C/C++ - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:C/C++

Zpracování chyb soketů v MS Windows

24. března 2003, 00.00 | Dnes si ukážeme jak rozpoznat a ošetřit chyby soketů v operačním systému Windows. Popíšeme si funkce WSAGetLastError a WSASetLastError. Předvedeme si příklad na funkci listen.

 

 

 

Ovládací prvek Progress Bar

21. března 2003, 00.00 | V tomto článku si ukážeme práci s prvkem Progress Bar, kterému se česky říká indikátor průběhu.

 

 

 

Osm bitů v sedmi

17. března 2003, 00.00 | V tomto článku si ukážeme malý trik jenž můžeme použít nejen při kompresi malých čísel, ale taky při dekódování potažmo enkódování dat (SMS) z a do formátu PDU, jenž se se používá v mobilních telefonech.

 

 

 

SDL_mixer - zvuky a hudba jednoduše a snadno

11. března 2003, 00.00 | Tento článek popisuje knihovnu SDL_mixer, která je jednoduchým a šikovným nástrojem jak ozvučit svůj program. Dozvíte se jak rozběhat zvuky i hudbu.

 

 

 

Zpracování chyb soketů v Linuxu

7. března 2003, 00.00 | Článek se zabývá způsobem jak identifikovat a ošetřit chyby soketů. Informace z článku lze využít v mnoha případech, nejen při práci se sokety. Podíváme se na proměnné errno a h_errno. Dále se budeme zabývat funkcemi pro práci s těmito proměnnýmy. Zejména se jedná o funkce perror, strerror a herror.

 

 

 

Ovládací prvek TrackBar

27. února 2003, 00.00 | Dnes se zaměříme na další ze standardních ovládacích prvků Windows, kterým bude TrackBar, tedy posuvník umožňující uživateli graficky nastavit určitou hodnotu v daném rozsahu, jako je tomu například u ovládání hlasitosti.

 

 

 

Protokol UDP 2.část

20. února 2003, 00.00 | Dnes dokončíme téma UDP. Neuvedeme si žádnou novou funkci. Pouze se podíváme, že i na datagramový soket je možné zavolat funkci connect. Článek je opět věnován operačnímu systému Linux i operačnímu systému MS Windows. Na konci článku jsou ke stažení 2 příklady.

 

 

 

Rozšířený prvek ComboBoxEx

13. února 2003, 00.00 | V tomto článku si řekneme o rozšířeném prvku ComboBoxEx, který patří
stejně jako ComboBox mezi standardní ovládací prvky Windows a má navíc některé vlastnosti usnadňující zejména použití grafických prvků v položkách.

 

 

 

Allegro - MP3 potřetí (19. díl)

10. února 2003, 00.00 | Představíme si nový datový typ a napíšeme si vlastní ukázkový program. Naučíme se, jak pomocí AllegraMP3 nechat přehrávat hudbu automaticky na pozadí a nějaké další užitečné funkce.

 

 

 

Z hlubin JPEG

6. února 2003, 00.00 | V tomto článku se vrátíme k problematice JPEG komprese a na malém prográmku si ukážeme praktickou funkčnost JPEGu, jeho výhody a nevýhody. Součástí je samozřejmě detailní popis algoritmu, matematické vyjádření a plně funkční ukázkový kod.

 

 

 

Strana výpisu

1 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: