASP nabízí kompletní podporu standardů SOAP, XML, UDDI a podporu předních vývojových prostředí. Jeho flexibilní architektura umožňuje vývoj webových služeb na několika úrovních abstrakce, od úrovně která od vývojáře nevyžaduje žádné specifické znalosti technologií webových služeb až po nízkoúrovňové zpracování SOAP zpráv. Neklade tedy žádné překážky začínajícím vývojářům a zkušeným expertům dovoluje implementovat komplexní části jejich systému.

"Systinet, který buduje volně vázanou Web Services infrastrukturu má, co se týče architektury produktů a vize, výrazný náskok před ostatními hráči," řekl Dr. John Seeley Brown, Corporate Vice President a Chief Scientist společnosti Xerox Corp., ředitel Xerox Palo Alto Research Center a poradce Warburg Pincus. "Tato infrastruktura by mohla být základem sítě služeb, která společnostem umožní automatizované propojení aplikací."

O Systinet Corporation
Systinet Corporation je poskytovatel softwarových platforem pro tvorbu webových sužeb (Web Services). Architekturu WASP (Web Applications and Services Platform), která zahrnuje WASP Developer, WASP Server a WASP UDDI, používá více než 10 000 vývojářů z celého světa. WASP je kompletní a flexibilní platforma, která umožňuje IT architektům a vývojářům vytvářet interoperabilní a kompatibilní webové služby. Systinet je aktivním členem Java Community Process, W3C Consortium, UDDI Advisory Group a Oasis Group. Společnost Systinet, která byl založena v roce 2000, je soukromá společnost se sídlem v Cambridge, Massachusetts a pobočkami v Londýně, Palo Alto a v Praze. Další informace najdete na adrese <http://www.systinet.com

O Warburg Pincus
Warburg Pincus je jedním z největších investičních fondů na světě. Spolupracuje s vedeními společností jako je např. BEA Systems (Nasdaq:BEAS) nebo VERITAS Software Corp. (Nasdaq:VRTS), a aktivně se tak podílí na rozvoji jejich podnikání. Od roku 1971 investovala společnost Warburg Pincus přibližně 12 miliard USD do 450 společností z 29 zemí. V současné době má společnost investováno 10 miliard USD a k dispozici má dalších 5 miliard USD na investice do mnoha odvětví jako např.: vzdělávání, finanční služby, komunikace, zdravotnictví a biologie, informační technologie, média a přírodní zdroje. Během třiceti let svého působení investoval Warburg Pincus do firem v různých fázích životního cyklu, počínaje financováním právě založených star-upů a konče poskytováním kapitálu na restrukturalizaci a rekapitalizaci předních společností a buy-outů. Další informace najdete na www.warburgpincus.com.

Tématické zařazení:

 » Tiskové zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: