Assembler - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Assembler

Win32Asm 2 - Text

25. ledna 2002, 00.00 | Ukážeme si jak jednoduše pracovat s textem, pozadím a s fonty a jejich atributy. Dozvíme co je to kontext zařízení.

 

 

 

Přesměrování Program Entry Pointu - pokračování

16. ledna 2002, 00.00 | Dnešní díl dokončí vložení dat do souboru, přesměrování na tyto data při spuštění soboru a úspěšný skok zpět na původní data.Soubor tak zůstane zcela funkční.

 

 

 

Win32Asm 1 -Úvod

10. ledna 2002, 00.00 | Ukážeme si jak vytvořit pomocí MASM ve Windows dvě jednoduché aplikace - MessageBox a klasickou "Hello World" aplikaci.

 

 

 

Přesměrování Program Entry Pointu

3. ledna 2002, 00.00 | Novou sekci už do souboru umíme přidat, ale tím to samozřejmě ještě nekončí. Je třeba ji také něčím zaplnit a v neposlední řadě také na tyto data loader přesměrovat. Dnes se podíváme jak na to.

 

 

 

PE cryptor - kódování

14. prosince 2001, 00.00 | Další díl seriálu Cracker proof zaměřený na tvorbu vlastního PE cryptoru. Dnes se podíváme na problematiku kódování.

 

 

 

Práce se zásobníkem v Assembleru

7. prosince 2001, 00.00 | Zásobník je jedna z nejdůležitějších struktur, kterou v assembleru využíváme. Slouží k ukládání a obnově hodnot registrů. To využíváme při volání procedur, přerušení, předávání parametrů procedurám či k prostému uchování hodnot registrů..

 

 

 

PE cryptor - přidání nové sekce do souboru

5. prosince 2001, 00.00 | Dnešním článkem pokračujeme v seriálu Cracker proof, konkrétně rozborem zaměřeným na tvorbu vlastního PE cryptoru. V tomto díle přidáme novou sekci do souboru.

 

 

 

Význam assembleru dnes

29. listopadu 2001, 00.00 | Programování aplikací na osobních počítačích v assembleru se již zcela jistě přehouplo přes vrchol své slávy a užitečnosti. Přesto má i dnes pochopení tohoto jazyka své opodstatnění.

 

 

 

Segmentace paměti v ASM

1. listopadu 2001, 00.00 | Lehký úvod do programování v asembleru. Dobrým základem pro práci v asembleru je pochopení správy paměti. Proto se v prvním díle budeme zabývat právě segmentací paměti, správou registrů ap.

 

 

 

Tabulka exportů

26. října 2001, 00.00 | V dalším díle seriálu o PE file formatu si popíšeme tabulku exportů - druhou stranu mince tabulky importů.

 

 

 

Strana výpisu

1

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: