C/C++ - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:C/C++

OpenGL - "Jeden způsob nestačí"

9. května 2001, 00.00 | První seznámení s OpenGL a knihovnou Auxiliary Libary. Navrhneme si jednoduchý prográmek pro zobrazení barevné škály a povíme si něco blíže k programování s touto knihovnou.

 

 

 

Paměťové proudy v C++

7. května 2001, 00.00 | V tomto článku si něco povíme o paměťových datových proudech. Paměťové datové proudy slouží hlavně k formátovaní řetězců v paměti. Práce s nimi je obdobou funkcí sprintf a sscanf z jazyka C.

 

 

 

Neformátovaný vstup a výstup v C++

2. května 2001, 00.00 | V tomto článku nejprve předvedu dva slíbené příklady na formátovaný vstup a výstup. Poté se podíváme na metody datových proudů read a write pro práci s bloky dat. Ukážeme si také, jak pracovat s binárními soubory pomocí proudů v C++.

 

 

 

Jednoduchá hra Auto

26. dubna 2001, 00.00 | Naprogramujte si jednoduché autíčko v C++ Builderu. Nechce se vám programovat? Stáhněte si hotovou hru!

 

 

 

Učíme se C (24. díl) - Funkce s proměnným počtem parametrů

25. dubna 2001, 00.00 | Definice funkcí s proměnným počtem parametrů, přístup k těmto
parametrům a makra hlavičkového souboru stdarg.h.

 

 

 

Přetěžování operátorů << a >> pro datové proudy v C++

13. dubna 2001, 00.00 | Dnes si ukážeme jak přetížit operátory << a >> pro výstup a vstup do datových proudů. Také si řekneme něco o práci s textovými soubory pomocí datových proudů.

 

 

 

RX Library

12. dubna 2001, 00.00 | Dnes si představíme RX Library, což je jedna ze známých kolekcí komponent pro Delphi. Obsahuje více než 60 rozmanitých komponent, řadu užitečných unit a několik vylepšení Delphi IDE.

 

 

 

Vstupní a výstupní operace pomocí datových proudů v C++

9. dubna 2001, 00.00 | V tomto článku si ukážeme jak pracovat se vstupním a výstupním zařízením v C++. Objasníme si význam objektů cin, cout, cerr. Podíváme se na datové proudy, třídu ios a její potomky. Ukážeme si také manipulátory a jak formátovat výstup.

 

 

 

Přetěžování operátorů v C++ 2. díl

29. března 2001, 00.00 | V tomto článku dokončíme téma přetěžování operátorů. Dokončíme příklad z minulého dílu a předvedeme si i použití přetížených operátorů na jednoduché funkci main.

 

 

 

Přetěžování operátorů v C++ 1.díl

26. března 2001, 00.00 | Dnes se podíváme jak přetěžovat operátory v C++. Vysvětlíme si význam klíčového slova operator. Dále si ukážeme několik jednoduchých operátorů přetížených jako funkce, i jako členské metody.

 

 

 

Strana výpisu

... 17

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: