C/C++ - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:C/C++

BASSMOD - Zvuková knihovna

2. ledna 2002, 00.00 | Před nedávnem jste měli možnost si přečíst o zvukové knihovně FMOD. A aby jste měli z čeho vybírat, přinášíme vám pohled na další knihovnu, která se zabývá přehráváním zvuku - tentokráte jde o knihovnu BASSMOD.

 

 

 

Allegro - Knihovna pro programování her III.

19. prosince 2001, 00.00 | V dnešním díle se nejdříve seznámíme s novými datovýmí typy. Poté si povíme něco o načítání a ukládání obrázků včetně blittingu na obrazovku. Jako vždy vše vyzkoušíme na praktickém příkladu..

 

 

 

Allegro - Knihovna pro programování her II.

13. prosince 2001, 00.00 | Ve druhé dílu našeho seriálu si povíme více o výstupu textu na obrazovku a o grafických módech.
Nejprve začneme grafickými módy, podíváme se jak nastavit barevnou hloubku a na závěr článku si ukážeme jednoduchý výpis na obrazovku.

 

 

 

Standardní funkční objekty v C++

10. prosince 2001, 00.00 | V minulém článku jsme se seznámili s pojmem funkční objekt. Dnes si ukážeme jaké funkční objekty (třídy funkčních objektů) obsahuje standardní knihovna STL. Podíváme se na unární a binární funkční objekty, a také na šablony binder1st a binder2nd.

 

 

 

Funkční objekty v C++

4. prosince 2001, 00.00 | Funkční objekt je instance třídy, která má jako svou veřejnou metodu operátor (), tedy operátor pro volání funkce. V dnešním článku si ukážeme jak zobecnit funkci, a jak používat funkční objekt na místě, kde se očekává ukazatel na funkci.

 

 

 

OpenGL v C++ Builderu (6.díl)

4. prosince 2001, 00.00 | Vítejte u dalšího dílu seriálu věnovanému OpenGL. V dnešním již šestém díle si povíme něco o tom, jak využívat fonty a tisknout řetězců do OpenGL okna.

 

 

 

FMOD - sound system

29. listopadu 2001, 00.00 | Kvalitního zvuku není nikdy dost, a proto je potřeba spolehlivý sound system. Jeden se jmenuje fmod a přečíst si o něm můžete v tomto článku.

 

 

 

SDL a šetřič obrazovky

28. listopadu 2001, 00.00 | V dalším díle povídání o SDL si předvedeme praktické nasazení a to při tvorbě jednoduchého šetřiče obrazovky. Článek obsahuje i stáhnutelný ukázkový projekt!

 

 

 

Množina v C++

26. listopadu 2001, 00.00 | Dnes si povíme něco o množině a multimnožině v C++. Množina je datová struktura, ve které jsou uloženy prvky. V množině, na rozdíl od multimnožiny, nesmí být dva stejné prvky. Nad množinou lze provádět různé operace. Vše je součástí STL jazyka C++.

 

 

 

Allegro - Knihovna pro programování her I.

26. listopadu 2001, 00.00 | Bližší seznámení s vynikající knihovnou pro tvorbu her nejen v prostředí MS-DOS. Dnes si ukážeme, jak tuto knihovnu používat v DJGPP.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: