C/C++ - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:C/C++

Řadící algoritmy v C++

14. února 2002, 00.00 | Dnes se podiváme na řadící algoritmy v C++. V STL existují již hotové šablony. Podíváme se také, jaké jsou možnosti řadit v jayzce C. Řadící algoritmy slouží k seřazení pole, nebo kontejneru. Někdy jsou řadící algoritmy nepřesně nazývány třídicí.

 

 

 

Učíme se Win API - 6.

12. února 2002, 00.00 | V tomto pokračování se naučíme o trochu více o funkcích GDI, tedy kreslení do okna, přičemž kreslením máme na mysli také výstup textu, neboť Windows jsou grafické uživatelské rozhraní.

 

 

 

Jak vyzrát na kolize 2.díl - kolize v prostoru

11. února 2002, 00.00 | V tomto článku by jsem se chtěl zabývat problematikou zjišťování kolizí v prostoru (jak již napovídá sám název). Popíšeme si, jak zjistit kolizi mezi bodem a koulí, kvádrem, elipsoidem, koulí a koulí, koulí a kvádrem.

 

 

 

MIDAS Digital Audio System

7. února 2002, 00.00 | MIDAS je zvuková knihovna s bohatou historií, prošla již dlouhým vývojem. Je možné s ní i dnes programovat hry pro MS-DOS. Jak se s ní pracuje pod Windows98, se dočtete v tomto článku.

 

 

 

Allegro - Instalace a konfigurace (7. díl)

6. února 2002, 00.00 | V prvním díle jsme si ukázali jak se Allegro používá, ale co když ho ještě nemáte nainstalované? A proto je tu tento díl, který nám provede od začátku do konce instalací Allegra poslední verze v době psaní tohoto článku.

 

 

 

Transformační algoritmy v C++

5. února 2002, 00.00 | Dnes si ukážeme algoritmy pro transformace kontejneru. Podíváme se na algoritmy replace, reverse a transform. Algoritmy nám umožňují měnit prvky v kontejneru podle zadaných kritérií. Vše je součástí STL.

 

 

 

Učíme se Win API - 5.

4. února 2002, 00.00 | V tomto pokračování si řekneme pár slov o používání Unicode a začneme se již věnovat způsobu kreslení ve Windows, čímž je myšleno i psaní textu do okna. Právě jednoduchý výpis textu si dnes ukážeme.

 

 

 

Skenovací (prohlížecí) algoritmy v C++

1. února 2002, 00.00 | Dnes si ukážeme, že v C++ existuje for_each. Algoritmus, který pro zadaný kontejner, nebo jeho část provede určenou činnost. Pro každý prvek zavolá funkci, nebo operátor () funkčního objektu. Dále si také povíme o algoritmech count, count_if, accumulate.

 

 

 

Allegro - Jednoduchá hra Střelba (6. díl)

30. ledna 2002, 00.00 | Dnešní článek nás už konečně seznámí s nějakou hrou, kterou jsme schopni v Allegru vytvořit.
Je to opravdu jen to zakladní a později se vrhneme na opravdovou hru!

 

 

 

Učíme se Win API - 4.

28. ledna 2002, 00.00 | V tomto pokračování se již dočkáme spuštění kompletní, byť té nejjednodušší aplikace, která má všechny základní náležitosti programu pro Windows.

 

 

 

Strana výpisu

10 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: