C/C++ - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:C/C++

OpenGL - 8. díl - 3D Font, JPEG textury

5. března 2002, 00.00 | V dnešním díle seriálu se opět vrátíme k písmu. Tentokrát budeme psát trojrozměrným písmem, a aby toho nebylo málo, potáhneme si jej texturou z JPEG obrázku. Článek navazuje na 6. díl, kde jsme se zabývali 2D písmem.

 

 

 

Učíme se Win API - 9.

4. března 2002, 00.00 | V tomto pokračování se naučíme používat hlavní nabídku okna a zachytávat výběr některé položky nabídky. V té souvislosti poznáme, že nabídky patří mezi standardní zdroje (resources). Na závěr se také naučíme, jak použít jednoduchý dotazovací dialog.

 

 

 

Allegro - Hudba a zvuky (8. díl)

4. března 2002, 00.00 | První seznámeni s hudbou v Allegru, které nás zavede do přehrávání WAV souborů.

 

 

 

Visual Studio. NET z pohledu programátora v C++

1. března 2002, 00.00 | V tomto článku bych se chtěl podělit o dojmy z finální verze Microsoft Visual Studia .NET, se zaměřením zejména na Visual C++ .NET. Článek by měl být něco mezi recenzí a trochu subjektivním pohledem.

 

 

 

Standardní algoritmy v C++ - dokončení

27. února 2002, 00.00 | Dnes dokončíme téma standardních algoritmů z STL. Vše si shrneme v přehledné tabulce. Navíc se podíváme na algoritmus adjacent_find.

 

 

 

Generování ohně

27. února 2002, 00.00 | Máte rádi jednoduché prográmky, které generují líbivé grafické efekty? Já taky. Nedávno jsem si stáhl jeden, který generoval oheň a mně se zalíbil. Měl jednu vadu, byl strašně pomalý. Tento tutoriál vám ukáže jak vytvořit dva druhy ohně.

 

 

 

Jak vyzrát na kolize 3.díl - Jak na to?

26. února 2002, 00.00 | V minulém článku jsme si řekli, jak zjistit několik druhů kolizí v prostorů, které sice nebyly moc přesné, ale zato byly rychlé. Dnes nadešel čas řící si, jak spočítat přesný průnik přímky a plochy, zda nastala kolize mezi plochou a koulí.

 

 

 

Učíme se Win API - 8

25. února 2002, 00.00 | V tomto pokračování se naučíme, co jsou to zdroje (resources), řekneme si něco o problémech s jejich používáním v různých vývojových prostředích a jako první typy zdrojů poznáme ikony a kurzory.

 

 

 

Halda v C++

21. února 2002, 00.00 | Dnes si ukážeme jak v C++ pracovat s haldou. Ukážeme si standardní funkce z STL pro práci s haldou. Také si zjednodušeně vysvětlíme, co pojem halda vlastně znamená.

 

 

 

Učíme se Win API - 7.

18. února 2002, 00.00 | Dnes si ukážeme, jak kreslit do okna jednorázově, tj.
nezávisle na systémově řízeném překreslování. Naučíme se také, jak získat
kontext zařízení celého okna, když budeme chtít kreslit do neklientské oblasti,
třeba do titulkového pruhu okna.

 

 

 

Strana výpisu

9 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: