C/C++ - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:C/C++

Protokol UDP 1.část

3. února 2003, 00.00 | Dnes se podíváme na protokol UDP. Shrneme si znalosti o TCP a porovnáme TCP s UDP. Podíváme se také na funkce sendto a recvfrom. Na konci článku nechybí příklady ke stažení. Dnešní článek je věnován soketům v MS Windows i soketům v Linuxu. V článku popisuji funkce pro oba operační systémy.

 

 

 

Pracujeme s ComboBoxem II.

27. ledna 2003, 00.00 | V tomto článku zůstaneme ještě u ovládacího prvku ComboBox. Ukážeme si některé další techniky jeho
použití a ovládání.

 

 

 

TCP server v MS Windows

24. ledna 2003, 00.00 | Dnes si ukážeme TCP server v operačním systému MS Windows. Podíváme se podrobněji na funkce bind, listen a accept. Na konci článku nechybí ukázkový příklad.

 

 

 

Allegro - MP3 podruhé (18. díl)

20. ledna 2003, 00.00 | V tomto díle se podíváme na knihovnu AllegroMP3 více do hloubky. Ukázkový příklad si rozebereme funkci po funkci. Také si ukážeme jak přehrávat hudbu stále dokola.

 

 

 

TCP server v Linuxu

17. ledna 2003, 00.00 | Dnes si vytvoříme jednoduchý TCP server v Linuxu. Server je program, který čeká na připojení klienta. Ukážeme si funkce bind, listen, accept. Na závěr opravíme drobnou chybu z minula.

 

 

 

Pracujeme s ComboBoxem ve WinAPI

15. ledna 2003, 00.00 | V tomto článku poznáme trochu blíže ovládací prvek ComboBox, česky rozbalovací seznam. Naučíme se jak správně nastvit jeho parametry v editoru prostředků a samozřejmě jeho použití v programu.

 

 

 

Allegro - MP3 (17. díl)

10. ledna 2003, 00.00 | MPTrojky jsou velice užitečný formát, díky své velikosti a proto se je naučíme přehrávat v Allegru. Přesněji v knihovně AllegroMP3 - jednoduše, elegantně a rychle.

 

 

 

Vyhledávání souborů - zjištění obsahu složky

8. ledna 2003, 00.00 | V tomto článku si ukážeme, jak získat seznam souborů a podsložek, obsažených
v zadané složce. Výsledkem bude program, který vyvolá již probíranou funkci pro
výběr složky, upravenou tak, že během procházení jednotlivými složkami
uživatelem bude do ListBoxu na hlavním dialogu zobrazován seznam všech
souborů v této složce (s odfiltrováním podsložek) s uvedením jejich velikosti a
data poslední změny.

 

 

 

TCP klient v MS Windows

3. ledna 2003, 00.00 | Dnes se naučíme vytvářet jednoduchého TCP klienta v operačním systému MS Windows. Naučíme se jak vytvářet soket, jak navázat spojení se serverem, jak přijmout a odeslat data. Vysvětlíme si pojem soket a ukážeme si funkce socket, connetc, send, recv, closesocket.

 

 

 

TCP klient v Linuxu

20. prosince 2002, 00.00 | Dnes se naučíme vytvářet jednoduchého TCP klienta v operačním systému Linux. Naučíme se jak vytvářet soket,
jak navázat spojení se serverem, jak přijmout a odeslat data. Vysvětlíme si pojem soket a ukážeme si funkce socket, connetc, send, recv, close.

 

 

 

Strana výpisu

2 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: