Konverze pas na html - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Delphi

Konverze pas na html

delphi_pastohtml

9. března 2001, 00.00 | Recenze tří programů pro převod Delphi unitů na html stránky. Chcete publikovat své zdrojové kódy na internetu? Přečtěte si jak na to!


Potřebovali jste již někdy publikovat Vaše zdrojové soubory na internetu ? Nejlépe do html stránky a aby výsledná stránka vypadala jako vystřihnutá z Delphi editoru ? Potom si zde můžete přečíst recenzi tří konvertorů, které slouží právě pro převod delphi unitů (pas souborů) na html soubor se zachováním zvýraznění.

Converter from Delphi to HTML v.1.0.1


Jako první uvádím program nevalné kvality. Zip soubor zabírá 406 KB, a jako jediný ze všech programů se musí instalovat, což je podle mého názoru zcela zbytečné. Nainstalovaný program zabere na disku zhruba 460 KB, a kromě vlastního programu a odinstalačního programu obsahuje i velice krátkou html nápovědu. Program sám o sobě je velice jednoduchý. Zadáte vstupní a výstupní soubor, stisknete tlačítko convert a je hotovo. Pokud zaškrtnete možnost View then convert, otevře se vám po zkonvertování prohlížeč s danou stránkou. Jediná výhoda programu je asi ta, že umožňuje konvertovat celý projekt. Stačí otevřít soubor *.dpr a Poté zvolit možnost All files in project.

Download
HomepagePasToHtml v.1.0 beta


Další program je opravdu kvalitní. Nemusí se instalovat a zip soubor zabírá pouhých 332 KB. Navíc obsahuje kompletní zdrojáky programu v Delphi. Nyní ale k tomu, co program dokáže. Jako u ostatních přidáme vstupní soubory tlačítkem Add files... (v tomtoi programu navíc můžeme víc souborů) a konvertujeme buď právě vybraný soubor tlačítkem Cenvert, či všechny tlačítkem Convert All. Program zobrazuje velikost vstupního i výstupního souboru, což se může hodit. Další užitečnou vlastností jsou barevná schéma. Ty můžeme přidávat, upravovat a odebírat podle libosti. Odpovídající tlačítka najdete pod nadpisem Style. Nakonec připomenu možnost rovnou si výsledný soubor prohlédnout v programu, nepotřebujete tedy žádný prohlížeč. Tento program je opravdu dobrý a doporučuji si ho stáhnout.

Download
HomepagePasta HTML v.1.03


A jako poslední je zde program podle mého názoru nejlepší - Pasta HTML. Zip soubor zabírá pouhých 209 KB, a najdete vněm pouze program a readme soubor. Jako všechny programy nabízí konverzi souboru i vlastní nastavení barevnách schémat. ty zde máte na začátku hned čtyři - default, classic, twilight a ocean. Další možností je nastavení titulku stránky plus textu za a před zdrojovým souborem. Jako nejužitěčnější se mi zdá možnost koverze textu uloženého ve schránce windows do souboru, nebo textu se schránky rovnou do schránky (tlačítka Clip to file a Clip to Clip). Výsledný soubor si můžete prohlídnout v prohlížeči stiskem tlačítka View result. Další věc, která ostatním konvertorům chybí je možnost přidání položky do kontextového menu pas souborů (tlačítko Register). Následným kliknutím na položku proběhne konverze do souboru se stejným jménem, ovšem s příponou html a podle současného nastavení. Doporučuji.

Download
HomepageTématické zařazení:

 » Rubriky  » Delphi  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: