C/C++ - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:C/C++

Vyhledávací algoritmy v C++

25. ledna 2002, 00.00 | Dnes si povíme o standardních algoritmech v C++, které nám umožńují vyhledávat prvky v datových kontejnerech podle různých kritérií. Také se podíváme na vyhledávání metodou půlením intervalu (binární vyhledávání). Vše je v STL již naprogramováno.

 

 

 

OpenGL -Jednoduché efekty 1

24. ledna 2002, 00.00 | Tak a máme tu další díl seriálu věnovanému OpenGL. Dnes se pokusíme z dosavadních znalostí něco malého vykouzlit. Vyzkoušíme si jednoduché efekty za pomocí blendingu,
jedné textury a hromady polygonů.

 

 

 

Učíme se WinAPI - 3.

22. ledna 2002, 00.00 | V tomto pokračování si řekneme více o smyčce zpráv aplikace, naučíme se zaregistrovat třídu okna a vytvořit hlavní okno aplikace, které již bude mít znaky běžného okna aplikace ve Windows.

 

 

 

Kopírovací a přesouvací algoritmy v C++

18. ledna 2002, 00.00 | V dnešním článku si ukážeme jak lze jednoduše v C++ odstranit data, nebo kopírovat data mezi libovolnými kontejnery z knihovny STL. Vše lze i mezi obyčejnými poli, nebo datovými proudy. Pro tuto činnost je v STL dispozici několik šablon funkcí.

 

 

 

Allegro - Myš a klávesnice (5. díl)

18. ledna 2002, 00.00 | To by nebyla ta pravá hra kdyby se nemohla ovládat, že? A proto se v dnešním díle seznámíme s ovládáním klávesnice a myši v herní knihovně Allegro. Nakonec bude jako vždy příklad.

 

 

 

Učíme se WinAPI - Začínáme

17. ledna 2002, 00.00 | V tomto článku se již začneme věnovat pochopení toho, jak fungují programy ve Windows, principu zpracování zpráv a nakonec si založíme nový Win32 projekt - zatím jen s funkcí WinMain včetně vysvětlení jejích parametrů.

 

 

 

Učíme se Win API - motivační úvod

11. ledna 2002, 00.00 | Úvodní, tak trochu motivační článek k novému seriálu "Učíme se Win API". Nebudeme si říkat "API snadno a rychle jednou větou ...", ale seriál se bude snažit vysvětlit toto téma srozumitelně a postupně.

 

 

 

Allegro - Knihovna pro programování her IV.

11. ledna 2002, 00.00 | Další z řady dílů o Allegru nás seznámí s Double Bufferingem a blíže s funkcí blit. Také se naučíme vytvářet svoje vlastní virtuální obrazovky a samozřejmostí je i příklad na kterém si vše předvedeme.

 

 

 

Učíme se WinAPI

 

 

 

Úvod do standardních algoritmů v C++

7. ledna 2002, 00.00 | Dnes se seznámíme se standardními algoritmy v jazyce C++. Standardní algoritmy jsou součástí STL. Jedná se
o spoustu užitečných šablon funkcí, které za nás naprogramoval někdo jiný. Na nás je jen, abychom je používali.

 

 

 

Strana výpisu

11 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: