C/C++ - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:C/C++

Allegro - Knihovna pro programování her

 

 

 

C++ Builder vývojové prostředí 1. a 2. díl (David Matoušek)

15. listopadu 2001, 00.00 | Nedávno se v knihkupectví objevila nová publikace nazvaná C++ Builder vývojové prostředí (BEN) od Davida Matouška. Zde je recenze na obě knihy.

 

 

 

Jak vyzrát na kolize díl. I

14. listopadu 2001, 00.00 | Dnes si ukážeme jak v programech a hrách řešit kolize různých objektů. Samozřejmě existuje několik způsobů a proto si ukážeme hned tři a na praktických ukázkách si předvedeme jejich přednosti a zápory...

 

 

 

Jak vyzrát na kolize

 

 

 

Asociativní pole v C++

9. listopadu 2001, 00.00 | Dnes se podíváme na šablony map a multimap. Jedná se o asociativní pole. V asociativním poli jsou uloženy hodnoty ve tvaru (klíč,hodnota). Klíčem může být libovolný objekt, například string. Ukážeme si jak udělat jednoduchou hash tabulku v C++.

 

 

 

Šablona vector v C++ a iterátory

2. listopadu 2001, 00.00 | Dříve jsme zabývali šablonou vector. Neukázali jsme si ale metody insert a erase. Těmto metodám se dnes budeme věnovat. Ukážeme si jak efektivně kopírovat do kontejneru pole. A jak do kontejnereru ukládat objekty, které pro ukládání nesplńují podmínky.

 

 

 

Iterátory v C++

25. října 2001, 00.00 | Dnes si povíme něco o iterátorech. Iterátor je zobecněný ukazatel. Používá se při práci s STL kontejnery. Používáme-li iterátory, můžeme pracovat s kontejnerem, aniž by jsme věděli o jaký kontejnér se jedná. Ukážeme si také iterátory v datových proudech.

 

 

 

OpenGL v C++ Builderu (5.díl)

24. října 2001, 00.00 | "Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet"..., tak takhle nějak začíná jeden večerníček o Křemílkovy a Vochomůrce, ale začíná tak i naše další pokračování seriálu o OpenGL. V dnešním díle se budeme věnovat nastavení mlhy ve scéně.

 

 

 

Vector - datový kontejner v C++

17. října 2001, 00.00 | Dnes se podíváme na šablonu třídy vector. Jedná se o datový kontejner z knihovny STL jazyka C++. Vektor je šablona jednorozměrného pole. Na rozdíl od "klasického" pole má vector, mnoho užitečných vlastností a služeb.

 

 

 

Jednoduchá hra Auto v DelphiX (část 2)

11. října 2001, 00.00 | Naprogramujte si jednoduché autíčko v C++ Builderu. S DelphiX, žádný problém.

 

 

 

Strana výpisu

... 13

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: